.
اطلاعات کاربری
درباره ما
دوستان
خبرنامه
آخرین مطالب
لینکستان
دیگر موارد
آمار وب سایت

ادراک مشتری به چه معناست؟

یکی از مفاهیم پیچیده بازاریابی ادراک مشتری (Customer Perception) است. به دلیل پیچیدگی مغز انسان و نحوه عملکرد آن ، بازاریابی می‌تواند در برخی مواقع پیچیده شود.
بسیاری از این افکار و الگوهای رفتاری پیچیده که مشتریان به نمایش می‌گذارند، می‌تواند در قالب مفهومی به نام ادراک مشتری ترکیب شوند.:: برچسب‌ها: وست ویژن , دکتر مهدی آنت , هلدینگ تجارت قرن بیست و یکم ,
:: بازدید از این مطلب : 3
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
ن : بادبادک
ت : یک شنبه 29 آبان 1401

ساب ووفر چیست

واژه ووفر (Woofer) از واژه ی woof به معنای پارس سگ گرفته شده است. این نام گذاری شاید به این علت باشد که پارس سگ، صدای بم دارد. همچنین واژه ی توییتر (که در بالا توضیح داده شد) از واژه tweet گرفته شده به معنای صدای پرنده ها، که این نام گذاری هم می تواند به این علت باشد که صدای اکثر پرنده ها، به اصطلاح زیر است.

ووفر ها برای پخش صوت های با فرکانس پایین طراحی شده اند و  به انواع ووفر (woofer)، میدوفر (mid-woofer) و ساب‌وفر (sub-woofer) تقسیم می شود. علت این تقسیم بندی، گستره فرکانسی است که این پخش کننده ها برای پخش کردن صوت، پشتیبانی می کنند. ووفر ها در فرکانس های پایین گستردگی پخش کنندگی بیشتری برای فرکانس های صوتی دارند اما ساب‌وفر ها گستره کمتری را پوشش می دهند، در واقع برای صدای های بم، تخصصی تر هستند و گران تر. میدوفر ها هم گستره فرکانسی صوتی مناسبی دارند. ووفر ها فرکانس های صوتی بین 40 تا 500 را پوشش داده و پخش می کنند. ساب‌ ووفر ها عمدتا فرکانس های بسیار پایین، یعنی فرکانس های بین 20 تا 200 هرتز را پشتیبانی می کنند و فرکانس میدوفر ها متفاوت است و می توانند تا فرکانس های نزدیک 5000 هرتز را نیز پخش کنند.

دلیل این نوع بندی، این است که برای پخش صوت ها با فرکانس پایین، سیستم های صوتی به تکنولوژی نسبتا پیشرفته ای نیاز دارند. مخصوصا در ساب‌وفر ها، تکنولوژی پیشرفته تری به کار رفته است. کیفیت صوت تولیدی توسط وفر ها و میدوفر ها به اندازه ساب‌ ووفر ها نیست. یعنی صدای تولیدی توسط ووفر ها یا مید ووفر ها به اصطلاح، “تمیزی” صوت تولیدی توسط ساب‌ ووفر ها را ندارند.

خود ساب ووفر ها نیز انواعی دارند. به عنوان مثال ساب ووفر هایی که گستره ی فرکانسی زیر 100 هرتز و بالای 20 هرتز را پوشش می دهند حرفه ای تر و گرانتر هستند. برای کار های فوق حرفه ای از ساب ووفر هایی با گستره صوتی زیر 80 هرتز استفاده می کنند. تکنولوژی ساخت این ساب ووفر ها بسیار پیشرفته تر است و مورد تایید کمپانی THX  هستند و استاندارد مخصوص آنها را دارند.

سیستم های صوتی چگونه صوت تولید می کنند؟

سیستم های صوتی با فرکانس پایین، برای تولید صوت، نیاز دارند که هوا را به گونه ای جا به جا کنند که فرکانس موج تولیدی، چیزی بین 20 تا 500 هرتز شود. این کار اکثرا توسط که موتور الکترودینامیکی صورت می پذیرد. این موتور ها عموما توسط یک مخروطی سفت و سخت به عنوان هدایت دهنده موج که بالای آن را یک پوسته سخت احاطه کرده است و مخروطی بالای یک سیم پیچ صوتی قرار دارد و تمامی این عناصر توسط یک میدان مغناطیسی احاطه می شوند، تشکیل شده اند. مجموعه سیم پیچ و آهنربا (میدان مغناطیسی) یک موتور الکتریکی خطی را تشکیل می دهند.

با اتصال جریان الکتریکی، موتور الکتریکی تشکیل شده داخل سیستم صوتی، موجب حرکت پیستول مانند پوسته بالایی مخروط می شود و در واقع باعث ایجاد موجی از مولکول های هوا می شود این سیستم، یک سیستم صوتی را تشکیل می دهد. اساس کار ووفر ها نیز بر اساس همین موج است که به موج صوتی تلقی می شود. جنس پوسته ای که بالای سیم پیچ قرار گرفته است از مواد پلیمری مختلفی است تا استحکام و در عین حال انعطاف پذیری لازم را برای کار کردن ووفر فراهم کند. در مورد ساب ووفر ها، قاب دور موتور الکترودینامیکی نیز به خودی خود تکنولوژی ساخت مخصوص خود را دارد. پوسته های اکثر سیستم های صوتی عموما چوبی است تا هم استحکام کافی را داشته باشد هم هدایت پذیری لازم را ایجاد کند و هم ارزان تر باشد.

منیع : https://avanegaran.com/what-is-a-woofer-speaker/

 


:: بازدید از این مطلب : 2
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
ن : بادبادک
ت : یک شنبه 29 آبان 1401
.

مدیریت زمان دکتر مهدی آنت

 

 

 

 

مدیریت زمان، یعنی زمان خود را به‌ طور موثر به فعالیت‌ های مناسب اختصاص دهیم. همه ما مقدار زمان مساوی در طول روز داریم، ما هم مانند انیشتین 24 ساعت در شبانه ‌روز وقت داریم. اگر به طور مداوم با این فکر کار کنیم که زمان کافی برای انجام کارها ندارم، ناتوانی خود در مواجهه با کارها و زمان گذاشتن نامناسب روی وظایف غیر ضروری را نشان می‌دهیم.

کارآفرینان موفق نسبت به زمان خود بسیار حساس هستند و برای این‌ که به تمام کارها به بهترین نحو رسیدگی کنند می‌دانند که چطور اولویت ‌بندی کنند و همیشه به دنبال راه‌ های تازه برای مدیریت زمان بهتر هستند.

 

 :: برچسب‌ها: وست ویژن , دکتر مهدی آنت , هلدینگ تجارت قرن بیست و یکم ,
:: بازدید از این مطلب : 3
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
ن : بادبادک
ت : شنبه 28 آبان 1401

موفقیت دکتر مهدی آنت

 

 

 

 

موفقیت از آن دسته کلماتی است که هر کس تعریف خاص خودش را از آن دارد.

یکی موفقیت را در شهرت می بیند، یکی در رشد فردی و کسی هم در رضایت از زندگی، یک نفر هم در ترک تنبلی می‌بیند و دیگری در داشتن حال خوب زندگی.

وقتی صحبت از تعریف و راز‌های موفقیت می‌شود، برخی مردم این‌گونه فکر می‌کنند که اگر به مقدار مشخصی پول در حساب بانکی خود برسند، موفقیت در زندگی را تجربه کرده‌اند.

یکی از بهترین تعریف ‌هایی که از موفقیت شنیده‌ شده مربوط به گوینده‌ی رادیو آقای ارل نایتین‌گیل است. زمانی که از او سوال شده که موفقیت یعنی چه؟ او در جواب گفته “موفقیت یعنی بتوانید تشخیص دهید چه ایده یا هدفی ارزش دنبال کردن دارد”.

شک نکنید اگر کمی با جزئیات به کلمه موفقیت و تعریف آن توجه کنیم، خواهیم دید که به ازای هر نفر در دنیا تعریفی برای آن وجود دارد. پس این نکته مهم را هیچ گاه فراموش نکنید که اگر قرار است روزی کسی برای شما موفقیت را تعریف کند، آن کس شخصی نیست جز خودتان.:: برچسب‌ها: وست ویژن , دکتر مهدی آنت , هلدینگ تجارت قرن بیست و یکم ,
:: بازدید از این مطلب : 1
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
ن : بادبادک
ت : جمعه 26 آبان 1401

یکی از مهم ترین ویژگی شخصیت انسان اعتماد به نفس انسان است که در تمامی بخش های زندگی انسان تاثیر دارد و داشتن آن یه ضرورت حیاتی انسان است.

 

تعریف اعتماد به نفس همان باور و اعتقاد بدون قید و شرط نسبت به خود و توانایی های خود و پذیرش نقاط ضعف و قوت خود برای مواجه با مشکلات زندگی است.

 

اعتماد به نفس سه حالت دارد:

 

منطبق به توانایی ها

کمتر از توانایی ها

بیشتر از توانایی ها

 

از ویژگی های افراد با اعتماد به نفس بالا می توان به موفق دانستن خود در هر لحظه و اندیشیدن به رشد و پیشرفت خود ، کسب تجربه از گذشته و برنامه ریزی و نگریستن به آینده اشاره کرد.

از ویژگی های با اعتماد به نفس پایین می توان به ناتوانی در درک و بیان خواسته ها و نیاز های خود، ناتوانی در برقرار کردن ارتباط های بین فردی و اجتماعی، تلقی توانایی های خود را پایین تر از میزان واقعی، خجالتی بودن و احساس شرم داشتن اشاره کرد.

 

اعتماد به نفس چیست

گاهی مردم معنی اعتماد به نفس را درک نمی کنند و چون فکر میکنن اعتماد به نفس یعنی ایمان و اعتماد به موفقیت هایی که در کارها به دست می آورند در صورتی که به این معنی است که قبل از موفقیت به توانایی های خود اعتماد داشته باشیم.

 

اعتماد به نفس یعنی آن احساس و شناختی که از توانایی ها و محدودیت های بیرونی و درونی خود دارید. بنابراین وقتی که اعتماد به نفس و خودباوری را براساس آنکه و آنچه به راستی هستید و نه براساس موفقیت ها و دستیابی ها یا شکست ها و ناکامی های خود بنا می کنید، چیزی را در خود خلق می نمایید که هیچ کس و هیچ چیز یارای گرفتنش را از شما نخواهد داشت.

 

همیشه از درون اعتماد به نفس تولید می شود اعتماد به نفس حقیقی، این نیست که نترسید. بلکه آن است که بدانید و مطمئن باشید با اینکه می ترسید، اما بی گمان دست به عمل خواهید زد.

 

اعتماد به نفس-تصمیم درست تصویر مهدی آنت

 

 

 

 

 

چرا اعتماد به نفس مهم است؟

کمبود اعتماد به نفس مانع پیشرفت شما می شود و دائما باعث عقب ماندن شما می شود افرادی که اعتماد به نفس ندارند احساس پوچی میکنند و به کارهایی که انجام می دهند باور ندارند به همین دلیل تمام کارهایشان با شکست مواجه می شوند.

 

به دلیل نا امیدی شدیدی که بر روح و افکار آن ها حکم فرماست، موقعیت های خوب زندگی را به سادگی از دست می دهند.

حس اعتماد به نفس باعث انتخاب و روابط بهتری در زندگی شخصی و اجتماعی می شود و به شما امکان می دهد ازاد و مقتدرانه تصمنیم بگیرید.

 

 

انواع اعتماد به نفس

 

اعتماد به نفس رفتاری:

ه معنای قابلیت و توانایی در عمل کردن و انجام دادن کارهاست از کار های کوچیک تا بزرگ مثل رویاها و ارزوهای خود

 اعتماد به نفس احساسی و عاطفی:

اعتماد به نفس احساسی و عاطفی به معنای توانایی در تسلط و به کنترل درآوردن دنیای احساس و عواطف است. اینکه بدانید چه احساساتی دارید، معنای آنها را بفهمید و بتوانید انتخاب های احساسی درست بکنید و از خود در مقابل درد و رنج روحی و لطمه ها و صدمه های عاطفی محافظت کنید و بدانید چگونه روابطی صمیمی و سالم خلق نمایید.

اعتماد به نفس روحی و معنوی:

به معنای اعتماد و ایمان شما به جهان هستی و کل آفرینش و موجودات است. این ایمان روحی که زندگی، هدف و نهایتی مثبت را در پی خواهد داشت و شما به خاطر هدفی اینجا هستید و زندگی چندین ساله تان بر روی این کره خاکی هدف و مقصودی را دنبال می کند

 

اعتماد به نفس-ساحل امن تصویر مهدی آنت

 

چگونه اعتماد به نفس را در خود تقویت کنیم؟

  • شناسایی عوامل کم کننده اعتماد به ‌نفستان

شما باید ابتدا آنچه که جلوی اعتماد شما به خودتان می‌گیرد را شناسایی کرده و سپس به سراغ بهبود و افزایش آن بروید.

  • برای شناخت خود تلاش کنید

ابتدا شناخت خوبی از ویژ‌گی ‌های شخصیتی خود داشته باشید سپس ضروری است که نقاط قوت و نقاط ضعف خود را بشناسیم و بر روی نقاط قوت خود تکیه کرده و تا جای ممکن نقاط ضعف خود را بهبود ببخشیم.

  • یادگیری‌ مهارت‌ های کاربردی

 

ضروری است که مهارت ‌های مختلف و متناسب با ارزش‌ هایمان را بیاموزیم.

  • روبه رو شدن با ترس‌ هایتان

گذر از ترس‌ ها می ‌تواند به ما اعتماد به نفس دهد، چرا که به ما یادآوری می ‌کند که کنترل زندگی مان را در دست داریم و توانایی لازم برای ایجاد تغییر را داریم.

 

  • از روانشناس و مشاور کمک بگیرید

·         روانشناس‌ ها و مشاوران به عنوان افرادی که با کارکرد ذهن و روان انسان‌ ها آشنا هستند، می ‌توانند با تحلیل و بررسی زندگی شما، ریشه‌ های اعتماد به نفستان را پیدا کرده و با تکرار و تمرین به شما کمک کنند که اعتماد به ‌نفستان را تقویت کنید.

 

اعتماد به نفس-شهامت تصویر مهدی آنت

 

 

رسیدن به موفقیت داشتن اعتماد به نفس بالاست. پس باید ما راهی پیدا کنیم که اعتماد به نفس خود را افزایش دهیم فردی که بیشترین تاثیر را روی ما دارد، خود ما هست، پس نباید انگیزه‌ هایی که خودمان می‌توانیم ایجاد کنیم را دست کم بگیریم.

 

 :: برچسب‌ها: وست ویژن , دکتر مهدی آنت , هلدینگ تجارت قرن بیست و یکم ,
:: بازدید از این مطلب : 6
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
ن : بادبادک
ت : سه شنبه 24 آبان 1401
.

صادرات هیومیک اسید


هیومیک اسید ماده‌ای آلی است که از تجزیه‌ی پسماندهای گیاهی و جانوری توسط میکروارگانیسم‌های مفید در زیر خاک تحت شرایطی ویژه تولید می‌شود. هیومیک اسید تیره رنگ بوده و حاوی عناصر مغذی مورد نیاز گیاهان مانند نیتروژن، فسفر، پتاسیم، کلسیم، پتاسیم و … می‌باشد. از این ماده می‌توان به عنوان کود برای رشد بهتر گیاهان استفاده کرد. مزایای فراوان هیومیک اسید برای گیاهان بسیاری از کشاورزان سراسر جهان را مجذوب خود کرده است؛ به همین جهت صادرات هیومیک اسید به مقدار فراوانی در جهان صورت می‌گیرد. در این مقاله به مزایا و کاربرد این ماده و همچنین صادرات هیومیک اسید از ایران به کشورهای دیگر اشاره می‌کنیم.

مزایای هیومیک اسید

وجود هیومیک اسید در خاک گیاه باعث افزایش ریشه زایی در آن‌ می‌شود و به دنبال آن گیاه ریشه‌های بیشتر و قوی تری خواهد داشت. تشکیل یک سیستم ریشه‌ای قوی در گیاه منجر به افزایش میزان جذب مواد مغذی توسط آن می‌شود. بنابراین هیومیک اسید با افزایش جذب عناصر مفید رشد گیاه را بهبود می‌بخشد. همچنین این ماده دارای قابلیت کلاته کنندگی عناصر می‌باشد و از این طریق عناصر مغذی را برای گیاه قابل جذب نگه می‌دارد. به دنبال بهبود جذب عناصر مفید، غلظت کلروفیل در گیاه افزایش یافته و فتوسنتز در آن بیشتر می‌شود.

با توجه به اینکه هیومیک اسید در اثر فعالیت میکروارگانیسم‌های مفید به وجود می‌آید، می‌تواند از تکثیر و فعالیت میکروارگانیسم‌های مضر در اطراف ریشه جلوگیری کرده و حتی تعداد میکروارگانیسم‌های مفید را در خاک افزایش دهد. بنابراین این ماده از گیاه در برابر عوامل بیماری زا محافظت می‌کند. علاوه بر آن، هیومیک اسید مقاومت گیاه در برابر بیماری، مسمومیت و عوامل تنش زا مانند سرمای شدید را افزایش می‌دهد.

اسید هیومیک می‌تواند با روش‌هایی مانند گرفتن شوری خاک، خاک گیاه را اصلاح کرده و محیط مناسبی برای رشد آن فراهم کند. همچنین به دلیل تیرگی رنگ کود هیومیک اسید، این ماده به جذب بیشتر انرژی خورشید کمک می‌کند؛ بنابراین این ماده قادر است باروری خاک را بهبود بخشد. از دیگر مزایای هیومیک اسید می‌توان به سازگاری آن با محیط زیست اشاره کرد. همچنین این کود دارای پایداری بسیار بالایی می‌باشد و برای مدتی طولانی در خاک باقی می‌ماند.

صادرات هیومیک اسید

با توجه به کاربرد و اهمیت زیاد کود هیومیک اسید در کشاورزی، متخصصان ایرانی نیز تلاش کرده‌اند تا با تحقیق بر نمونه‌های خارجی این کود، به تولید هیومیک اسید مرغوب و با کیفیت بپردازند. با گسترش تولید این کود و بهبود کیفیت آن در طی سال‌ها، صادرات هیومیک اسید به کشورهای خارجی به ویژه کشورهای همسایه مانند پاکستان و افغانستان افزایش یافته است. درصد بالایی از صادرات هیومیک اسید از ایران، به کشور افغانستان تعلق دارد.

منیع : https://kimiazarin.com/humic-acid-export/

 


:: بازدید از این مطلب : 5
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
ن : بادبادک
ت : شنبه 7 آبان 1401
.

 بلندگو میدرنج چیست؟

بلندگو نوعی مبدل الکتریکی است که سیگنال‌های الکتریکی صدا را به صوت تبدیل می‌کند. از میدان مغناطیسی برای حرکت دادن یک دیافراگم انعطاف‌پذیر استفاده می‌شود و این دیافراگم به سرعت به جلو و عقب حرکت کرده و صداهایی تولید می‌کند که به گوش ما می‌رسند. بلندگوها را با دامنه صدایی که تولید می‌کنند، دسته‌بندی می‌کنند. بلندگوهای میدرنج در دسته بلندگوهایی قرار می‌گیرند که دامنه صدای تولید شده آن‌ها متوسط است.

میدرنج چیست؟

بلندگوهای میدرنج معمولا به شکل مخروط هستند، اما این بلندگوها در انواع کمیاب‌تر به شکل طبل یا به شکل شیپور فشرده نیز یافت می‌شوند. معمولا بلندگوهای میدرنج مخروطی شبیه ووفر کوچک هستند. رایج‌ترین ماده‌ای که در ساخت بلندگوهای میدرنج مخروطی استفاده می‌شود کاغذ است. سایر مواد سازنده بلندگوهای میدرنج مخروطی شامل پلاستیک‌هایی مانند پلی‌پروپیلن، فایبرگلاس، الیاف کربن یا آلیاژهای فلز سبک بر پایه آلومینیوم، منیزیم، تیتانیوم یا آلیاژهای دیگر است.

بیشتر اسپیکرهای میدرنج حرفه‌ای مورد استفاده در کنسرت‌ها، اسپیکرهای فشرده ترکیب‌شده با اسپیکرهای شیپوری هستند.

وظیفه میدرنج پوشش‌دهی عمده‌ترین بخش طیف صوت است؛ این ناحیه طیف صوت همان قسمتی است که صدای ابزارآلات موسیقی و از همه مهم‌تر صدای انسان در آن وجود دارد. در نتیجه مهم‌ترین معیار یک بلندگوی میدرنج خوب این است که بتواند با کم‌ترین میزان اعوجاج و تحریف، صدا تولید کند.

بیشتر تلویزیون‌ها و رادیوهای کوچک تنها یک اسپیکر میدرنج دارند. البته اگر این دستگاه‌ها امکان پخش صدای استریو داشته باشند، دو اسپیکر خواهند داشت. از آن ‌جایی که مهم‌ترین جنبه کارکردی تلویزیون، پخش صدا و صحبت‌های مختلف است، مهم است که بلندگوهای دستگاه کارکرد خوبی داشته باشند.

از آن ‌جایی که گوش انسان به فرکانس‌های میانی صداهای تولیدشده توسط اسپیکر میدرنج بسیار حساس است، امکان دارد قدرت تقویت‌کننده و درایور بسیار کم باشد، اما با این وجود باز هم کیفیت صدا و حجم آن به خوبی دریافت خواهد شد.

فرق میدرنج با ووفر

تفاوت اسپیکر میدرنج با ووفر در این است که ووفرها دامنه پایین‌تر طیف صدا را پوشش می‌دهند؛ در حالی که همانطور که پیش‌تر نیز اشاره کردیم کار میدرنج‌ها پوشش طیف میانی صداست. قرار دادن این سه اسپیکر در کنار هم بهترین ترکیب سیستم صوتی ماشین است. به این ترتیب می‌توان به تولید صدایی دقیق‌تر و کامل‌تر دست یافت.

منبع : https://avanegaran.com/what-is-a-midrange-speaker/?v=d6392e39ad2a

 


:: بازدید از این مطلب : 5
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
ن : بادبادک
ت : پنج شنبه 5 آبان 1401
.

نویسندگان
آرشیو مطالب
مطالب تصادفی
مطالب پربازدید
چت باکس
تبادل لینک هوشمند
پشتیبانی