.
اطلاعات کاربری
درباره ما
دوستان
خبرنامه
آخرین مطالب
لینکستان
دیگر موارد
آمار وب سایت

مانیتور آتش نشانی
در هنگام انجام عملیات اطفاء حریق حفظ فاصله‌ی مناسب و ایمن از آتش ضروری است. به همین دلیل در آتش سوزی های‌عظیم و پرخطر به تجهیزاتی نیاز داریم که دارای قدرت پرتاب زیادی بوده و قادر به پاشیدن مواد خاموش کننده بر روی آتش از فاصله‌ی زیاد باشند. یکی از این تجهیزات مانیتور آتش نشانی است که قادر به پاشیدن آب یا فوم آتش نشانی با حفظ فاصله‌ی ایمن می‌باشد.

مانیتور آتش نشانی یک جت آبی است که ظرفیت بالایی دارد و قابل کنترل می‌باشد و برای مقابله با آتش سوزی به صورت دستی و یا سیستم‌های مهار آتش اتوماتیک استفاده می‌شود. آتش نشانان می‌توانند برای پاشیدن آب یا کف آتش نشانی به سوی آتش از فاصله‌ی دور، از مانیتورهای آتش نشانی که در قایق‌های آتش نشانی، یدک کش‌ها و بالای کامیون‌های آتش نشانی قرار دارند استفاده کنند. مانیتور آتش نشانی در مکان‌هایی مانند آشیانه‌ی هواپیما، سکوی فرود هلیکوپتر و تاسیساتی با مواد اشتعال‌زا مانند پالایشگاه‌های نفت به عنوان سیستم اطفاء حریق ثابت نصب می‌شوند تا در صورت بروز خطر مورد استفاده قرار گیرند.

مزایای مانیتور آتش نشانی نسبت به شیلنگ آتش نشانی
مانیتور آتش نشانی به دلیل هدایت پذیری توسط یک اپراتور یا آتش نشان بسیار کارآمد می‌باشد، در حالی که برای استفاده از شیلنگ‌های آتش نشانی برای مهار آتش حضور چند اپراتور الزامی است. این مانیتورها ممکن است قابل حمل باشند که این نمونه به آتش نشان این امکان را می‌دهد که جهت آن را به سمت محل آتش سوزی تنظیم کند و سپس برای انجام کارهای دیگر در عملیات اطفاء حریق آن را ترک کند. در شیلنگ‌های دستی و نازل‌های آتش نشانی آتش نشانان برای میزان خروج آب با محدودیت‌هایی رو به رو هستند. میزان آب خارج شده از این شیلنگ‌ها معمولا 1000 لیتر در دقیقه است در نتیجه این نازل‌های دستی برد کوتاهی دارند و این باعث کاهش کارآیی آن‌ها می‌شود. جریان‌های بالاتر ممکن است برای آتش نشانان خطرناک باشد چراکه باعث رانش به سمت عقب می‌شود. بنابراین نازل‌های دستی در آتش سوزی‌های بزرگ که تشعشعات و حرارت زیادی از خود ساطع می‎کنند کاربرد ندارند. اما مانیتور آتش نشانی ثابت یا زمینی با داشتن شرایط ایمن می‌تواند مواد خاموش کننده را از فاصله‌ی زیاد به سمت آتش پرتاب کند به طوری که قدرت تخلیه در آن بیش از 7600 لیتر در دقیقه است. در نتیجه مانیتور آتش نشانی از شیلنگ آتش نشانی ایمن تر و پرکاربرد تر است.

محل نصب مانیتور آتش نشانی
مانیتور آتش نشانی باید از فاصله‌ی مناسبی نسبت به محل احتمالی وقوع آتش سوزی نصب شود و در هنگام نصب باید عواملی مانند برد یا قدرت پرتاب مانیتور، جهت و سرعت وزش باد در منطقه و شرایط منطقه در نظر گرفته شود. گاهی ممکن است برای پوشش بهتر یک منطقه چند مانیتور در مکان‌های مختلف اطراف آن منطقه نصب شود. برای مناطقی که در ارتفاع قرار دارند جهت پوشش دهی مناسب تر مانیتور هم باید در همان ارتفاع نصب شود. 

انواع مانیتور آتش نشانی
مانیتورهای آتش نشانی انواع مختلفی با کاربردهای خاص خود دارند که در اینجا به 3 مورد از آن‌ها اشاره می‌کنیم:

مانیتور آتش نشانی ثابت
همانطور که پیشتر نیز به آن اشاره شد این مانیتورها برای مقابله با آتش سوزی در مناطق پرخطر مانند آشیانه‌‌ی هواپیما، سکوی فرود هلیکوپتر و پالایشگاه‌های نفت به طور دائمی نصب می‌شوند. این مانیتور‌ها با استفاده از جریان مقادیر زیادی از کف آتش نشانی و آب با گسترش آتش مقابله و آن را مهار می‌کنند.

مانیتور آتش نشانی  پرتابل
این نوع مانیتور قابل حمل بوده و معمولا بر روی کامیون‌های آتش نشانی حمل می‌شود. مانیتور قابل حمل برای استفاده در موقعیت‌های مستلزم جریان آب و فوم به فاصله‌ی دور در زمانی که مانیتور ثابتی در محل آتش سوزی نصب نشده است مناسب می‌باشد. شیلنگ‌های آتش نشانی قابلیت اتصال به این گونه از مانیتورها را دارا می‌باشند و مانیتور جریان موثر برای مقابله با آتش را فراهم می‌کند.   

تریلر مانیتور آتش نشانی
این مانیتور بر روی تریلری نصب می‌شود که به کامیون متصل شده و قابلیت حمل به مکان وقوع آتش سوزی را دارد. برای خاموش کردن آتش با استفاده از این نوع مانیتور می‌توان آن را به مخازن فوم که روی تریلر نصب می‌شوند و یا به هیدرانت آتش نشانی متصل کرد.:: برچسب‌ها: فوم آتش نشانی , تجهیزات ثابت آتش نشانی , مشخصات فنی مانیتور آتش نشانی , مانیتور آتش نشانی چیست , مانیتور ثابت آتش نشانی ,
:: بازدید از این مطلب : 11
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
ن : بادبادک
ت : سه شنبه 2 اسفند 1401
.

گیاه آلوئه ورا گیاهی چند ساله با ریشه‌های منشعب و برگ‌های گوشتی و آب دار بوده که در مناطق نیمه خشک رشد می‌کند. این گیاه کاربردهای فراوانی در داروسازی و تولید محصولات آرایشی بهداشتی مانند کرم و شامپو دارد. عصاره‌ی این گیاه که شفاف و چسبنده است دارای خواص متعددی از جمله خاصیت ضد میکروبی و ترمیم کنندگی زخم و سوختگی می‌باشد. آلوئه ورا گیاهی پرطاقت محسوب می‌شود که می‌تواند با مقدار کمی از مواد مغذی زنده بماند، اما وجود عناصری مانند نیتروژن، پتاسیم و فسفر برای حفظ سلامت گیاه آلوئه ورا ضروری می‌باشد؛ بنابراین این گیاه نیز به کود دهی به مقدار مناسب و در زمان مناسب نیاز دارد تا رشد بهتری داشته باشد. یکی از کودهایی که تاثیرات بسیار مثبتی بر گیاه آلوئه ورا می‌گذارد هیومیک اسید است. در این مقاله اثر هیومیک اسید بر گیاه آلوئه ورا بررسی می‌کنیم.

هیومیک اسید چیست؟

هیومیک اسید نوعی محرک زیستی و از مواد آلی می‌باشد که از تجزیه‌ی پسماندهای کشاورزی مانند شاخه و برگ در اثر فعالیت میکروارگانیسم‌های مفید در زیر خاک تولید می‌شود. کود هیومیک اسید رنگی تیره داشته و حاوی عناصر مغذی مورد نیاز گیاهان مانند فسفر، کلسیم، پتاسیم، نیتروژن و گوگرد می‌باشد.

اثر هیومیک اسید بر گیاه آلوئه ورا

از مهم ترین تاثیرات هیومیک اسید بر گیاه آلوئه ورا می‌توان به افزایش ریشه زایی و رشد ریشه در آن اشاره کرد. گسترش ریشه‌های گیاه منجر به افزایش میزان جذب عناصر مغذی از خاک می‌شود. هیومیک اسید همچنین با کلاته کردن عناصر فلزی در اطراف ریشه باعث بهبود جذب آن‌ها توسط ریشه می‌شود. بنابراین با اضافه کردن هیومیک اسید به خاک، گیاه بهتر رشد می‌کند و طول برگ‌های آن افزایش می‌یابد. در نتیجه میزان کلروفیل نیز در گیاه افزایش یافته و فتوسنتز در آن بیشتر می‌شود. گسترش ریشه‌ می‌تواند به پایداری گیاه در خاک نیز کمک کند. این ماده همچنین می‌تواند موجب افزایش تولید کربوهیدرات در گیاه شود و حتی تاثیری مانند تاثیر هورمون‌های گیاهی بر آن داشته باشد. وجود غلظت مناسبی از هیومیک اسید در اطراف ریشه‌ی آلوئه ورا می‌تواند نیاز ریشه به آب را افزایش دهد که این امر موجب حفظ رطوبت گیاه می‌شود.

این ماده موجب افزایش حاصل خیزی خاک گیاه شده و بستر مناسبی برای رشد گیاه فراهم می‌کند. وجود عناصر سنگین در خاک مانند کادمیوم که مولکول‌های درشتی دارند، موجب اختلال در متابولیسم گیاه آلوئه ورا و آسیب دیدن آن می‌شود. هیومیک اسید می‌تواند ریشه‌ی گیاه را نسبت به این عناصر نفوذ ناپذیر کرده و تنها به عناصر مغذی و آب اجازه‌ی ورود به ریشه دهد. وجود اسید هیومیک در خاک گیاه آلوئه ورا می‌تواند شوری خاک را نیز کاهش دهد که این امر منجر به افزایش کیفیت برگ‌ها و اندام‌های دیگر گیاه می‌شود. این ماده نه تنها میزان تکثیر و فعالیت میکروارگانیسم‌های مفید در خاک را افزایش می‌دهد، بلکه به دلیل تشکیل در اثر فعالیت این میکروارگانیسم‌های مفید، مانع از تکثیر و فعالیت میکروارگانیسم‌های مضر می‌شود.

سخن آخر

در این مقاله به اثر هیومیک اسید بر گیاه آلوئه ورا اشاره کردیم. از مزایای استفاده از کود هیومیک اسید سازگاری آن با محیط زیست و همچنین پایداری شیمیایی آن می‌باشد؛ به همین دلیل گزینه‌ی مناسبی برای کود دهی گیاه به شمار می‌شود. لازم به ذکر است که بهترین زمان برای کود دهی گیاه آلوئه ورا فصل بهار است، چرا که به فصل رشد آن و اوج تابش خورشید منتهی می‌شود.

منبع : https://kimiazarin.com/humic-acid-effect-on-aloe-vera/:: بازدید از این مطلب : 12
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
ن : بادبادک
ت : دو شنبه 1 اسفند 1401
.

امروزه با پیشرفت تکنولوژی، تجهیزات و سیستم های متنوع صوتی و تصویری خودرو به بازار عرضه شده است. انواع سیستم صوتی و تصویری محصولاتی هستند که در خودرو قرار گرفته و در صورت لزوم می توانند توسط کاربر به روش های مختلف اضافه شوند تا سطح راحتی را به بالاترین نقاط برساند. لذا شناخت کلی قطعات سیستم های صوتی خودرو حائز اهمیت است. این قطعات اصلی از واحد اصلی، بلندگوها و آمپلی فایرها تشکیل شده است. در این مقاله موضوعاتی که مورد بررسی قرار می گیرند شامل فروش سیستم صوتی و تصویری، فروش رادیو پخش، فروش بلندگو بیضی و گرد، فروش آمپلی فایر است. با ما همراه باشید.

سیستم صوتی و تصویری

برای سیستم های صوتی و تصویری خودرو، مانند هر دستگاهی، باید یک سیستم اصلی و کنترل کننده وجود داشته باشد. واحد اصلی وظیفه گرفتن امواج صوتی و تصویری از سیستم اصلی و توزیع آنها به سایر قطعات را بر عهده دارد. اهمیت واحد اصلی بسیار مهم است. اگر واحد اصلی بی کیفیت باشد، کیفیت بلندگوها و آمپلی فایرها مهم نیست. فروش سیستم صوتی و تصویری با قیمت نازل نه تنها یک مزیت به شمار نمی رود که می تواند بر کیفیت سیستم صوتی و تصویری تاثیرگذار باشد.

فروش بلندگو بیضی و گرد

انواع مختلفی از سیستم ها برای بلندگوها وجود دارد که صدا را از واحد اصلی به بیرون منتقل می کند. هنگام انتخاب سیستم صوتی باید مناسب ترین قطعات محرک و سایر اجزایی که انرژی الکتریکی را به امواج صوتی تبدیل می کنند انتخاب شود. اگر یک هدیونیت و آمپلی فایر به درستی انتخاب کرده اید، می توانید انواع مختلفی از بلندگوها را انتخاب کنید. سایت ما، فروش بلندگو بیضی و گرد و نیز فروش آمپلی فایر را با بهترین قیمت و کیفیت به صورت آنلاین بر عهده دارد.
این سیستم های بلندگو در محصولات ارائه شده به عنوان مجموعه ای از سیستم های صوتی خودرو گنجانده شده است. همچنین می توانید آمپلی فایر، بلندگو و واحد اصلی را جداگانه خریداری کنید. برای این کار، می توانید مناسب ترین محصولات را در بخش فروش بلندگو بیضی و گرد، فروش آمپلی فایر و فروش سیستم صوتی و تصویری پیدا کنید.

فروش آمپلی فایر

فروش آمپلی فایر که به عنوان تقویت کننده نیز شناخته می شوند برای تقویت سیستم صوتی است؛ به طوری که کیفیت گوش دادن را به بالاترین سطح می رساند. این سیستم سیگنال را از واحد اصلی به بلندگو افزایش داده و سطح صدای بالاتری را در سیستم ایجاد می کند. به این ترتیب صدای واضح تر و کارآمدتری از طریق اسپیکر دریافت می شود. به عبارت دیگر از آمپلی فایر به عنوان واحدی برای افزایش کیفیت صدا در سیستم صوتی خودرو استفاده می شود. موارد خاصی برای تقویت کننده موجود در سیستم صوتی وجود دارد یا به طور جداگانه ارائه می شود. به دست آوردن راندمان خوب از آمپلی فایر داخلی دشوار است، زیرا باید در فضای محدودی در پانل جلوی خودرو قرار گیرد. به همین دلیل می توانید با آمپلی فایرهایی که زیر صندلی ها یا در صندوق عقب قرار می گیرند صدای بهتری دریافت کنید.

نکات طلایی برای انتخاب سیستم صوتی خودرونکات طلایی برای انتخاب سیستم صوتی خودرو

فروش رادیو پخش اتومبیل

رادیوهای ماشین دیگر فقط وسایل رادیویی نیستند. مدل های جدید سیستم های چند رسانه ای هستند. این مدل‌های جدید نه تنها می‌توانند کانال‌های رادیویی را در اختیار کاربر بگذارند، بلکه می‌توانند موسیقی و فیلم را در فرمت‌های دیجیتال مختلف پخش کنند. اطلاعات لازم از طریق اتصالات AUX و USB و اسلات کارت حافظه خارجی به رادیو خودرو منتقل می شود. فروش رادیو پخش در مدل های کلاس های قیمت بالاتر اکنون هارد دیسک مخصوص به خود را دارند. برخی از رادیوهای خودرو به کاربران خود امکان برقراری تماس تلفنی بی سیم از طریق بلوتوث را نیز ارائه می دهند. سیستم های هدایت جهت درون دستگاه (Navigation) راننده را به سمت مقصد مورد نظر هدایت می کند.

نصب رادیو پخش در ماشین

برخی از خودروسازان، رادیوی خودرو را در کارخانه نصب می کنند. یکی از جنبه های آرامش بخش این است که رادیوهای از پیش نصب شده کنترل فرمان را برای افزایش ایمنی ترافیک ارائه می دهند. بنابراین، برای تنظیم استریو نیازی به برداشتن دست از روی فرمان نیست. یک رادیوپخش ماشین به طور متوسط ​​می تواند تا 100 کانال مختلف را از فرستنده های FM موج بالا، MW موج متوسط و LW موج بلند دریافت و پخش کند. فروش رادیو پخش دستگاه های گران قیمت بی دلیل نیست؛ چرا که تا حدی مجهز به رادیو اینترنتی هستند و می توانند هزاران کانال را دریافت کنند و بر این اساس ظرفیت حافظه زیادی برای ذخیره بیش از هزار کانال دارند.

قدرت سینوسی رادیوپخش

توان سینوسی بر حسب وات (W) بیان می شود و اطلاعاتی در مورد میدان انتقال و اعوجاج غیر خطی تقویت کننده می دهد. به همین دلیل، قدرت سینوسی نشان می دهد که دستگاه چقدر در برابر اعوجاج (تداخل) مقاوم است و اطلاعات مهمی برای کیفیت صدایی است که MPC-CD-Tuner ارائه می دهد. قدرت سینوسی با حداکثر توان دستگاه در تضاد است. فروش رادیو پخش با قیمت نرمال مربوط به اکثر رادیوها دارای سطح خروجی صدای 2.5 ولت به صورت استاندارد است.

فروش بلندگو بیضی و گرد

مهم ترین وسیله مورد نیاز برای چیدمان صوتی تصویری در خودرو، سیستم های بلندگو است. برای دستیابی به کیفیت صدای بالاتر، مهم است که بهترین بلندگو را برای وسیله نقلیه خود انتخاب کنید. طراحی تکنولوژیکی و کیفیت این محصولات در قیمت و فروش بلندگو بیضی و گرد تاثیر مستقیمی دارد. این نوع محصولات که به لذت بردن از موسیقی در حین رانندگی لذت می بخشند، با کیفیتی که هنگام استفاده از سیستم صوتی، طراحی آن با توجه به وسیله نقلیه و عملکردی که نشان می دهد، به کسانی که عاشق گوش دادن به موسیقی هستند، ارائه می شود.
محصولات باکیفیت بلندگو در طرح های مختلف گرد و بیضی ابزارهای خودرویی بوده که برای استفاده طولانی مدت مناسب هستند. این بلندگوها با کیفیتی که ارائه می دهند بدون هیچ خط و خش گوش دادن به موسیقی را لذت بخش می کنند و حتی در بالاترین سطح صدا نیز گوش را آزار نمی دهند. فروش بلندگو بیضی و گرد باکیفیت مناسب کاربرانی است که با سیستم های صوتی آشنایی دارند و از چنین محصولاتی در خودرو استفاده می کنند. هدف بلندگوها ارائه بالاترین کیفیت صدا به دوستداران موسیقی است. در میان این محصولات، بلندگوهای درب با ترکیب قابلیت‌های طراحی و ساخت بالا و پیشرفته ساخته شده است. برخی از مزایای ارائه شده توسط این نوع بلندگو، نصب و استفاده آسان این محصولات است. این سیستم عامل که برای فضای داخلی درب خودرو ساخته شده است، صدای عالی و عملکرد بالا را ارائه می دهد.
بلندگوی خودکار که در میان سیستم های موجود تحسین برانگیز است، تقریباً سلیقه و انتظار هر کاربری را به خود جلب می کند. این نوع محصول دارای تجهیزات تولید شده برای مشاغل حرفه ای است. به لطف مکانیزم بیرونی بادوام و کیفیت آن، اکثریت قریب به اتفاق کاربران راضی هستند. به همین دلیل فروش بلندگو بیضی و گرد این مدل از رونق خاصی برخوردار است. به لطف کیفیت صدای قدرتمند و بادوام و طراحی بیرونی مناسب برای زندگی مدرن، نظر کاربران را به خود جلب می کند. مسافت طولانی یا کوتاه را در ماشین لذت بخش می کند. این یکی از اولین انتخاب های کاربرانی است که گوش دادن به موسیقی با کیفیت را به یک سرگرمی تبدیل می کنند.
بارزترین ویژگی مواد صوتی کیفیت آن است. چنین سیستم هایی دارای مزایای متعددی هستند که می توانید بدون فکر آنها را انتخاب کنید. این یکی از محصولات با کیفیت بالا و مناسب برای خواسته ها و نیازها در میان طیف سازهای صوتی است. ظاهر خارجی بلندگوهای ماشین مجهز به مواد باکیفیت است. بنابراین برای سالیان متمادی بدون هیچ مشکلی مناسب خواهد بود. حتی زمانی که در بالاترین سطح کار می کند، صدایی که پخش می شود همیشه واضح است. به لطف سهولت استفاده، می توانید به راحتی آن را به ناحیه ای که استفاده می کنید متصل کرده و جدا کنید. در بین سایزهای این محصولات ابزارهایی وجود دارد که با روش های بسیار کاربردی تولید شده اند. این توابع از جمله ویژگی های ارائه شده در سطح برتر هستند. بلندگوی باس، تولید شده با فناوری نسل جدید، با سیستم بیس مخصوص توسعه یافته و درجات مختلف برد، برای برآورده کردن خواسته های سطح بالا مناسب است. با پویایی مداوم در حال افزایش حرکت، کاربران بیس شدیدی را می شنوند.
همچنین فروش بلندگو بیضی و گرد به عنوان یک اکسسوری شیک عمل می کند و در عین حال لذت شما را در مهمانی ها و روزهای خاص افزایش می دهد. این محصولات که سیستم های مناسب برای عصر تکنولوژی را توسعه می دهند، دارای سطحی حاوی مواد میکا هستند. سیستم های داخلی این ابزار که در برابر هر شرایطی مقاوم هستند نیز بسیار ایمن نگهداری می شوند. بر این اساس، سیستم اسپیکر بلوتوث با استفاده کاربردی تر و قابلیت نصب ساده، جای خود را در میان محصولات محبوب کاربران باز کرده است. به دلیل ساختار سبک و ساخته شدن از مواد مقاوم در برابر آب، استفاده بسیار بادوام را ارائه می دهند. این سیستم ها از شکلی به شکل دیگر متفاوت هستند، بنابراین با توجه به ساختار خود عملکرد متفاوتی را ارائه می دهند. فروش بلندگو بیضی و گرد به خاطر شکل صدایی بسیار بلند و عالی مورد استقبال علاقه مندان قرار دارد.

راهنمای خرید بهترین سیستم صوتی ماشین راهنمای خرید بهترین سیستم صوتی ماشین

قیمت و فروش بلندگو بیضی و گرد با عملکرد برتر

فروش بلندگو بیضی و گرد و تفاوت قیمت مشخصی بین محصولات ایجاد شده مطابق با تکنولوژی برتر، منطقه استفاده، ارزش وات، دوام خارجی و بسیاری از ویژگی های مشابه دیگر وجود دارد. همچنین هنگام گوش دادن به موسیقی و تماشای فیلم، بیس و کیفیت صدای بالایی را به بیرون ارائه می دهد. به لطف این عملکردهای فنی مورد مطالعه، فرکانس را مستقیماً به بیرون می دهد و بنابراین، رضایت بدون هیچ گونه مشکلی مانند ناهمواری یا اعوجاج در صدا منعکس می شود. به لطف فرکانس های توزیع منظم خود، با تنظیم باس و نقاط سه گانه، کل صدا را به طور مساوی توزیع می کند. قیمت این بلندگوها که جزو اولویت های کاربران است با توجه به انتظارات فرد متفاوت هستند.
قطعات تکمیلی این ابزار که نیاز به سیستم بسیار دقیق و حرفه ای دارد نیز در قیمت محصول گنجانده شده و در بازه های زمانی مناسب برای فروش عرضه می شود. با این حال، اگر بعداً نیاز به تجدید لوازم جانبی و تجهیزات مناسب برای این کار دارید، ممکن است لازم باشد آنها را جداگانه خریداری کنید. تمامی لوازم جانبی این محصولات به صورت جداگانه در سایت ما موجود است.

فروش آمپلی فایر

آمپلی فایر ها دستگاه هایی هستند که برای تقویت سیگنال های الکترونیکی استفاده می شوند. آمپلی فایر این کار را با گرفتن آن از منبع تغذیه و مطابقت با شکل این سیگنال های خروجی انجام می دهد. یعنی تقویت کننده تنظیماتی را برای سیگنال های دریافتی از منبع تغذیه انجام می دهد. آمپلی فایر که سیستمی است که برای افزایش قدرت صدا در سیستم های موسیقی استفاده می شود، می تواند سیگنال صوتی دریافتی از دستگاه منبع را بهبود بخشد. سیگنال اعمال شده به دستگاه مدار الکترونیکی، که می تواند سیگنال های الکتریکی اعمال شده به ورودی آن را تقویت کند، صدای خروجی از میکروفون را به انرژی الکتریکی تبدیل می کند. به همین دلیل فروش آمپلی فایر به منظور تقویت سیگنال های صوتی پخش اتومبیل انجام می گیرد.
علاوه بر این، به لطف آمپلی فایر می توان تصاویر را به سیگنال های الکتریکی روی دوربین تبدیل کرد. تقویت کننده های ویدئویی نوعی تقویت کننده هستند که سیگنال های آن را می توان تا حد مورد نظر تقویت کرد. برای این عملیات لازم است استفاده از یک ماژول تقویت کننده است. به طور خاص، شما می توانید نتایج دقیقی را با یک دستگاه تقویت کننده صدا خاص مناسب برای گیتار دریافت کنید. تقویت کننده ها یکی از مهم ترین اجزای سازنده در نظر گرفته می شوند. به همین دلیل گنجاندن تجهیزات تقویت کننده قدرت خودرو در سیستم صوتی استاندارد خودروها یک سرمایه گذاری ضروری برای کیفیت بالاتر و عملکرد صدای تمیزتر است. این ویژگی دلیلی بر رونق فروش آمپلی فایر در سیستم های صوتی تصویری ماشین ها به شمار می رود.

منبع : https://avanegaran.com/%d9%86%da%a9%d8%a7%d8%aa-%d9%85%d9%87%d9%85-%d8%a8%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d8%ae%d8%b1%db%8c%d8%af-%d8%b3%db%8c%d8%b3%d8%aa%d9%85-%d8%b5%d9%88%d8%aa%db%8c-%d9%88-%d8%aa%d8%b5%d9%88%db%8c%d8%b1%db%8c/:: بازدید از این مطلب : 14
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
ن : بادبادک
ت : سه شنبه 18 بهمن 1401
.

بهترین راه افزایش آمار تلگرام

تلگرام یکی از محبوب ترین برنامه های ارتباطی و رسانه های اجتماعی در دهه اخیر است. وجود گروه ها و کانال های مختلف در تلگرام به شما امکان می دهد تا روزانه پست های بیشتری به اشتراک بگذارید و تعامل خود را افزایش دهید. در این کانال ها و گروه ها می توانید به راحتی پست های خود را با سایر کاربران به اشتراک بگذارید. بنابراین، شاید از خود بپرسید چگونه می‌توانید کاری کنید که پست‌هایتان تعامل بیشتری داشته باشند و محبوب‌تر به نظر برسند؟ به لطف بسته های افزایش آمار تلگرام پرشین ادز که بهترین راه افزایش آمار تلگرام است، به راحتی می توانید به این مهم دست یابید. این سرویس ها شامل موارد گوناگونی از جمله بازدید تلگرام و لایک و رای تلگرام می باشد که تضمین می کند پست هایی که در برنامه تلگرام به اشتراک می گذارید، به همان اندازه که شما می خواهید ویو می خورد. علاوه بر این، به لطف سرویس های آمار تلگرام، محتوایی که به اشتراک می گذارید محبوب تر و معتبرتر به نظر می رسد.

 

چرا باید بازدید پست تلگرام را بخرم؟

اگر می خواهید در رسانه های اجتماعی موفق شوید و خود را به افراد بیشتری معرفی کنید، باید همیشه محبوب به نظر برسید. خوشبختانه با پرشین ادز می توانید به راحتی به این محبوبیت دست پیدا کنید؛ چرا که می توانید به صورت منظم بازدید های واقعی از کاربران فعال خریداری نمایید و پست هایی که به اشتراک می گذارید را محبوب تر کنید. خرید دوره ای این سرویس ها به شما اجازه می دهد تا در کوتاه ترین زمان ممکن به به سطح دلخواهتان برسید. به علاوه، می توانید برای هر محتوایی که می خواهید از سرویس آمار تلگرام بهره مند شوید. افزون بر این، سرویس افزایش آمار تلگرام ما با هر بودجه ای همخوانی داشته و ارزان و مقرون به صرفه است.

 

مزیت های خرید آمار تلگرام

همان طور که پیش تر گفته شد بهترین راه افزایش آمار تلگرام استفاده از سرویس های متنوع پرشین ادز می باشد. آمار تلگرام یکی از بسته های خدماتی بسیار سودمند برای پست هایی است که در پیام رسان محبوب تلگرام به اشتراک می گذارید. با خرید بسته آمار تلگرام ما، می توانید تعداد بازدید ها و لایک و رای پست های خود را هر چقدر که بخواهید افزایش دهید. به لطف این بسته، پست هایی که در گروه های تلگرام به اشتراک می گذارید و کامنت هایی که می نویسید بیشتر دیده می شوند و درگیری بیشتری ایجاد می کنند. در ادامه مهم ترین مزیت های خرید بسته آمار تلگرام را آورده ایم:

 • افزایش میزان بازدید های پست‌های شما
 • افزایش میزان دسترسی و تعامل
 • شناخت بیشتر
 • افزایش محبوبیت و اعتبار

 

دریافتیم که بهترین راه افزایش آمار تلگرام قادر خواهید بود میزان اعتبار و اعتماد مشتریان به خود را به طرز غیر قابل باوری افزایش دهید. خوشبختانه، پرشین ادز بسته های گوناگونی طراحی کرده است تا همه افراد قادر باشند از این سرویس استفاده نمایند. در ادامه به صورت مختصر محصولات آماری خود را معرفی خواهیم کرد.

 

خرید بازدید واقعی پست تلگرام

بسیاری از کانال های تلگرامی وجود دارند که علی رغم تعداد ممبر های زیاد پست های پربازدیدی ندارند. خرید بازدید واقعی پست تلگرام یکی از بهترین راه حل ها برای چنین مشکلی است. با سفارش سرویس، به تعداد مورد نظرتان بازدید های واقعی دریافت خواهید کرد. تمامی ویو هایی که از طریق این سرویس دریافت می کنید توسط کاربران واقعی و فعال تلگرام ثبت می شوند که به واسطه تلگرام های غیر رسمی و برخی اپلیکیشن های ایرانی صورت می گیرد.

 

خرید بازدید فیک پست تلگرام

اگر کانال شما به اندازه کافی ممبر و بازدید نداشته باشد در کمپین های تبلیغاتی و میزان فروش شما اعداد چشمگیری مشاهده نخواهند شد. بسیاری از افراد برای این که کانال خود را حرفه ای تر و محبوب تر جلوه دهند اقدام به خرید بازدید فیک پست تلگرام می کنند. توجه داشته باشید که این بازدید ها به هیچ عنوان به صورت مستقیم تأثیری در میزان فروش شما نداشته و صرفا جنبه ظاهری دارد اما از آنجایی که ویو پست های شما را افزایش می دهد می تواند در اعتماد سازی و بیشتر شدن اعتبار و در نهایت در فروش محصولاتتان اثر بگذارد.

 

خرید لایک پست تلگرام

بسیاری از کانال های تلگرام برای جذب ممبر اقدام به راه اندازی های چالش می کنند. غالب این چالش ها بر اساس دریافت لایک یا رای است. یعنی شما را مسئول جمع کردن لایک برای یک پست مشخص می کنند و به نفراتی که بیشترین لایک را جمع کرده اند جوایزی اهدا می کنند. در چنین شرایطی، استفاده از سرویس لایک پست تلگرام پرشین ادز می تواند بهترین راه افزایش آمار تلگرام پست شما باشد و بدون هیچ دغدغه ای شما را به هدفتان می رساند.

 

خرید رای پست تلگرام

با خرید رای پست تلگرام می توانید به صورت نامحسوس در رای گیری ها و مسابقات تلگرامی رتبه اول را کسب کنید. با خرید این سرویس، در سریع ترین زمان ممکن به تعداد دلخواه شما در Poll مورد نظرتان رای تلگرام ثبت می شود. به این ترتیب، می توانید در تمام مسابقات تلگرامی برنده باشید و دیگر دغدغه رای جمع کردن برای یک نظرسنجی تلگرامی را نداشته باشید.

 

” برای خرید انواع آمار تلگرام اینجا کلیک کنید “

منبع : https://adspersian.ir/best-method-to-increase-telegram-statistics/

 


:: بازدید از این مطلب : 19
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
ن : بادبادک
ت : چهار شنبه 5 بهمن 1401
.

چند نکته که خانه‌تان را متفاوت می کند

شاید این نکته‌ها ساده و بدیهی به نظر برسند، اما همین حالا خانه‌تان را بررسی کنید و ببینید چند نکته از موارد ذکر شده در زیر را رعایت کرده­اید. باور کنید که با عمل کردن به این نکته‌ها می‌توانید خانه‌ای زیبا و متفاوت داشته باشید.

 

مبل‌های‌تان را دور از هم نگذارید

اگر می‌خواهید اثاثیه اتاق نشیمن یا اتاق مخصوص مهمان را بچینید، یادتان باشد که مهمترین مساله در چیدمان این است که امکان گفتگوی رودررو نباید از ساکنان یا مهمانان گرفته شود. دکتر کارک پنرین، استاد دکوراسیون دانشگاه سنت جیمز لندن می‌گوید: «خیلی اوقات با دیدن فرم­هایی که مردم برای چیدن مبل‌ها در اتاق نشیمن یا پذیرایی خودشان در نظر گرفته‌اند متعجب می­شوم، به خصوص از این که مبل‌ها به هم می‌چسبند و فضای زیادی بی استفاده و خالی قرار می‌گیرد، یا مثلاً مبلمان‌هایی که به دیوار چسبانده می‌شوند. اشتباه دیگر هم این است که برخی افراد هر تکه از مبلمان را کنار یک دیوار و با فاصله زیاد از هم می‌چینند و این گونه امکان دیالوگ را از افرادی که روی آنها می‌نشینند، می‌گیرد.»

نکته مهم در چیدمان مبلمان در اتاق نشیمن و پذیرایی، خلق فضای گرم و خودمانی و راحت است، خلق فضایی که صمیمیت می‌آفریند. اگر صندلی شما با صندلی کسی که می‌خواهید با او حرف بزنید چند متر فاصله داشته باشد و برای صحبت با او مجبور به فریاد کشیدن باشید، قطعاً احساس راحتی و صمیمیت نخواهید داشت. دکتر پنرین می‌گوید: «خیلی ساده است. وقتی می‌خواهم مبلمانی را بچینیم، با خودم تصور می‌کنم که هر تکه باید با تکه دیگری صحبت کند، مثلاً کاناپه باید با مبل تکی صحبت کند.»

 

افراط مرگبار

رنگ‌آمیزی به خصوص استفاده از رنگ‌های قطعه‌ای، یکی از راهکارهای دکوراسیون داخلی در دوران مدرن است. در فرم‌های رنگ‌آمیزی دکوراتیو می‌توان در یک اتاق، از دیوارهایی با رنگ‌های مختلف استفاده کرد یا حتی از فرم ترکیبی رنگ و کاغذ دیواری استفاده کرد، اما نکته‌ای که باید حتماً مورد توجه قرار بگیرد، این است که افراط در این زمینه می‌تواند زیبایی یک خانه را نابود کند.

جیمز هورتو، دکوراتور و طراح داخلی گروه ویکلس هوم در این مورد می‌گوید: «خلاقیت در استفاده از رنگ‌ها و بازی با رنگ در یک اتاق می‌تواند حس و حالی متفاوت به یک اتاق بدهد. یک اتاق تک رنگ، یک حس را به افراد منتقل می‌کند، اما اتاقی با رنگ‌های متفاوت می‌تواند حس‌های گوناگونی را ایجاد کرده و خسته‌کننده نشود. اما افراط در این زمینه از آن اشتباهاتی است که هرگز نباید مرتکب شد. خانه‌ای را در نظر بگیرید که هر دیوار در هر اتاق آن یک رنگ است. در این حالت خانه به چه تشبیه می‌شود؟ به یک جعبه مداد رنگی یا خانه‌هایی که کودکان با چوب و خمیر می‌سازند. چنین خانه‌ای احساس سردرگمی، اضطراب، شلوغی و بی‌نظمی را به ساکنانش می‌دهد.»

 

نور بالای سر را فراموش کنید

یکی از تغییرات مهم در دکوراسیون داخلی، چرخش از فرم کلاسیک نورپردازی و استفاده از منابع نوری در خانه به سمت فرم‌های مدرن است. لوران فورد، متخصص دکوراسیون داخلی و معماری در دانشگاه ایالتی ایلینویز می‌گوید: «در گذشته منبع نوری اتاق‌ها، شمعدانی‌ها و سپس لوسترها بود.» در این دوران منابع نوری اتاق‌ها معمولاً در یک نقطه بودند.

اما حالا آن شکل عوض شده است. یکی از بزرگ‌ترین اشتباهات در طراحی داخلی این است که از یک منبع نوری قرار گرفته در سقف استفاده کنیم. در این حالت انگار اتاق یک صحنه نمایش است که هرکسی زیر لوستر قرار می‌گیرد، نورافکن صحنه به او تابیده می‌شود. توصیه این طراح، استفاده از نورهای مخفی در کناره‌های سقف تنظیم نور منابع نوری و نیز استفاده از منابع نوری کوچک در سطح میز یا روی زمین مثل آباژورها است. او تاکید می‌کند که حتی برای حمام و دستشویی نیز باید از قواعد و قوانین پیروی کنید: «نور مستقیم و تند نه‌تنها خوشایند نیست، بلکه تاثیر روانی بدی هم دارد و زیبایی فضا و مکان را تحت تاثیر قرار می‌دهد.»

 

شمعدان‌ها را از هم دور کنید

عادت معمول کدبانوها و خانم‌های خانه‌دار، استفاده از فرم‌های قرینه است. در بسیاری از خانه‌ها می‌توانید تابلوها، کوسن‌ها، میزهای کوچک و… را ببینید که در کنار هم و به فرم قرینه چیده شده‌اند. این موضوع به خصوص در مورد شمعدان‌ها و آباژورها صادق است. اما جیمز سانتی بلک، طراح مؤسسه فورتن گریت می‌گوید: «بهترین کار این است که وسایل مربوط به روشنایی را در هر فرمی که باشند، در یک اتاق پخش کنید. برای مثال یک شمعدان را روی دکور، یکی را روی میز و یکی را در گوشه‌ای دیگر از اتاق روی زمین قرار دهید. این عدم قرینه بودن اگر بر اساس هماهنگی با سایر عناصر اتاق باشد، فرمی دلپذیر را ایجاد خواهد کرد. توصیه همیشگی من به افرادی که می‌خواهند خانه‌های خود را زیبا تزیین کنند، این است که شمعدان‌های‌تان را یکجا و کنار هم قرار ندهید و آنها را از هم دور کنید. تنها در مغازه‌هایی که می‌خواهند اجناس خود را بفروشند، باید کنار هم قرار بگیرند.»

بسیاری از خانم‌ها عاشق شمعدان‌ها و آباژورهایی بزرگ با فرم­های کلاسیک هستند. استفاده درست از این وسایل می‌تواند نظم و زیبایی خانه شما را زایل کند. مایکل نوربرات که خود را متخصص چیدمان و هماهنگی معرفی می‌کند، در این مورد می‌گوید: «بزرگ‌ترین اشتباه در چیدمان اتاق پذیرایی این است که شما دو شمعدان یا دو آباژور بسیار بزرگ را در دو طرف کاناپه یا مبل دو نفره خود قرار دهید. این بزرگی و فاخر بودن می‌تواند مبلمان را تحت تاثیر قرار دهد.»

این متخصص چیدمان یک توصیه برای خانم‌ها و آقایان که می‌خواهند خود خانه­شان را تزیین کند، دارد: «سعی نکنید خلاقیت‌های فرمی به شکل‌های عجیب و غریب ارائه دهید. خیلی راحت به حس‌تان اعتماد کنید و تا می‌توانید ساده باشید. به این هم فکر کنید که بر اساس میزان اهمیت، وسایل اتاق را چیدمان کنید یعنی هیچ کجا و هرگز آباژور یا شمعدانی که بزرگ‌تر از کاناپه‌ها یا صندلی‌های‌تان است را در کنار آنها نگذارید.»

کوچک‌های دوست‌داشتنی

اهمیت کوسن‌ها و بالش‌ها را در طراحی داخلی فراموش نکنید. بهترین کار هم این است که در استفاده از آنها قانون نه کم، نه زیاد را رعایت کنید.

وین ارنا برن، دکوراتور مشهور در لندن می‌گوید: «اگر تعداد بسیار زیادی کوسن و بالش در اتاق‌تان بگذارید، زیبایی‌های مبلمان و سایر وسایل خانه را تحت‌الشعاع قرار می‌دهید. اگر هم از تعداد کمی کوسن استفاده کنید، آن وقت یکی از امکانات عادی در دسترس برای طراحی زیبای خانه‌تان را از دست داده­اید. باید بدانید که کوسن‌ها به خاطر ارزانی و تنوع رنگ و فرم‌شان، این امکان را به شما می‌دهد که هر چند وقت یک بار تغییرات چیدمانی و فرمی در خانه‌تان ایحاد کنید. در ضمن یادتان باشد بهترین کار این است که از فرم‌ها و طرح‌های متضاد با رنگ مبلمان استفاده کنید تا حالت چشمنوازی در اتاق ایجاد کنید.»

نباید فقط یک نور باشد

رمز و راز استفاده خلاقانه از نور در اتاق این است که فقط از یک منبع نوری در اتاق استفاده نکنید، یعنی چند منبع نوری در اتاق‌تان داشته باشید که در ارتفاع‌های مختلف قرار داشته باشد. سوفیا آینرنبرگ، طراح دکور در نیویورک و نیوجرسی می‌گوید: «هیچ وقت فقط به یک منبع نوری تکیه نکنید. بهتر است که منابع نوری سقفی، کناری، روی میز و حتی در سطح پایین را با هم داشته باشید. این جریان متناوب نوری می‌تواند گرمای خاصی را به فضا ببخشد و حالت صمیمیت در فضا ایجاد کند.»

منبع : https://rencedecor.com/a-few-things-that-make-your-home-different/

 


:: بازدید از این مطلب : 18
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
ن : بادبادک
ت : سه شنبه 4 بهمن 1401
.

افزایش بازدید وب سایت با ویرایش محتوای قدیمی

 

یکی از بهترین روش‌هایی که باعث بهبود وضعیت سئو سایت شما می شود افزایش بازدید وب سایت با ویرایش محتوای قدیمی است. بی‌شک تا امروز محتوای زیادی منتشر کرده‌اید که هرکدام بازخورد خودشان را داشته‌اند و حالا برخی از آنها ظرفیت به‌روزرسانی را دارند. اولین گام برای به‌روزرسانی محتوای قدیمی این است که ببینیم کدام محتوا ظرفیت بهتر شده و تازه‌سازی را دارد. برای این مرحله سه روش مهم وجود دارد:

 

 • استفاده از گوگل آنالیتیکس
 • محتوای همیشه سبز
 • محتوای تولیدشده برای کلمات کلیدی خاص

 

گوگل آنالاتیکس چیست؟

گوگل آنالیتیکس (به انگلیسی: Google Analytics) یک سرویس رایگان پیش آوری شده گوگل است که آمار بازدید کنندگان یک وب سایت را نشان می‌دهد. این دستاورد برای بازاریابان و وب مسترها برای واکاوی وب به کار گرفته می‌شود.

 

امکانات گوگل آنالیتیکس

گوگل آنالیتیکس به شما امکان می‌دهد تا موارد زیر را زیر نظر داشته باشید: چه کسانی از سایت شما بازدید می‌کنند؟ شما می‌توانید محل کاربران، مرورگرهای مورد استفاده‌شان و بسیاری اطلاعات دیگر همچون رزولوشن صفحه نمایش کاربران، فعال بودن جاوا اسکریپت، نصب بودن فلش، زبان و غیره را ببینید.

 

استفاده از گوگل آنالیتیکس

شما می‌توانید با استفاده از این ابزار محتوای خودتان را براساس تاریخ مرتب کنید و سراغ محتوای قدیمی بروید که بازدید خوبی داشته‌اند.

 

محتوای همیشه سبز

 برخی محتوا به نام همیشه سبز (Evergreen) شناخته می‌شوند. این محتوا معمولا تاریخ انقضا ندارد و تمام مطلب یا بخش‌هایی از آن با به‌روزرسانی جدید همچنان قابلیت استفاده دارند. فکر کنید چند سال پیش ۱۰ سایت برتر ارائه‌دهنده‌ی هاست را معرفی کرده‌اید و حالا نیز می‌توانید این مطلب را با اطلاعات جدید به‌روزرسانی کرده و دوباره منتشر کنید.

 

محتوای تولیدشده برای کلمات کلیدی خاص

 شاید از گذشته به دنبال این بوده‌ایم که در برخی کلمات کلیدی خاص رتبه بگیریم و از طریق آنها بازدید سایت افزایش پیدا می‌کند. اگر در بررسی محتوای قدیمی متوجه شدیم که محتوای موردنظر ورودی خوبی نمی‌گیرد، برای اصلاح آن باید دست به کار شویم.

 

اما چطور محتوای قدیمی خود را به‌روزرسانی کنیم؟

برای ویرایش محتوای قدیمی چند راهکار کاربردی وجود دارد که با اعمال آنها می‌توانید مطلب خود را به‌روزرسانی کنید.

 1. اصلاح موارد مشکل‌دار
 2. تولید محتوای طولانی
 3. لینک دادن به مطلب قدیمی

 

جمع‌بندی: چگونه بازدید سایت خود را افزایش دهیم؟

به طور کلی برای بالا بردن بازدید سایت هم می‌توانید از روش‌های رایگان و ارگانیک استفاده کنید، هم می‌توانید سراغ روش‌های پولی بروید. در روش‌های رایگان باید بیشتر هدف شما روی تولید محتوای جذاب و کاربردی، سئوی داخلی سایت، به‌روزرسانی محتوا، توزیع محتوا در بسترهای رایگان انتشار محتوا، تحلیل رقبا و فعالیت مداوم باشد.
اما در روش‌های پولی برای افزایش بازدید سایت باید بیشتر سراغ رپورتاژ، دریافت بک لینک، کمپین‌های محتوایی، همکاری با اینفوئنسرها، استفاده از ابزارهای تبلیغاتی شبکه‌های اجتماعی و اجاره رسانه‌ها متمرکز شوید.

 

ثبت سفارش خدمات فوق الذکر

جهت افزایش بازدید سایت کلیک فرمایید

منبع : https://zefa.ir/%d8%a7%d9%81%d8%b2%d8%a7%db%8c%d8%b4-%d8%a8%d8%a7%d8%b2%d8%af%db%8c%d8%af-%d9%88%d8%a8-%d8%b3%d8%a7%db%8c%d8%aa-%d8%a8%d8%a7-%d9%88%db%8c%d8%b1%d8%a7%db%8c%d8%b4-%d9%85%d8%ad%d8%aa%d9%88%d8%a7%db%8c/

 


:: بازدید از این مطلب : 18
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
ن : بادبادک
ت : دو شنبه 3 بهمن 1401
.

بهترین زمان شارژ کپسول آتش نشانی

اگرچه بسیاری آب را مخالف آتش می دانند، اما آب بهترین ماده برای خاموش کردن آتش نیست. فوم آتش نشانی که با نام کف آتش نشانی نیز خوانده می شود، یکی از اصلی ترین مواد مورد استفاده جهت اطفای حریق به حساب می آید. کف آتش نشانی، در واقع توده ای مملو از حباب های کوچک هواست و چون چگالی کمی دارد، مانند یک پتو، منبع حریق را می پوشاند. کپسول های آتش نشانی نیز غالبا از همین ماده پر می شوند و تا قادر باشند در صورت بروز آتش سوزی، فورا به اطفاء آن کمک کنند. البته، مانند هر چیز دیگری، کپسول آتش نشانی نیز تاریخ تولید و انقضا دارد و به مرور خواص خود را از دست می دهد و حتی ممکن است مشکل ساز شود. بنابراین، در این مقاله، قصد داریم شما را با بهترین زمان شارژ کپسول آتش نشانی آشنا کنیم.

معمولا بر روی بدنه کپسول های آتش نشانی اطلاعاتی از جمله، برند تولید کننده، توضیحات لازم، نحوه استفاده و تاریخ انقضا درج شده است. توجه داشته باشید که این تاریخ انقضا مربوط به فوم داخل آن هاست و لزوما به این دلیل نیست که بعد از گذشت اتریخ انقضا، دیگر نمی توانید از کپسول استفاده کنید، بلکه باید برای شارژ مجدد آن اقدام کنید.

علاوه بر این، هر زمان که از کپسول آتش نشانی استفاده کنید، باید فورا دوباره آن را شارژ کنید؛ چرا که کپسول های اطفای حریق پودر و گاز یا آب و گاز، تحت فشار گاز پر می شوند تا محتوا را با فشار روی آتش بپاشند. به این ترتیب، با کوچک ترین ضربه ای که به اهرم کپسول های آتش نشانی وارد شود، آب بندی بدنه از بین رفته و با گذر زمان به تدریج گاز داخل آن تخلیه می گردد.

این که محتویات فوم داخل کپسول فاسد شود بسیار کم است و به ندرت پیش می آید که چنین اتفاقی رخ دهد. حتی ممکن است تا به حال از کپسول خود هیچ استفاده ای نکرده باشید و ضربه ای هم به آن نخورده باشد اما با این حال ضرری ندارد اگر هر سال آن را دوباره شارژ کنید. هرچه باشد به هنگام شرایط بحرانی، شاید فرصت پشیمانی وجود نداشته باشد.

حال که با اهمیت شارژ کپسول آتش نشانی آشنا شدید، باید بدانید که بهترین زمان برای شارژ مجدد یک سال است. یعنی هر سال باید با مراجعه به شرکت های مورد تأیید سازمان آتش نشانی، کپسول های خود را دوباره شارژ کنید. با این حال، در مورد کپسول هایی که با گاز کربن دی اکسید یا co2 پر شده اند، می توانید این کار را هر دو سال یک بار نیز انجام دهید. لازم به ذکر است زمان اعلام شده تنها در شرایطی صحیح است که شما در این مدت از کپسول آتش نشانی استفاده نکرده باشید و ضربه ای به آن وارد نشده باشد. در غیر این صورت، باید فورا کپسول خود را برای شارژ و سرویس شدن به مراکز مربوطه ببرید.

منبع : https://azarkavin.com/news/%D8%A8%D9%87%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%B2%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%B4%D8%A7%D8%B1%DA%98-%DA%A9%D9%BE%D8%B3%D9%88%D9%84-%D8%A2%D8%AA%D8%B4-%D9%86%D8%B4%D8%A7%D9%86%DB%8C

 :: بازدید از این مطلب : 27
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
ن : بادبادک
ت : پنج شنبه 29 دی 1401
.

سیستم سفارش كار (دستور کار)

اساس برنامه CMMS، دستور کار است. سیستم سفارش کار (دستور کار) به شما امكان می­دهد كه دستور کارها را ایجاد کرده، چاپ بگیرید و كامل كنید. این سیستم همه تعمیرات پیشگیرانه و اصلاحی را هنگامی كه كار در حال انجام است و یا برای اجرا در آینده برنامه ­ریزی شده است، ذخیره می­كند. این سیستم همچنین می­تواند به عنوان یك ابزار کارآمد برای تخمین هزینه ­ها مورد استفاده قرار گیرد. هنگامی كه شما اطلاعات مربوط به نیروی كار، مواد و هزینه­ های بیرونی را وارد كردید، سیستم هزینه پروژه را تخمین می­زند.

شما باید بتوانید هم كارهای غیرمترقبه (اضطراری) و هم كارهای برنامه­ ریزی شده را هماهنگ كنید. دستور کار را می­توان برای یك قطعه از تجهیزات ایجاد کرده و با یك حساب خاص و یا چند حساب مختلف آن را شارژ كرد.

همه نیازمندی­ های كاری از طریق سیستم سفارش کار (دستور کار) و یا ماژول دستور کار ایجاد می­شوند. چنانچه یك ماژول درخواست کار مورد استفاده قرار گیرد، هر درخواست به یك دستور کار تبدیل می­شود. اطلاعات در آنجا باقی می­مانند تا كار تمام شود. پس از تكمیل شدن كار، اطلاعات به فایل سوابق كاری منتقل می­شوند.

ماژول درخواست دستور کار: سازمان­ هایی كه در آنها افراد مختلف تقاضاهای كاری را ارائه می­كنند، با مشكل ارائه رسمی تقاضاها روبه ­رو هستند. گاهی اوقات افراد دست نوشته ­ها را دور می­اندازند، گاهی تماس تلفنی می­گیرند و گاهی نیز یك کارشناس، تكنسین نگهداری و تعمیرات را در حال تعمیر تجهیزات می­بیند و از او به صورت شفاهی می­خواهد كاری را انجام دهد كه فقط چند دقیقه وقت او را می­گیرد

اولویت: كد اولویت ­بندی برای این كار، اهمیت كار را مشخص می­كند (از شماره ­های 1 تا 10 و یا هر الگوی دیگری كه مایل باشید، استفاده كنید). اغلب CMMS­ها فیلد اولویت را ارائه می­كنند، اما آن را برای اهداف دیگری غیر از ذخیره كردن اطلاعات استفاده نمی­كنند. باید اولویت ­بندی به منظور اهداف زمان­بندی مورد استفاده قرار گیرد.

وضعیت ­ها : وضعیت، دستور کار را نشان می­دهد. این فیلد به هر كس این امكان را می­دهد كه وضعیت كار را به عنوان مثال، در انتظار تصویب و یا در انتظار مواد مشاهده كند.

نوع فعالیت: نوع فعالیت برای این کار، به عنوان مثال، پیشگیرانه، اضطراری، تعمیر، و پروژه می­باشد. این بخش می­تواند توسط كاربر تعریف شود.

كد خرابی : كد خرابی مناسب این كار، مشكلات دستگاه را شرح می­دهد. این بخش نیز می­تواند توسط كاربر تعریف شود.

كد کار : كد عملیات برای این كار، كارهای صورت گرفته برای حل مشكل را شرح می­دهد. پس از مدتی شما تاریخچه خوبی در اختیار خواهید داشت.

نیروی كار : به شما این امكان را می­دهد كه شناسه افرادی را كه برای انجام این كار برنامه ­ریزی شده­اند و زمان تخمینی برای انجام كار، را وارد كنید. شما می­توانید چندین تخصص را وارد كنید. به عنوان مثال، نصب یك دستگاه ممكن است به برقكار، مكانیك و نجار نیاز داشته باشد

سفارش ­های دستور کار

 • كمبود قطعات دستور کار (تعداد دستور کار، تعداد قطعه مورد نیاز، تعداد قطعه موجود، تعداد قطعه سفارش داده شده، مقدار كمبود)
 • دستور کار فعال (تعداد دستور کارهای بلاتكلیف در طول یك دوره زمانی)
 • دستور کار منقضی (همه دستور کارهای منقضی شده در طول یك دوره زمانی)
 • نیازمندی­ های مواد دستور کار (شماره قطعه، تعداد دستور کارها، مقدار مورد نیاز، مقدار موجود، مقدار سفارش شده)
 • نیازهای نیروی كار دستور کار (گروه تخصصی، شماره دستور کار، تعداد ساعت موجود و مورد نیاز)
 • جزئیات دستور کار (شماره دستور کار، تاریخ، توضیح كار)
 • خلاصه تعطیلی (شماره حساب، تعداد دستور کارها، گروه، كد خرابی، هزینه)
 • فعالیت (گروه، شماره دستور کار، درصد دستور کارها بر اساس گروه)
 • اجرا (شماره دستور کار، تاریخ درخواست، تاریخ تكمیل، اختلاف (روز)، درصد تكمیل شده در زمان)
 • خلاصه هزینه (شماره دستور کار، هزینه نیروی كار، هزینه موارد، هزینه بیرونی، هزینه كلی)
 • خلاصه نیروی كار (شماره دستور کارع ساعت، هزینه نیروی كار)
 • خلاصه مواد (شماره دستور کار، شماره قطعه، هزینه مواد)
 • سوابق دستگاه (شماره دستگاه، هزینه تخمینی، هزینه واقعی، درصد واریانس)

منبع : https://pscmms.com/2022/12/13/workorder/

 


:: بازدید از این مطلب : 22
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
ن : بادبادک
ت : پنج شنبه 29 دی 1401
.

فواید آمینو اسید برای گیاهان آپارتمانی


آمینو اسیدها ترکیباتی آلی و متشکل از عناصر کربن و هیدروژن هستند که به عنوان پیش ساز برای ساخت پروتئین‌ها به کار می‌روند. بیش از 100 نوع آمینو اسید در زمین وجود دارد که واحدهای سازنده‌ی میلیون‌ها نوع پروتئین می‌باشند؛ این پروتئین ها در ساختار همه‌ی موجودات زنده وجود دارد و نقش اساسی در حیات آن‌ها دارد، به همین دلیل آمینو اسیدها به عنوان اساس زندگی شناخته می‌شوند. بنابراین وجود آمینو اسید برای رشد و سلامت گیاهان ضروری است. استفاده از کودهای اسید آمینه برای گیاهان فواید زیادی به دنبال دارد.در این مقاله به چند مورد از فواید آمینو اسید برای گیاهان آپارتمانی اشاره می‌کنیم.

افزایش فتوسنتز

وجود آمینو اسیدها برای ساخت مولکول کلروفیل که مسئول فتوسنتز یا غذاسازی در گیاه است ضروری می‌باشد. کلروفیل انرژی نور خورشید را جذب می‌کند و با استفاده از آن سنتز کربوهیدرات را از کربن دی اکسید و آب انجام می‌دهد. تولید کلروفیل بیشتر در گیاه منجر به سبز شدن و شادابی گیاه می‌شود. همچنین آمینو اسید می‌تواند باعث کنترل رطوبت گیاه شده و به دنبال آن جذب کربن دی اکسید در گیاه را تسهیل کند و باعث رشد بهتر آن شود.

افزایش مقاومت در برابر فشار

استفاده از کود آمینو اسید برای افزایش مقاومت گیاه در برابر عوامل تنش زا بسیار موثر است. این عوامل تنش زا می‌توانند شامل شرایطی مانند کاهش رطوبت، تغییرات شدید دما مانند حرارت زیاد یا یخبندان، کم آبی و حمله‌ی آفت‌ها باشند که باعث آسیب دیدن گیاه، کاهش محصول دهی و کاهش کیفیت محصول آن شود. آمینو اسید می‌تواند گیاه را در برابر این عوامل تنش زا مقاوم سازد؛ به طور مثال استفاده از آمینو اسید برای گیاه بنجامین که نسبت به جابه‌جایی حساسیت بالایی دارد می‌تواند باعث جلوگیری از ریزش برگ‌های آن در اثر جابه‌جایی شود.

تقویت سیستم ایمنی گیاه

از فواید آمینو اسید برای گیاهان آپارتمانی، کمک به بهبود سیستم ایمنی می‌باشد. وجود این ماده در گیاه به مقدار کافی باعث تقویت دیواره‌ی سلولی در گیاه شده و همچنین به ترمیم بافت‌های آسیب دیده‌ی آن کمک می‌کند. مقاوم بودن دیواره‌ی سلولی در گیاه از این جهت اهمیت دارد که باعث افزایش مقاومت آن در برابر بیماری‌ها و آفت‌ها می‌شود. علاوه بر این‌ها وجود دیواره‌ی سلولی مقاوم در گیاه آن را در برابر شرایط تنش زا مانند یخبندان یا سموم مقاوم می‌سازد.

بهبود عملکرد روزنه‌های برگ

بر روی برگ‌های گیاه منافذ کوچکی وجود دارند که به آن‌ها روزنه‌ می‌گویند و در تبادل گازها نقش دارند. عملکرد صحیح روزنه‌ها در باز و بسته شدن برای گیاه بسیار اهمیت دارد، چراکه باعث کنترل میزان رطوبت در گیاه شده و دسترسی گیاه به گازهای مورد نیاز آن مانند کربن دی اکسید را آسان تر می‌کند. درصورتی که روزنه‌ها به درستی کار نکنند فتوسنتز و تعرق در گیاه کاهش می‌یابد و به دنبال آن جذب عناصر مورد نیاز گیاه کاهش یافته و رشد گیاه دچار اختلال می‌شود. عوامل بیرونی مانند نور، رطوبت، دما و عوامل درونی مانند غلظت آمینو اسید نقش تعیین کننده‌ای در عملکرد درست و به موقع روزنه‌ها دارد.

سخن آخر

در این مقاله به چند مورد از فواید آمینو اسید برای گیاهان آپارتمانی اشاره شد. بهبود ساختار خاک، تنظیم PH خاک، کلات کردن عناصر، القای گرده افشانی و افزایش گل دهی از دیگر مزایای استفاده از کود آمینو اسید به شمار می‌روند. شما می‌توانید برای خرید آمینو اسید با کیفیت به صفحه‌ی محصولات سایت کیمیا زرین مراجعه کنید.

منبع : https://kimiazarin.com/amino-acid-benefits-for-houseplants/

 


:: بازدید از این مطلب : 18
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
ن : بادبادک
ت : پنج شنبه 29 دی 1401
.

دکتر مهدی آنت بر این مسئله تاکید دارد که می توان با شناسایی ذهن و نیاز مشتری می توان فروش و مشتریان وفادار را افزایش داد و شکایات را به حداقل برسانیم.

شناسایی ذهن و نیاز مشتری

با شناسایی نیاز مشتری می توان محصولات موردنیاز آن ها را تامیین کرد و بخشی از شناسایی این موارد به فروشندگان و بازاریاب‌های فهیم، دانا و توانا بستگی دارد که شما می توانید در کسب و کارتان داشته باشید. کسب و کارهایی موفق می‌شوند که بتوانند سؤال‌های خوب از مشتریان بپرسند و خیلی خوب به صحبت‌های مشتریان گوش بدهند تا بتوانند به عمق خواسته و نیاز آن‌ها پی ببرند.

چند راهکار برای خواندن و شناسایی ذهن مشتری

1- محصول یا خدمات شما برای چه کسانی طراحی‌شده است؟

2- نقشه همدلی با مشتری بسازید.

3- برای خواندن و شناسایی ذهن مشتری کمین کنید.

4- نقشه همدلی خود را پرکنید

5- ایجاد پرسونای خریدار

روانشناس رفتار مشتری کیست؟ چرا در کسب و کار به او نیاز داریم؟

چگونه به خواسته مشتری پی ببریم؟

- پیش فرض های خود را دور بریزید : هر مشتری، می‌تواند خواسته و نیازهای متفاوتی داشته باشد. برای اینکه یک بازارایاب خوب و حرفه‌ای باشید باید توانایی شناسایی ذهن مشتری را داشته باشید و تمام تلاش خود را درصدد کشف نیاز او بکار برید.

- هر چقدر مشتری تان را بیشتر بشناسید، باز هم کافی نیست 

- اعتماد مشتری را جلب کنید

- گفتگوی یک طرفه، معمولا منجر به عقد قرارداد نمی‎شود : ارتباط شما با مشتری باید دو طرفه و موثر باشد

- شنیدن صدای مشتری، مهم ترین اولویت شما است!

- خود را برای گفتگو با مشتری آماده سازید

انواع نیازهای مشتری کدامند؟

نیازهای مشتری به دو دسته فیزیکی و روان‌شناختی تقسیم می‌شوند. به نیازهایی که به سادگی قابل تشخیص می‌باشند و برآورده کردن آن‌ها کاری به مراتب ساده‌تر است نیاز فیزیکی می گویند و به نیازهایی  که به مشتری در تصمیم‌گیری کمک می‌کنند نیاز روان شناختی می گویند. به عنوان مثال یک مشتری نیاز دارد در وقت خود صرفه‌جویی کند و استرس کمتری را برای خرید متحمل شود، به طور طبیعی او برندی را انتخاب می‌کند که فرآیند خرید و پرداخت بسیار راحتی داشته باشد. شناخت این دسته نیازها برای فروشندگان کار ساده‌ای نیست و تنها راه پی بردن به این دسته از نیاز مشتری، مصاحبه رو در رو با او  و یا مطالعه علمی رفتارهای مشتری است.

چه مواردی به عنوان نیاز مشتری به حساب می‌آید؟

برخی از نیازهای مشتریان که آن‌ها را به سمت خرید یک محصول یا درخواست یک خدمت می‌کشاند عبارتند از:

راحتی و سهولت 

آرامش ذهنی و جسمی

اثبات هویت اجتماعی

رفتار دوستانه

انصاف فروشنده

معرفی محصول جایگزین

داشتن اطلاعات مناسب از محصول

راه‌های مختلف برای بازخورد گرفتن از مشتری

با استفاده از پرسشنامه های کاغذی یا آنلاین سوالات چند گزینه ای از مشتریان بپرسید تا بتوانید راحتتر نیازهای مشتریان را شناسایی کنید. مصاحبه نیز می تواند راه حل مناسبی برای این موضوع باشد

شبکه های اجتماعی نیز یکی دیگر از این موارد است که میتواند میزان بازخورد مشتریان نسبت به یک برند خاص را دریافت کنید.:: برچسب‌ها: وست ویژن , دکتر مهدی آنت , هلدینگ تجارت قرن بیست و یکم ,
:: بازدید از این مطلب : 47
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
ن : بادبادک
ت : چهار شنبه 28 دی 1401
.

صفحه قبل 1 2 3 4 5 ... 10 صفحه بعد

نویسندگان
آرشیو مطالب
مطالب تصادفی
مطالب پربازدید
چت باکس
تبادل لینک هوشمند
پشتیبانی