.
اطلاعات کاربری
درباره ما
دوستان
خبرنامه
آخرین مطالب
لینکستان
دیگر موارد
آمار وب سایت

کپسول‌های آتش نشانی استاندارد

کپسول آتش نشانی یکی از ابزارهایی است که برای مقابله با آتش سوزی استفاده می‌شود. این دستگاه انواع مختلفی از لحاظ محتوا دارد به طوری که با استفاده از هر یک از انواع کپسول آتش نشانی بتوان نوع خاصی از آتش را مهار کرد. اما این دستگاه نیز مانند هر دستگاه دیگری باید بر طبق استانداردهایی ساخته شود که رعایت آن‌ها کارایی محصول را افزایش و احتمال خطا و خطرات ناشی از آن را کاهش می‌دهد. در این مقاله شما را با ویژگی‌های کپسول‌های آتش نشانی استاندارد آشنا می‌کنیم.

 

کپسول‌های آتش نسانی استاندارد

در هنگام ساخت کپسول‌های آتش نشانی باید مواردی را در نظر گرفت که یکی از این موارد قدرت پرتاب کپسول است. با توجه به اینکه هنگام اطفاء حریق با استفاده از کپسول آتش نشانی باید فاصله ای مناسب بین آتش و فرد وجود داشته باشد، کپسول های آتش نشانی استاندارد باید قدرت پرتاب مناسبی داشته باشند که حداقل آن 2 متر و حداکثر آن 7 متر می‌باشد. بنابراین برای تخلیه مواد داخل کپسول آتش نشانی باید یک عامل فشار جهت پرتاب این مواد درون سیلندر‌ها وجود داشته باشد؛ این عامل فشار می‌تواند گازی بی اثر مانند نیتروژن (N2) در سیلندر یا گاز کربن دی اکسید (CO2) در کارتریج باشد. بدین ترتیب جهت اطمینان از وجود فشار مورد نیاز در کپسول آتش نشانی باید روش هایی را برای اندازه گیری آن به کار گرفت که یکی از این روش ها وزن کردن کارتریج کپسول آتش نشانی به صورت جداگانه است؛ اگر بیش از 10% از وزن گاز تخلیه شده باشد باید آن را شارژ کرد. روش دیگر توجه به فشار سنجی است که بر روی سیلندر قرار دارد و فشار درون آن را نشان می‌دهد؛ اگر عقربه‌ی فشار سنج در ناحیه‌ی سبز باشد به این معناست که فشار آن مناسب است اما اگر عقربه در ناحیه‌ی قرمز باشد فشار مناسب نمی‌باشد. در انواعی از کپسول‌های آتش نشانی فشار مورد نیاز از گاز تولید شده در اثر واکش شیمیایی دو ماده موجود در سیلندر حاصل می‌شود؛ روش اطمینان از ایجاد فشار کافی در این نوع کپسول آتش نشانی ترکیب مواد موجود در سیلندر با یکدیگر و اندازه گیری مقدار گاز تولید شده از این واکنش است.

 

عامل تعیین کننده دیگر در استاندارد بودن کپسول‌ آتش نشانی زمان تخلیه‌ی محتوای آن است. زمان تخلیه در کپسول های آتش نشانی بین 8 ثانیه تا 60 ثانیه متغیر است و این زمان به نوع محتوای کپسول آتش نشانی، وزن و حجم آن‌ها بستگی دارد. درصد تخلیه مواد کپسول‌های آتش نشانی استاندارد در حالت شارژ کامل با توجه به نوع کپسول متغیر می‌باشد که در کپسول های محتوی آب، فوم آتش نشانی یا کف آتش نشانی، کربن دی اکسید و مواد هالوژنه 95% و در کپسول های آتش نشانی پودری 85% می‌باشد.

 

ضخامت بدنه‌ی کارتریج نیز عامل مهمی در استاندارد بودن کپسول آتش نشانی است، زیرا خوردگی یا زنگ زدگی این بدنه‌ی فلزی می‌تواند خطرناک باشد. بنابراین جهت پیشگیری از زنگ زدگی می‌توان از روش هایی مانند پوشاندن بدنه‌ی فلزی با ماده ای ضد زنگ یا روکش پلاستیکی یا به کار بردن فلزات ضد زنگ استفاده کرد. بدنه‌ی کپسول آتش نشانی باید مقاومت مناسبی در برابر فشار داشته باشد، درنتیجه آزمایش‌هایی برای اطمینان از مقاومت بدنه‌ی کپسول در هنگام ساخت انجام می‌شود.

 

آزمایش‌های دوره‌ای

علاوه بر رعایت استاندارد های لازم در هنگام ساخت کپسول‌های آتش نشانی، مصرف کننده‌ یا سازنده‌ی کپسول های آتش نشانی باید آزمایش هایی را برای اطمینان از سلامت کپسول‌ها به صورت دوره ای انجام دهند. با توجه به شرایط آب و هوایی در مناطق مختلف باید هر یک تا سه ماه یک بار بازدیدی از کپسول‌ها انجام شود تا از مواردی مانند عدم کاهش فشار کپسول، سلامت نازل و پلمپ اطمینان حاصل شود. همچنین برای اطمینان از کارکرد محتوای کپسول باید آزمایشی بر روی آتش تمرینی به صورت سالانه انجام شود. جهت اطمینان از مقاومت بدنه‌ی کپسول در برابر فشار نیز باید هر دو سال یک بار کپسول مورد آزمایش هیدرواستاتیک قرار گیرد.

منیع : https://azarkavin.com/news/%DA%A9%D9%BE%D8%B3%D9%88%D9%84%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D8%AA%D8%B4-%D9%86%D8%B4%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D8%AF:: بازدید از این مطلب : 4
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
ن : بادبادک
ت : یک شنبه 24 مهر 1401
.

لایک اینستاگرام چه تاثیری در کسب و کارها دارد؟

امروزه با گسترش شبکه اجتماعی اینستاگرام ، افراد زیادی هستند که در این بستر شروع به کسب درآمد و راه اندازی کسب و کارهای مختلف کردند. لازم است بدانید که یکی از مناسب‌ترین و بی هزینه ترین راه‌ها ، برای انجام تبلیغات و رشد کسب و کارهای مختلف ، استفاده از شبکه اجتماعی اینستاگرام می‌باشد. برای استفاده از این بستر ، تنها کافی است یک حساب کاربری در این شبکه ایجاد کنید و اقدام به تولید محتوای خلاقانه و معرفی کسب و کار خود کنید. شبکه اجتماعی اینستاگرام ، با پیشرفت‌هایی که کرده است ؛ توانسته است با ارائه خدمات متنوع و قابلیت‌های بی نظیر ، در بین رقبای خود جایگاه ویژه‌ای را به دست آورد. در واقع با استفاده از اینستاگرام ، می‌توان بسیاری از خدمات مورد نیاز کسب و کارها را در یک محیط کاملا حرفه ای فراهم کرد. یکی از موثرترین عناصر اینستاگرام که در دیده شدن کسب و کارها نقش بسزایی را ایفا می‌کند ؛ تاثیر لایک می‌باشد. در این مقاله قصد داریم به بررسی این مفهوم بپردازیم که لایک اینستاگرام چه تاثیری در کسب و کارها دارد؟ با ما همراه باشید.

بررسی اهمیت لایک در اینستاگرام

شبکه اینستاگرام ، یک شبکه اجتماعی محبوب در میان تمامی مردم می‌باشد. با توجه به آماری که به دست آمده ، مخاطبان اینستاگرام حدود ۶ الی ۷ ساعت از زمان خود را در این اپلیکیشن صرف می‌کنند. افرادی که در شبکه اینستاگرام فعالیت دارند ؛ می‌توانند علاوه بر صرف وقت به عنوان سرگرمی در این شبکه ، به معرفی کسب و کار خود بپردازند یا در شرایط دیگر ، به یک مشتری بالفعل برای کسب و کار شما تبدیل شوند. به منظور آن که بتوانید کاربران اینستاگرام را به مشتری خود تبدیل کنید ؛ ابتدا باید اعتماد این کاربران را جذب نمایید. یکی از عناصری که می‌تواند به جلب اعتماد کاربران کمک کند ؛ وجود لایک و کامنت در محتوای پیج شما می‌باشد. زمانی که محتوای پیج شما ، توسط کاربران لایک می‌شود ؛ سبب می‌شود که پست شما تعامل دریافت کند و در نتیجه ، کمک به رشد پیج می‌کند. پس از آن ، اگر لایک پستی بالا باشد ؛ این پست در بخش اکسپلور نمایش داده می‌شود و در دسترس کاربران بیشتری قرار می‌گیرد. به منظور آن که پستی لایک دریافت کند ؛ ابتدا باید آن پست مورد علاقه کاربران اینستاگرام طراحی شده باشد. بنابراین برای آن که بتوانید لایک بیشتری دریافت کنید ؛ باید به تولید محتوای باکیفیت ، توجه ویژه نشان دهید. بنابراین می‌توان اینگونه بیان کرد که اگر رشد پیج اینستاگرامی شما ، برایتان حائز اهمیت است پس باید به تولید محتوای خلاقانه و دریافت لایک از طرف کاربران بسیار اهمیت دهید.

لایک اینستاگرام چه تاثیری در کسب و کارها دارد؟

در گذشته برای رونق و گسترش کسب و کار ، یکی از بهترین راه‌ها انجام تبلیغات محیطی بود. اما امروزه با روی کار آمدن کسب و کارهای مختلف ، نمی‌توان با روش تبلیغات محیطی به زودی به موفقیت رسید. از طرفی تبلیغات محیطی برای کسب و کارهایی مناسب است که برای تبلیغات خود ، هزینه‌های زیادی را کنار گذاشته باشند. اما امروزه با روی کار آمدن شبکه اجتماعی اینستاگرام ، شما می‌توانید با صرف هزینه اندک در بهترین پیج‌های اینستاگرامی ، تبلیغات خود را انجام دهید و از آن بازخورد‌های بسیاری دریافت کنید. یکی از مهمترین مواردی که می‌تواند به شما در راه اندازی کسب و کار کمک کند ؛ لایک اینستاگرام می‌باشد. اهمیت لایک اینستاگرام به قدری است که می‌تواند ضامن موفقیت و رشد کسب و کار شما باشد. بنابراین اگر به دنبال راهی برای افزایش فالوور و گسترش کسب و کار خود هستید ؛ باید به میزان و تعداد لایک توجه کنید. یکی از راه‌هایی که می‌تواند به سرعت ، شما را به لایک بالایی برساند ؛ خرید لایک ایرانی می‌باشد. البته باید دقت کنید که این لایک را از وب سایت‌های معتبر خریداری کنید تا برای شما به جای لایک ایرانی ، لایک فیک نزنند.

وقتی لایک محتوایی بالا باشد ؛ در قدم اول ، آن پست وارد اکسپلور می‌شود و در دید افراد بسیاری قرار می‌گیرد. از این طریق نیز افراد و در واقع مشتریان بسیاری وارد پیج شما می‌شوند. از طرف دیگر اعتبار پیج شما بالا می‌رود و اعتماد کاربران مختلف به واقعی بودن پیج می‌شود. به همین سبب است که بسیاری از افرادی که در این حوزه فعالیت می‌کنند ؛ به دریافت لایک از طرف کاربران مختلف اهمیت می‌دهند. افرادی که پست شما را لایک می‌کنند ؛ به نوعی به محتوای پیج شما علاقه نشان دادند. هرچه تعداد لایک‌های پست شما بیشتر شود ؛ به این معناست که مورد تایید و مورد علاقه بسیاری از افراد قرار گرفته است که این افراد می‌توانند برای شما مشتریان دائمی حساب شوند. از طرف دیگر ، این تعداد لایک‌ها می‌تواند برای پیج شما ، اعتبار حساب شود و زمانی که پیج خود را تبلیغ می‌کنید ؛ افرادی که وارد پیج شما می‌شوند ؛ با مشاهده تعداد لایک بالا ، به پیج شما اعتماد کرده و آن را فالو می‌کنند. به این ترتیب لایک اینستاگرام می‌تواند تاثیر بسزایی در گسترش کسب و کار شما داشته باشد.

بررسی الگوریتم اینستاگرام در خصوص لایک

الگوریتم اینستاگرام ، با توجه به تغییراتی که کرده است ؛ در خصوص لایک نیز عکس العمل‌هایی از خود نشان می‌دهد. فرض کنید که پیج شما دارای ۱۰۰۰۰ فالوور می‌باشد. وقتی شما محتوایی را در پیج خود منتشر می‌کنید ؛ این پست به همه فالوورهای شما نشان داده نمی‌شود. اینستاگرام طبق الگوریتمی که دارد ؛ ابتدا این پست را به ۱۰ درصد از فالوورهای شما نشان می‌دهد و به این نکته توجه می‌کند که اگر در ۲۰ الی ۳۰ دقیقه اول ، که پست را منتشر کرده اید ؛ این ده درصد از فالورها ، به پست شما واکنش مثبت نشان دهند و در واقع با آن تعامل داشته باشند ؛ اینستاگرام آن را به فالورهای بیشتری نیز نشان می‌دهد. بنابراین لایک و تعامل پست ، می‌تواند تاثیر مستقیمی در نشان دادن پست شما به افراد بیشتر داشته باشد. اگر بازخورد افراد از پست شما مثبت باشد ؛ پست شما حتی وارد اکسپلور می‌شود. اما اگر بازخورد مثبتی نداشته باشد و پست شما تعامل دریافت نکند ؛ این پست مورد توجه افراد دیگر نیز قرار نمی‌گیرد.

سخن پایانی

در این مقاله با این مفهوم آشنا شدید که لایک اینستاگرام چه تاثیری در کسب و کارها دارد؟ لازم است بدانید چیزی که در شبکه اجتماعی اینستاگرام سبب افزایش فالوور و رشد کسب و کار شما می‌شود ؛ در قدم اول می‌تواند تعداد لایک‌ها باشد. کاربران مختلف پس از مشاهده تعداد لایک بالای پست شما ، ترغیب می‌شوند که به محتوای بیشتر پیج شما سر بزنند و در قدم بعد ، شما را فالو کنند. لازم است بدانید به منظور افزایش تعداد لایک‌های یک پست ، راه‌های بسیاری وجود دارد که یکی از این راه‌ها ، خرید لایک می‌باشد. خرید لایک در انواع مختلف لایک واقعی ایرانی ، لایک فیک ، لایک هندی ، لایک عربی ، لایک خارجی و موارد دیگر ، وجود دارد

منبع : https://adspersian.ir/%d9%84%d8%a7%db%8c%da%a9-%d8%a7%db%8c%d9%86%d8%b3%d8%aa%d8%a7%da%af%d8%b1%d8%a7%d9%85-%da%86%d9%87-%d8%aa%d8%a7%d8%ab%db%8c%d8%b1%db%8c-%d8%af%d8%b1-%da%a9%d8%b3%d8%a8-%d9%88-%da%a9%d8%a7%d8%b1%d9%87/:: بازدید از این مطلب : 3
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
ن : بادبادک
ت : یک شنبه 24 مهر 1401
.

روش های تولید محتوای متنی

تولید محتوا یا Content Creation دغدغه‌ی تازه‌ای نیست. تقریباً از زمانی که صنعت چاپ به وجود آمد و ظرفیت تولید به تدریج بیشتر از محتوای در دسترس شد، تولید محتوا و پیدا کردن محتوای مناسب برای نشر به یک چالش جدی تبدیل شد. در این مطلب سعی داریم شما را با انواع روش های تولید محتوای متنی آشنا کنیم تا بتوانید محتوای با کیفیت و جذاب ایجاد کنید.

 

محتوای متنی چیست؟

منظور از محتوای متنی تمام اطلاعات، از جمله کلمات و عبارت­ها، جملات و پارگراف ­ها و … است. ما از طریق این اطلاعات معنی و منظور را به خواننده منتقل می­کنیم و به همین ترتیب ارتباط بین نویسنده و خواننده شکل می­ گیرد.

محتوای متنی از اهمیت بالایی برخوردار است، به این دلیل که اولا در متن به طور کامل جزئیات توضیح داده می ­شود و دوما از این نظر که بهینه­‌سازی  و استاندارد بودن مطالب محتوا شما در صورت آنلاین و دیجیتال بودن در گوگل بررسی می ­شود.

 

مهمترین نوع محتوای متنی چیست؟

مهمترین مساله در مورد محتوای متنی، تفاوت بین متن معمولی و محتوای متنی است. توجه کنید که این دو را اشتباه نگیرید. منظور از متن ، کلمات و نوشته ­هایی است که انسان می­تواند آن­ها را بخواند. در صورتی که محتوای متنی تفسیر و منظور نهایی و منظور گنجانده شده در عناصر متن است، که در نهایت به دست می­ آید. به همین ترتیب، لزوما تمام متن­ ها دارای محتوا نخواهند بود.

 

خصوصیات یک محتوای نوشتاری که باعث افزایش درآمد ‌می‌شود

این روزها یکی از روش‌های افزایش مشاغل و افزایش درآمد ، سرمایه‌گذاری در زمینه تولید محتوا است. نوشتن محتوا ، فعالیتی رقابتی است ، اما کار چندان ساده‌ای نیست. طبق تحقیقات ، خواننده به طور متوسط ​​فقط ۸ ثانیه را صرف خواندن یک مطلب می‌کند. بنابراین ناگفته مشخص است ، ایجاد محتوایی جذاب و با ارزش چقدر بااهمیت خواهد بود. محتوای نوشتاری یکی از انواع محتواهای ضروری است که در ادامه به آن پرداخته می‌شود.

 

نکات مهم در مورد جذب بیشتر مخاطب به محتوای متنی چیست؟

 • نوشتن عنوان در تولید محتوای گیرا و جذاب

متسفانه یکی از بزرگترین اشتباهاتی که افراد تازه در نوشتن محتوای خود می کنند ، عنوان محتوای خود را دست کم میگیرند یا یک عنوان کلی می نویسیند مانند ” روشهای افزایش بازدید وبسایت ” این عنوان علاوه براینکه تکراری می باشد مخاطبان کمتری به خود می گیرد. عنوان مهمترین بخش است زیرا در عنوان می توانید کلمات کلیدی و یا عبارتهای مهم را به طور هوشمندانه به کار ببرید و از همه مهمتر اینکه این عنوان محتوای شماست که کاربر را جذب می کند پس در نوشتن آن دقت بسیاری کنید.

 

 • از روش کلید و قفل برای پیدا کردن ایده عنوان مقاله استفاده کنید

در این روش قفل به حالتی گفته می‌شود که شما مطلبی در مورد نکوهش یا نفی یک چیزی نویسید و کلید زمانی است که در مورد مزایا یا نکات مثبت آن صحبت  می‌کنید. این روش یک روش جذاب برای پیدا کردن عنوان و شروع تولید محتوا است .

برای این اجرای این می‌توانید از چند راهکار استفاده کنید:

  • نوشتن در مورد موضوعی که اکثر مردم برداشت غلطی در مورد آن دارند
  • نوشتن در مورد مشکلی که مردم اغلب با آن مواجه هستند
  • بایدها و نبایدهای همیشگی

سایت‌های سلامتی و تناسب اندام مثل سایت چطور از این روش عنوان نویسی زیاد استفاده می‌کنند. مثلا عنوانی مثل «۱۲ غذایی که برای مقابله با استرس نباید بخرید و ۱۷ غذایی که باید بخورید» . در که در این مورد، کلید «۱۷ غذایی که باید بخورید» و قفل «۱۲ غذایی که نباید بخرید» است.و معمولا مخاطب ها هم علاقه زیادی به این موضوعات و عنوان ها دارند و نمی توانند جلوی خودشان را برای کلیک نکردن بگیرند . علاوه بر اینکه نوشتن این محتواها معمولا برای خود نویسنده و تولید کننده محتوا هم جذاب و هیجان برانگیز است و باعث می شود راحت تر شروع به نوشتن کند و صفحه را پر کند.

 

 • نوشتن محتوا را به کمک یکی از فرمول های تولید محتوا شروع کنید

یکی از راه های موفقیت در هر تخصص و کاری نیم نگاهی به کارهایی است که افراد موفق و تاثیر گذار در آن رشته و تخصص انجام داده اند . در مورد تولید محتوا و کپی رایتینگ هم یکی از روش های رسیدن به یک مقاله عالی و با کیفیت و تاثیر گذار روی مخاطب این است که به سایت های موفق یا محتواهایی وبلاگ نویس های مشهور سری بزنیم و ببینیم آنها از چه روش هایی برای محتوانویسی استفاده کرده اند .

مثلا هر زمان که فکر کردید برای نوشتن عنوان هیچ چیزی به ذهن تان نمی رسد و در کنار آن اگر از عنوان های « چگونه » زیاد استفاده کرده اید و کاملا برای سایت تان تکراری و خسته کننده شده است می توانید از این فرمول های عنوان نویسی پر کاربرد Copyblogger استفاده کنید:

 

فرمول های عنوان نویسی

۱- چه کسی می خواهد ………………..

مثال :  چه کسی می خواهد در زندگی استرس کمتری داشته باشد و خوشحال تر باشد ؟!

۲- رازهای ……………….

مثال : رازهای وبلاگ نویسی به روش حرفه ای ها

۳- یک روش برای [ مخاطب خاص ] که کمک میکند تا به [ هدف ] برسد

مثال :  یک روش منحصر به فرد برای کمک به وبلاگ نویسان برای تولید محتوای حرفه ای

۴- روشی که کمتر کسی آن را می شناسد

مثال : ۵ روش کمتر شناخته شده برای بهبود سئو – یک روش کمتر شناخته شده برای کاهش وزن با نوشیدن آب

۵- خلاص شدن از شر [ یک مشکل ] یک بار برای همیشه

مثال :  از عادت های بد در زندگی تان برای همیشه خلاص شوید – از شر لکه های عرق روی لباس برای همیشه خلاص شوید

۶- یک راه سریع برای [ حل یک مشکل]

مثال : معرفی یک راه سریع برای نوشتن یک عنوان جذاب – یک راه سریع برای بک آپ گرفتن از هارد دیسک

۷- با این روش شما می توانید[ کار خاص ] را فقط در [ زمان کوتاه ] انجام دهید

مثال : با این روش شما می توانید یک کیک خوشمزه را فقط در ۱ دقیقه آماده کنید – با این روش شما می توانید همین حالا از کار فعلی تان استعفا بدهید و در ۱ ماه یک کار پولساز راه بیاندازید

۸- [ انجام کاری] مانند [ معروف ترین و معتبر ترین افراد شناخته شده در آن تخصص خاص ]

مثال : نوشتن یک متن تبلیغاتی مانند دیوید اوگلیوی – اسپانیایی را مانند یک دیپلمات صحبت کنید

۹- یک ………… بسازید که می توانید به آن افتخار کنید

مثال : یک وبلاگ حرفه ای بسازید که بتوانید به آن افتخار کنید – یک بدن متناسب و فرم بسازید و به آن افتخار کنید

۱۰- آن چیزی که همه باید در مورد ……………………. بدانند

مثال : چیزهایی که همه باید درباره روش تند خوانی بدانند – چیزهایی که همه تولید کنندگان محتوا باید در مورد افزایش نرخ تبدیل بدانند 

 

فرمول PAS

یکی دیگر از فرمول های معروف در تولید محتوا و کپی رایتینگ است که البته به عنوان فرمول فروش بیشتر شناخته می شود. به کمک این فرمول می توانید مخاطب بیشتری را به سمت محتوای خودتان جذب کنید . از این فرمول علاوه بر  تولید محتوای وبلاگ می توانید در تولید محتوای پست های شبکه اجتماعی و حتی ارزیابی محتواهای رقیبان هم استفاده کنید .

Problem : یک مشکل یا مساله ای که این روزها ممکن است مخاطب با آن درگیر باشد را مطرح کنید .

Agitate : مشکل مخاطب را به طرزی بیان کنید که مخاطب درد آن را بیشتر حس کند و واقعا به عمق مشکل پی ببرد .

Solution : حالا زمانی است که باید راه حل خودتان را به مخاطب ارائه بدهید و مانند یک سوپرمن وارد میدان شوید و مشکل او را حل کنید.

 

 • جمله اول

توجه نمایید جمله اول برای شروع محتوا بسیار مهم است و شما سه ثانیه فرصت دارید، تا در این جمله مخاطب را برای خواندن ادامه محتوا جذب کنید. و سعی کنید که کلمات جذاب و جالب و جدید استفاده کنید و خلاقیت داشته باشید.

 

 • نیاز کاربر در تولید محتوا را در نظر بگیرید

  مخاطب اصلی محتوای وبسایت شما، کاربرانتان می باشند پس باید محتوایی تولید کنید که نیاز های آنها، مسائل روزانه و تمامی ویژگی هایی که به دنبال هستند را مورد پوشش قرار دهد. کاربران، ساعت هایی زیادی را دراینترنت تلف می کنند تا بتوانند مطلب مورد نیاز خود را پیدا کنند، اگر شما بتواند نیازهای اصلی آنها را از طریق تولید محتوا مورد پوشش قرار دهید، میتوانید به یک منبع معتبر تبدیل شوید.

 

 • محتوای وبسایت های رقیب خود را چک کنید

  قبل از تولید محتوا ، مقالات وبسایتهای رقیب را بررسی کرده و سعی کنید که کاستی هایی که در تولید محتوا آنها وجود دارد را در بخش محتوای وبسایت خود رفع کنید اگر هم اصلا درحوزه کاری شما مقاله خوبی وجود ندارد، این کاملا به نفع شماست و لازم نیست که تلاش زیادی برای بالا آمدن وبسایت خود بکنید.

 

 • در متن خود مترکز باشید 

از این شاخه به آن شاخه نپرید و بر هدف اصلی محتوا فوکوس کنید و بر آن متمرکز شوید و در هنگام نوشتن مطالب را به پیام کلیدی و هدف اصلی گره بزنید.

 

 • دسته بندی و نظم در هدینگ ها

می دانید که کاربران دنیای وب تنبل هستند. آن ها متن ها را نمی خوانند تنها متن اسکن می کنند و دنبال سریع ترین جا برای رسیدن به جواب سوال هایشان هستند. این دسته بندی و نظم در هدینگ ها و تگ های H1 و H2 و … باعث می شود تا اولا متن شما کاملا دسته بندی شود و کاربران بدانند جواب سوالشان دقیقا در کدام قسمت است. ثانیا به متن شما یک نظم خام می دهد. هیچ کس دوست ندارد برای پیدا کردن جواب سوالش یک کتاب را بخواند یا چند دقیقه تمام یک متن را بخواند تا جواب سوالش را پیدا کند. پس باید متن ها و صفحات را به دقت دسته بندی کنید و با استفاده از هدینگ ها به آن نظم ببخشید. در ضمن هدینگ ها مستقیما در سئو هم تاثیر دارند.

 

 • سایز فونت

هیچ کس فونت کوچک و ریز را دوست ندارد. فونت کوچک باعث می شود تا کاربر بخش های مهم متن را از دست بدهد. ممکن است شما در برخی قسمت ها مطالب مهمی ذکر کرده باشید اما چون سایز فونت کوچک است کاربر بدون توجه به این قسمت ها آن ها را رد کند. این هم به ضرر شماست و هم به ضرر کاربران. باید فونت وبسایت تان را در اندازه ای تنظیم کنید که هر کسی بتواند به راحتی آن را بخواند. نیازی به جلو آوردن گوشی به نزدیکی چشم و یا قوز کردن برای خواندن مطالب از پشت کامپیوتر نباشد.

اندازه زوم مرورگر وب تان را روی ۱۰۰ درصد قرار دهید تا بتوانید سایر متن تان را را متناسب با سایز صفحه مرورگر گوشی و مرورگر کامپیوتر تنظیم کنید. تقریبا همه سایت ها در تنظیمات قالب امکان افزایش و یا کاهش اندازه فونت را دارند. یا از دولوپرتان بخواهید تا سایز موردنیاز شما را تنظیم کند. دقت کنید که اندازه فونت زیاد هم بزرگ نباشد. از چند نفر در مورد سایز فونت سایت تان بپرسید و نظرشان را در مورد آن بخواهید. چون نمی توان دقیقا یک اندازه ی استاندارد تعیین کرد. اما اگر متن تان خوب خوانده می شود و روی صفحات گوشی خوب دیده می شود مناسب است.

 

 • تاکید روی المان های مهم محتوا

این مورد در صفحات فروش و یا لندینگ پیج ها بسیار ضروری و مهم است. قواعد طراحی به شما این امکان را می دهد که ویژگی های مهم محصول یا سرویس تان را زودتر به چشم مخاطب برسانید تا او را قانع کنید صفحه را ترک نکند.

مثلا می توانید رنگ برخی قسمت های متن که مهم هستند را تغییر دهید. یا برخی قسمت های متن را بولد کنید. یا از ایموجی ها و شکلک ها در محتوای تان استفاده کنید تا مخاطب را با صفحه درگیر کنید. اگر نقشه حرارتی صفحات تان را استخراج کنید خیلی راحت پی می برید که در کدام قسمت ها باید از دکمه های خرید و یا لینک های مهم تان استفاده کنید.

 

 • در چند مقاله متفاوت به بررسی موضوع بپردازید

  گاهی بعضی از موضوعات هستند که چند جنبه برای توضیح دارند اما با یک موضوع یکسان. برای مثال همین مقاله که برای شما نوشتیم. روش های تولید محتوا فراوانی با جنبه های مختلفی وجود دارد. شما می توانید در هر مقاله ، روش ها و ایده های مختلف را توضیح دهید. البته این نکته را در نظر بگیرید که ایده های شما باید دارای جنبه های مختلفی باشند نه اینکه دنباله هم باشند.

 

 • متن خود را بهینه کنید

اگر در حال نوشتن محتوا به شکل دیجیتال هستید حتما آن را بهینه سازی نمایید. یعنی از پاراگراف­ها و جملات کوتاه استفاده نمایید. و نحوه نگارش مطالب را بر حسب استاندارد­های سئو بهینه نمایید.

 

 • جذاب باشید

این به معنای بریدن کرک‌ها است. محتوایی ایجاد کنید که واضح و مختصر باشد. مخاطبان بیشترین میزان اطلاعات را به ساده‌ترین و قابل‌هضم‌ترین روش ممکن می‌خواهند.

 

 • از ساختار واضح استفاده کنید

مطالب خود را در پاراگراف‌های کوتاه قالب‌بندی کنید. ضمن استفاده از نکات کلیدی مانند لیست‌های شماره‌دار و زیرنویس‌های متعدد، خوانندگان را تشویق می‌کنید مقاله را به طور کامل بخوانند. مطالعات نشان می‌دهد، اگر از الگوهای چهارچوب‌دار مناسب استفاده شود، مخاطبان از مطالب شما بیشتر لذت می‌برند.

 

 • از محتوای ساده استفاده کنید

 مخاطبان شما نه تنها خواندن محتوای آسان را ترجیح می‌دهد، بلکه گوگل نیز از آن استفاده می‌کند. اگر محتوای شما عجیب به نظر برسد، مخاطب هنگام خواندن با مشکل مواجه خواهد شد و می‌تواند در رتبه‌بندی صفحه شما درGoogle نیز تأثیر بگذارد.

 

 • محتوای با کیفیت ایجاد کنید

با تولید محتوای باکیفیت، برای خوانندگان‌تان ارزش قائل خواهید شد، مشکلات آن‌ها را برطرف می‌کنید و بینش‌های جدیدی به آن‌ها می‌دهید و به این ترتیب، مسیر پیشرفت پیش رویتان گشوده می‌شود. خلق محتوای با کیفیت به معنای کپی کردن مطالب از سایر سایت‌ها نیست.‌ می‌توان با انتخاب یک موضوع مناسب به بررسی آن از سطح مقدماتی تا سطح پیشرفته پرداخت. باید توجه داشت که تعداد کلمات در یک مقاله اهمیت زیادی ندارد، بلکه تمرکز بر موضوعی مشخص و چگالی بالا در یک محتوا بسیار حائز اهمیت‌می‌باشد.

 

 • برای دریافت جواب مناسب، باید سوال مناسب مطرح شود

برای تولید محتوا باید به این فکر کرد که مشتری برای دریافت جواب خود در اینترنت، چه سوالی را‌می‌پرسد و با چه عباراتی به دنبال رسیدن به پاسخ خود‌ می‌باشد. در این شرایط است که‌می‌توان با مطرح کردن یک سوال خوب و بعد ارائه یک پاسخ مناسب، شخص را به وب سایت مورد نظر هدایت و در وی ایجاد حس کنجکاوی نمود تا به باقی مقالات سایت نیز نگاهی بیندازد. همچنین کاربران بعد از مطالعه یک مقاله درباره موضوع خاص، تمایل دارند که از تجربیات سایر کاربران درباره همان موضوع مطلع شوند و یا تجربه خود را به اشتراک گذارند. لذا با ایجاد فضایی در انتهای آن موضوع،‌ می‌توان از نظرات کاربران نیز استفاده نمود. ایجاد حس مشارکت در کاربران باعث‌ می‌شود شخص مجددا برای مطالعه پاسخ‌های احتمالی وارد وب‌سایت شود.

 

 • یک لیست پرسش و پاسخ تهیه کنید

سؤال پردازی و پاسخ دادن به هر کدام از سؤالات یکی دیگر از روش های تولید محتوا و رسیدن از کاغذ سفید به یک مقاله پر و پیمان است. در اصل هم فکر کنید هر محتوایی بر اساس پاسخ دهی به یک سری از سؤالات نوشته می‌شود. از این رو هر موضوعی که شما برای نوشتن انتخاب کرده باشید ، در پس پرده دارای چندین سؤال اساسی و چند ده سؤال غیراساسی و نامرتبط است.

شما برای طرح سؤالات می‌توانید از خلاقیت خودتان یا روش های دیگری مانند گوگل کردن استفاده کنید. البته شاید در مورد یک موضوع به سوالات زیادی برسید که نتوانید یا نخواهید که همه آنها را در یک مقاله جمع کنید و پاسخ بدهید. بنابراین می توانید با یک تیر چند نشان بزنید و با یک بار نشستن و نوشتن این سوالات برای چند مقاله تان محتواسازی کنید.

 

 • معجزه تصاویر و محتوای متنی به صورت توامان

در سایت‌هایی که به معرفی محصولات می‌پردازند، صرفا قرار دادن تصویر کافی نبوده و باید در کنار تصویر به تولید محتوای متنی نیز توجه شود. به این معنا که معایب و مزایای محصول معرفی شده نوشته شود و در صورت امکان مقایسه با محصولات مشابه صورت گیرد. باید توجه داشت که توضیح کامل و جامع، با زبانی ساده‌می‌تواند برای بازدید کننده جذابیت بالایی داشته باشد. همچنین با تعبیه فضایی در بخش انتهایی مطلب برای ثبت نظرات کاربران،‌ می‌توان از مشارکت سایر مصرف کنندگان نیز بهره‌مند شد.

 

 • اینفوگرافیک، محتوایی ساده و جذاب

اینفوگرافیک نوعی تولید محتوای تکمیلی محسوب‌ می‌شود. یک اینفوگرافیک باید داستان سازی مناسبی داشته باشد و فقط اطلاعات مهم را ثبت کند. باید توجه داشت که محتوای اینفوگرافیک‌ها برای موتورهای جستجو قابل درک نیست، لذا در کنار آن تولید محتوای متنی نیز باید صورت گیرد. در چنین شرایطی بهتر است با جملات کوتاه به بیان اصل موضوع بسنده کرده و ذهن بازدید کننده را به محتوای اینفوگرافیک معطوف کرد.

 

Content Creation Infograhy - روش های تولید محتوای متنی

 

 • اطلاعات تکمیلی، بهترین‌ها، محبوب ترین‌ها، برگزیده هفته

در ساخت سایت مورد نظر‌می‌توان بخشی را برای معرفی بهترین‌ها و برگزیده‌ها در نظر گرفته و با انتخاب عنوانی مناسب مشتریان را مجذوب آن بخش نمود. در این بخش باید محتواهایی با موضوعات مشخص و با الگویی استاندارد و از پیش تعیین شده تولید شود. همچنین در این بخش‌می‌توان به معرفی برترین برندها و یا مصاحبه با افراد مشهور پرداخت. استفاده از تصاویر و ویدئو، همزمان با متن‌های از پیش ایجاد شده در یک قالب استاندارد‌می‌تواند باعث جذب افراد به این بخش از سایت گردد.

 

 • کمک گرفتن از گوگل برای بال و پر دادن به ایده اولیه تان

زمانی که شما تصمیم می گیرید درباره یک کلمه کلیدی خاص یا یک موضوع مشخص در کسب و کار و تخصص خودتان بنویسید شاید در چند ساعت اول که این ایده به ذهن تان رسیده کاملا ناامید شوید که به جز چند جمله، دیگر چیزی به ذهن تان نمی رسد . اما کار یک تولید کننده محتوا ناامید شدن و دست کشیدن از نوشتن نیست . این روزها همه ما تولید کننده های محتوا و نویسنده ها یک دستیار همیشه در صحنه داریم به نام « گوگل » که می توانیم هر جایی که حس کردیم نیاز به کمکش داریم به سراغش برویم و ایده اول مان را که در حد چند خط بود به چند هزار کلمه برسانیم .

یکی از روش های تولید محتوا این است که شما قبل از اینکه به سراغ نوشتن محتوا بروید اول باید تا حدودی بدانید که اصلا در مورد چه چیز هایی می خواهید بنویسید . همین یک کار جستجوی کوچک و وقت گذاشتن نیم ساعته باعث تبدیل « یک صفحه سفید کاغذ به یک مقاله چند هزار کلمه ای » شد که حالا فقط باید به اجرا و نوشتن محتوا طبق این دسته بندی ها بپردازیم.

گوگل علاوه بر نشان دادن جستجوهای متفاوت در قسمت Search ، بعد از انجام جستجو بر اساس خواسته شما در نهایت قسمتی با عنوان «جستجوهای مربوط به …» را نشان می‌دهد. هر کدام از این موارد هم در جای خودشان می‌توانند گزینه‌های مناسب برای تولید یک مقاله دیگر و یا ارتقا همین مقاله ای باشند که می خواهیم بنویسیم.

پس هر کدام از پیشنهاد‌های گوگل می‌تواند پیشنهاد خوبی برای رشد و توسعه یک کلید واژه یا موضوع اصلی باشد.

 

 • برای جذاب تر شدن محتوانویسی برای مخاطب یک عینک واقعیت مجازی بسازید

ما از تکنیک « عینک های سه بعدی واقعیت مجازی » چه طور می توانیم تولید محتوا استفاده کنیم ؟

  1. عینک برتری‌جویی : این عینک باید جوری ساخته شود که به محض اینکه مخاطب نوشته شما را می خواند ، مخاطب را به فضای مسابقه ببرد و به او نشان دهد که می‌تواند مسابقه را ببرد به شرط اینکه چیزی که شما به او پیشنهاد می دهید را بخرد و استفاده کند.
  1. عینک تأثیرگذاری و الهام بخشی: با این عینک به مخاطب کمک می‌کنید که خودش را جای ورزشکاران حرفه ای و پیروز میدان بگذارد.
  1. عینک منفعت زیاد : با گذاشتن این عینک روی چشم مخاطب به کمک کلمات تان به مخاطب نشان می دهید که بیشتر از حد تصور این وسیله ورزشی برایش سود دارد .

و صدها عینک دیگر شبیه این موارد. ولی قبل از انتخاب عینک باید دقیقا بدانید که مخاطب هدف شما کیست؟ و در مورد مخاطب اطلاعات جامعی داشته باشید تا بتوانید عینک مناسب او را انتخاب کنید.

 

 • تقلب از روی دست دیگران به کمک « تکنیک آسمان خراش » 

البته قطعا با توجه به قوانین سرسختانه رایتینا منظور ما این نیست که مقاله دیگران را بردارید و دقیقا شبیه آنها محتوایی منتشر کنید بدون اینکه هیچ اثر انگشتی از خودتان روی آن باشد . اما استفاده از تکنیک آسمان خراش یکی از ساده‌ترین و راحت‌ترین روش‌های تبدیل صفحه سفید به یک مقاله رتبه #۱ گوگل است .

در این تکنیک شما با جستجو و تحقیق در مورد ترندهای محبوب یا موضوعات داغ روز و یا مقالات آموزشی که در حوزه تخصصی شما بازدید زیادی داشته اند و برای مخاطب بسیار جذاب و دوست داشتنی بوده اند و بارها به آنها لینک داده شده است ، می توانید محتواهایی را پیدا کنید که با خلاقیت آنها را به صورت حرفه ای بازنویسی کنید. در این صورت بعد از مدت زمان کمی می توانید  رتبه #۱ گوگل را به دست بیاورید و ماهانه صدها و هزاران بازدید کننده برای این پست جذب کنید.

در این حالت شما نه تنها از دیگران کپی‌برداری نکرده‌اید، بلکه توانستید مقاله‌ای جامع از چندین مقاله دیگر تولید کنید.

 

جمع بندی

اگر دوست دارید مخاطبان با وبسایت شما و محتوایی که تولید می کنند بیشتر درگیر شوند باید اصول و قواعد خوانایی متن را در تولید محتوا به دقت رعایت کنید. چون متنی که خوانده نشود هیچ ارزشی ندارد. اگر بتوانید محتوای خود را با این اصول و قواعد به خوبی سازماندهی کنید و به مخاطب برسانید در وهله ی اول باعث ارتباط برقرار کردن مخاطب می شود. مخاطب بیشتر در سایت شما می ماند و شما وقت بیشتری دارید تا او را متقاعد کنید از محصولات و خدمات شما استفاده کنید. در نتیجه نرخ تبدیل شما هم بالا می رود.

منیع : https://zefa.ir/methods-of-producing-textual-content-and-tips-you-need-to-know/:: بازدید از این مطلب : 3
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
ن : بادبادک
ت : یک شنبه 17 مهر 1401
.

نرم افزار نگهداری و تعمیرات پارسه ؛ برترین نرم افزار CMMS در کشور ایران

گروه نت پارسه در سال ۱۳۸۳ تاسیس و با ارائه نرم افزار در حوزه مدیریت دارایی های فیزیکی، نگهداری و تعمیرات کار خود را شروع نموده است. نرم افزار نگهداری و تعمیرات پارسه در صنایع بزرگ و مهم کشور از جمله حوزه ی نفت، گاز، پتروشیمی، دفاعی، هسته ای، ذوب و فلزات، نیروگاهی و … دارای سابقه بسیار خوب و قابل اعتمادی است که در بخش پروژه های پارسه گزیده ای از شرکت های کاربر نرم افزار آورده شده است.

تنوع استفاده از نرم افزار نگهداری و تعمیرات در صنایع مختلف کشور و پاسخگویی نرم افزار به نیازمندی های متعدد مطرح شده در طیف های مختلف، باعث پختگی نرم افزار شده و نرم افزار پارسه در حال حاضر یکی از برترین نرم افزار های CMMS کشور می باشد.

نرم افزار نگهداری و تعمیرات پارسه در حال حاضر در پلت فرم .Net و زبان برنامه نویسی Asp Net C# تولید شده و تحت پایگاه داده MS SQL Server 2016 در حال بهره برداری است.

لازم به ذکر است که نرم افزار جاری نت پارسه در حال حاضر گواهینامه امنیتی از آزمایشگاه امنیت دانشگاه صنعتی مالک اشتر را دارد و از لحاظ الزامات امنیتی در برترین حالت موجود است.

 

معرفی نرم‌افزار نگهداری و تعمیرات پارسه

برخورداری از سیستمی یکپارچه برای مدیریت دارایی‌ها در سازمان‌های وابسته به دارای‌های فیزیکی (تجهیزات، تأسیسات، ساختمان‎ها، ماشین‎آلات)، برای ارائه‌ی خدمات یا محصولات بسیار حیاتی است. تعداد زیاد دارایی‌ها و تنوع ویژگی‌های آن‌ها به‌ ویژه در بستری از انتظارات متعارض ذی‌نفعان، اهمیت برخورداری از رویکردی نظام‌مند برای مدیریت مجموعه‌ی دارایی‌ها را دوچندان می‌کند.

نرم‎افزار نت پارسه سیستمی نرم‌افزاری است که موجودیت تمامی دارایی‌های سازمان را ذخیره، از فرایندهای مدیریت دارایی‌ها پشتیبانی و اطلاعات مرتبط را جهت مدیریت دارایی‌های سازمان در طول چرخه‎‎ی عمر دارایی ها، جمع‌آوری، ذخیره، پردازش و ارزیابی کرده و پیاده‌سازی اثربخش سیستم مدیریت دارایی‌ها را در سازمان تسهیل می‌کند.

AM AMS EAMS

در این زمینه رویکرد طراحی نرم افزار مطابق با استاندارد جهانی ISO 55000 در رابطه با مدیریت دارایی‌ها خواهد بود، همچنین هر ماژول نرم‌افزار بر اساس بروزترین استانداردها در آن زمینه و بهترین تجربه‌های جهانی (Best Practice) طراحی‌ می گردد.

پایه و اساس طراحی نرم افزار نگهداری و تعمیرات پارسه

سه استاندارد قوی جهانی در حوزه مدیریت دارایی‌ها است:

 • استاندارد ISO 14224 جهت ایجاد ساختار استاندارد جمع‌آوری و تبادل اطلاعات دارایی‌‎ها،
 • استاندارد ISO 81346 جهت مدل‎سازی اطلاعات دارایی‎‌ها
 • استاندارد ISO 15926 جهت یکپارچه‎سازی اطلاعات چرخه‌ی عمر دارایی‌ها

قابلیت های عمومی نرم افزار نگهداری و تعمیرات پارسه

 

چندسازمانی (Multi-Org):

امکان تعریف مدل چندسازمانی و یکپارچه برای شرکت‌های بزرگ و چندسازمانی (هلدینگ) در بستر شبکه به طوری که هریک از واحدهای زیرمجموعه تنها به اطلاعات سازمان خود دسترسی داشته و اطلاعات دیگر واحدهای زیرمجموعه را نخواهند دید درحالی‌ که مدیران در سازمان مادر، قادر به رؤیت و پیگیری تمامی اطلاعات و اتفاقات سازمان‌های زیرمجموعه هستند.

چند‎زبانه (Multilingual):

قابلیت بومی‌سازی زبان و ادبیات نرم‌افزار، امکان ویرایش برچسب‌ها و عناوین و تعریف زبان‌های جدید متناسب با نیاز هر سازمان

مقیاس پذیر (Scalability):

قابلیت پیاده‌‎سازی در شرکت های کوچک، متوسط و بزرگ و بدون محدودیت در تعریف تعداد تجهیزات، قطعات، پرسنل و کاربران

مبتنی بر وب (Web-Based):

مبتنی بر وب بودن نرم‌افزار پارسه باعث شده که این نرم‌افزار در هر دستگاه موبایلی ازجمله گوشی‌های هوشمند و تبلت‎ها و در بستر شبکه ها و اینترنت قابل ‌اجرا باشد. با این امکان سازمان‌ها می‌توانند یک سیستم کاملاً مکانیزه و بدون کاغذ را پیاده‌‎سازی کنند.

ماژولار (Modularity):

نرم‌افزار به کاربر حق انتخاب می‌دهد که ماژول‌های نرم‎افزار را مطابق با نوع سازمان و کاربردتان سفارش دهید و در هزینه خرید نرم‌افزار صرفه‌جویی کنید. همچنین ماژولار بودن پارسه به شما در پیاده‌سازی گام‌به‌گام و ماژول‌به‌ماژول آن کمک می‌کند.

امنیت و دسترسی (Security & Authorities):

تعیین سطح دسترسی به بخش‌های مختلف نرم‌افزار از بخش و فرم تا سطح دکمه‎ها و فیلدهای یک فرم. تنظیم اجازه مشاهده و ویرایش فرم‎ها و فیلدها به ازای گروه‎های کاربری. تنظیم اجازه‎ی مشاهده‎ی لیست‎ها، گزارش‎ها و اسناد.

گواهینامه امنیتی (Security Certification):

دارای گواهینامه امنیتی از آزمایشگاه مرجع امنیت

خروجی اطلاعات با انواع فرمت‌ها (Multi-Formats Export):

خروجی‌ لیست‌‎ها و گزارش ها به فرمت‌‎های استاندارد: PDF، XPS، PPT، XLSX، DOCX، RTF، TIF، JPG، PNG، MHT و HTML

تولید و خوانش بارکد و کیوآر کد (Barcode & QR Code):

امکان تولید بارکد و کیوآر کد در فرم‌های مختلف جهت تسهیل دسترسی به اطلاعات نرم‌‎افزار و استفاده از آن در بخش های مختلف مانند انبار مواد و قطعات یدکی، ایجاد برچسب اموال برای دارایی‌ها و… .

گزارش ‎ساز و داشبوردساز (Report Generator):

امکان تولید گزارش‌ها و داشبوردهای متنوع ازجمله گزارش‌های لیستی، نمودار و چاپی، تحلیلی، تقویمی با استفاده از ابزار گزارش ‎ساز و داشبورد‎ساز و آموزش استفاده از آن‎ها به کاربران.

لیست ‎های سفارشی (Custom Grids):

امکان تغییر و بومی‌‎سازی لیست‌های موجود در نرم‌افزار توسط کاربران و امکان تولید لیست‌های سفارشی و امکان سفارشی سازی لیست‎‌ها توسط کاربران مختلف

ارتباط با دیگر سیستم‌های سازمانی (Connect to Other Systems):

امکان ارتباط با انواع سیستم‌ها و نرم‎ افزارها از‌جمله، انبار، اموال، پرسنلی، کارت ساعت زنی، مالی، حسابداری، نظام پیشنهاد‌ها و… از طریق ارتباطات متداول مانند Web Server و Database Relationship و امکان ارتباط با سیستم ‎هایی چون DCS، RFID، کارت ساعت و…

راهنما (Help):

راهنمای جامع، برخط، تصویری و گام‌به‌گام

ابزار ورود اطلاعات حجیم به نرم افزار در قالب فایل‌های Excel

 • قابلیت تعریف Entity های موجود در سامانه و داده های قابل تزریق
 • قابلیت تعریف فرمت های از پیش تعریف شده جهت جمع آوری داده، تزریق داده به نرم افزار و دریافت اطلاعات از سیستم
 • قابلیت دریافت اطلاعات در قالب قابل اکسل به صورت Relational
 • قابلیت تعریف و Validate داده ها بر روی فایل های اکسل و کنترل داده قبل از ورود به سیستم
ابزار پیامک و SMS
 • امکان ارسال پیامک به کلیه کاربران بر اساس فعالیت های موجود در کارتابل
 • امکان تعریف توابع و شروط جهت ارسال پیامک
 • استفاده از وب سرویس و پنل جهت ارسال پیامک
 • امکان استفاده از USSD جهت دریافت اطلاعات از نرم افزار
ابزار مدیریت گردش کار Workflow Engine
 • اﻣﮑﺎن ﺗﻌﺮﯾﻒ ﮔﺮدﺷﮑﺎر ازﻃﺮﯾﻖ اﺑﺰارﻧﻤﻮدار ﮔﺮدﺷﮑﺎر WorkFlow Designer ﺗﻮﺳﻂ ﻣﺪﯾﺮﺳﯿﺴﺘﻢ
 • اﻣﮑﺎن ارﺳﺎل روﻧﻮﺷﺖ دﺳﺘﻮرﮐﺎرﻫﺎ ﺑﻪ واﺣﺪﻫﺎی ﺳﺎزﻣﺎﻧﯽ ﻣﺮﺗﺒﻂ و درﮔﯿﺮ ﺗﻌﻤﯿﺮات
 • اﻣﮑﺎن ارﺳﺎل و ارﺟﺎع دﺳﺘﻮرﮐﺎرﻫﺎی ﺗﻌﻤﯿﺮاﺗﯽ
 • اﻣﮑﺎن ارﺳﺎل ﯾﺎدداﺷﺖ ﺣﯿﻦ ﻓﺮاﯾﻨﺪ دﺳﺘﻮرﮐﺎر در ﮔﺮدﺷﮑﺎر
 • اﻣﮑﺎن وﯾﺮاﯾﺶ ﮔﺮدﺷﮑﺎر ﺗﻮﺳﻂ ﮐﺎرﺑﺮﮐﻠﯿﺪی ﺑﺎﺗﻮﺟﻪ به ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺟﺎری ﺳﺎزﻣﺎن
 • جرﯾﺎن ﮐﺎر: اﻣﮑﺎن ﺗﻌﺮﯾﻒ ﮔﺮدﺷﮑﺎر ﻣﺘﻨﺎﺳﺐ ﺑﺎ ﮐﺎر ﺗﻌﻤﯿﺮاﺗﯽ ﻣﺎﻧﻨﺪ EM,CM,PM
 • اﻣﮑﺎن ﭘﯿﮕﯿﺮی وردﯾﺎﺑﯽ دﺳﺘﻮرﮐﺎرﻫﺎ و درﺧﻮاﺳﺖ ﮐﺎرﻫﺎی ارﺳﺎل ﺷﺪه ﺑﻪ واﺣﺪﻫﺎی ﻣﺨﺘﻠﻒ
 • امکان Paper Less ﺷﺪن اﻣﻮر ﺗﻌﻤﯿﺮاﺗﯽ و اﻣﮑﺎن ﭼﺎپ وﺿﻌﯿﺖ ﻫﺎی ﮔﺮدﺷﮑﺎر
 • اﻣﮑﺎن ﻧﮕﻬﺪاری و ﻣﺸﺎﻫﺪه ﺳﻮاﺑﻖ ﮐﺎرﺗﺎﺑﻞ
 • اﻣﮑﺎن ﻣﺸﺎﻫﺪه ﮐﺎرﺗﺎﺑﻞ زﯾﺮﻣﺠﻤﻮﻋﻪ ﺗﻮﺳﻂ ﻣﺪﯾﺮ
 • ﺛﺒﺖ ﺗﺎرﯾﺦ و ﺳﺎﻋﺖ ورود درﺧﻮاست‌ها ﺑﻪ ﮐﺎرﺗﺎﺑﻞ و ﻣﺸﺎﻫﺪه ﺗﺎﺧﯿﺮات و ﺳﺎﻋﺖ و ﺗﺎرﯾﺦ ﺟﻮاﺑﮕﻮﯾﯽ ﻫﺮﺷﺨﺺ
 • اﻣﮑﺎن ردﯾﺎﺑﯽ ﻣﺮاﺣﻞ ﻫﺮ ﻓﺮاﯾﻨﺪ از ﻃﺮﯾﻖ ﻧﻤﻮدار ﮔﺮدﺷﮑﺎر

 

 

 

 

مزایای نرم افزار نگهداری و تعمیرات پارسه

 

محیط نرم افزار پیشنهادی کاملاً کاربرپسند بوده و کار کردن با آن بسیار ساده است تا کاربران در استفاده از آن احساس راحتی داشته باشند؛ این نرم‌افزار در انواع سیستم‌های تک کاربره و تحت شبکه قابل استفاده است.

امکان سفارشی‌‎سازی و بومی‌سازی محیط نرم افزار، قابلیت ارتباط با انواع دیگر سیستم‌های سازمانی (انبار، پرسنلی، مالی و حسابداری و…) و انواع تجهیزات سخت‌افزاری (DCS ها، سیستم‌های مکانیزه و کنترل صنعتی، RFID و…) همچنین به‌روزرسانی‌های متعدد و پشتیبانی قوی و نامحدود از آن، آسودگی خاطر را برای کاربران سیستم به ارمغان خواهد آورد و پشتوانه‎‌ای علمی و دانشگاهی آن، نرم افزار را به نرم‌افزاری با کلاس جهانی تبدیل خواهد کرد.

در ادامه به معرفی قابلیت‌های نرم‌‎افزار مدیریت دارایی‎های مد نظر می‌پردازیم:

قابلیت های نرم افزار نگهداری و تعمیرات پارسه

مدل اطلاعات دارایی‌ها (Asset Information Model)(AIM)

منظور از مدل اطلاعات دارایی‌، ایجاد موجودیت دیجیتال یک دارایی (تجهیز، ساختمان، سازه و…) در نرم‌افزار همراه با انواع اطلاعات وابسته به آن است. مدل طراحی‌شده در نرم افزار تمامی ارتباطات اساسی دارایی‌ها را همانند آنچه در واقعیت وجود دارد به نمایش می‎گذارد و از آن می‌توان در تمامی مراحل چرخه‌ی عمر یک دارایی به‌عنوان یک منبع یکتای اطلاعات در مورد دارایی‌ها استفاده کرد.

ماژول شناسنامه دارایی‌ها (Asset Register):

شامل اطلاعات مالی و فنی دارایی‌ها، پشتیبانی از کدگذاری‎های مختلف، طبقه‌بندی فنی، تعریف درخت وظیفه، تعریف درخت محل‌ استقرار، تعریف و طبقه‌بندی دارایی‌ها از نظر درجه بحرانی، الصاق اسناد، تصاویر و مدارک دارایی‎ها به‌صورت نامحدود، ثبت مشخصات فنی دارایی‌ها، ایجاد درخت اجزای دارایی (BOM) با امکان ارتباط با قطعات انبار و درخواست کار و درخواست قطعه بر روی هر یک از قطعات.

ماژول لاگ‎شیت تجهیزات، ناوگان و سیستم‌ها (Log Sheet):

ثبت اطلاعات وضعیت توقفات و منشأ توقفات، ثبت میزان کارکرد (ساعت، کیلومتر، تعداد پرواز و…)، ثبت میزان تولید و ضایعات و ثبت مصرف مواد (بنزین، گازوئیل و…) و قطعات مصرفی (فیلتر، کارتریج و…) از چند طریق لاگ‎شیت الکترونیکی، اتصال به سیستم DCS یا کنتورها،PLC، RFID، فایل اکسل و فرم‌های نرم‌افزار و استخراج شاخص‌های همچون MTBF، MTTF، Availability، LCR و…

ماژول برنامه‌ی کاری تجهیزات و ناوگان (Equipment & Fleet Operation Plan):

تعریف برنامه‎ کاری برای هر تجهیز یا ناوگان به‌ صورت تکی و گروهی جهت ‎برنامه‌ریزی فعالیت‎های هر دارایی و استخراج شاخص‌های پیشرفته‌ای همچون، OEE، AU و… .

ماژول کنترل گارانتی‌ها و گواهینامه‌های دارایی‌ها (Warranty & Certification Control):

تعریف گارانتی‌های دارایی‌ها بر اساس تقویم و کارکرد و هشدار در صورت منقضی شدن گارانتی.

تعریف گواهینامه برای دارایی‎ها خاص مثل جرثقیل‌ها، آسانسورها و… جهت کنترل ایمن بودن استفاده از آن‎ها و هشدار در صورت منقضی شدن گواهینامه.

ماژول مدیریت دیداری دارایی‌ها (Visual Asset Management) (VAM):

ایجاد نمای گرافیکی از کل فرایند سازمان و یا یک یا چند فرایند، دارایی، سیستم و… بنا بر نیاز سازمان در نرم‌افزار جهت استفاده های مختلفی چون ثبت درخواست، نمایش وضعیت سلامت، در سرویس بودن یا نبودن، تغییر شاخص‌های KPI و… به‌صورت آنلاین.

سیستم مدیریت فرایندها (Process Management System) (PrMS)

سیستم مدیریت فرایندها مجموعه امکاناتی است برای به گردش انداختن جریان یک کار، اعمال ضابطه‌های مختلف بر آن کار (ایمنی، بازرسی، اخذ مجوز و…)، تعریف نقش‌های جریان کار و ابزارهای لازم برای تخصیص و اولویت بندی کار و پایش فرایند.

ماژول گردش کارها (Workflow) (WfM):

تعریف و طراحی گردش کارهای گرافیکی با توجه به ساختار فرایندهای موجود به راحتی و با چند کلیک، تخصیص کارها به‌صورت خودکار و از پیش تعریف‌شده به افراد، امکان ایجاد کارتابل‌های اختصاصی به‌صورت نامحدود برای افراد، قابلیت تفویض کارتابل به شخص دیگر در بازه‌های زمانی از پیش تعریف‌شده، ارسال کار برای پیگیری به شخصی دیگر، ارجاع کار به کارکنان زیرمجموعه، ارسال رونوشت به‌صورت دستی و خودکار، ردیابی گردش هر درخواست به‌صورت آنلاین، ثبت سوابق هر گردش کار با جزئیات کامل، امکان اعمال شروط مختلف برای ورود و خروج یک فرم در مراحل مختلف گردش کار و… .

ماژول تخصیص مسئولیت‌ها (RACI):

استفاده از سمت‌‎ها (Position) و امکان تعریف نقش‎ها (Role) برای تکمیل مسئولیت‌‎های یک فرایند به صورت منعطف (به طوری که با جابجایی افراد در سمت‌ها، فرایند پایدار باقی بماند) و مشخص نمودن ضابطه برای آن‎‌ها (اطلاعات قابل مشاهده، اطلاعات قابل تغییر و اطلاعات اجباری) در هر مرحله از فرایند. تعریف مسئول اصلی و جایگزین، تعریف مسئول به ازای هر شیفت کاری و ساعات مشخص، تعریف مسئول در ساعات اداری و غیراداری و روزهای عادی و تعطیل و.. .

ماژول اولویت‌بندی (Prioritization):

اولویت‌بندی کارها به‌راحتی و با استفاده از امکان اولویت‌بندی خودکار جهت استفاده‎ی اثربخش‌‎تر در تخصیص و زمان‎بندی فعالیت‌‎ها و کاهش ریسک سازمان.

ماژول زمان‌بندی (Scheduling):

تقویم گرافیکی جهت تصمیم‌گیری به‌صورت پیشرفته مبنی بر این‌که یک فعالیت مشخص در چه زمانی باید انجام شود؛ با امکان جابجایی به‌صورت کشیدن و رها کردن (Drag & Drop)، نمایش نفر-ساعت هر کار، هر روز و میزان نفر-ساعت موجود و هر کار جهت تخصیص بهتر نفرات، نمایش فعالیت‎ها به‌صورت سالیانه، ماهانه، هفتگی و روزانه و به‌صورت اولویت‎بندی شده، قابلیت اتصال به تقویم سازمان و سیستم کارت ساعت سازمان.

ماژول زمان‌های کار (Task Times):

ثبت زمان‌های مختلف انجام یک کار ازجمله زمان خالص انجام کار، زمان عیب‌یابی، زمان تاخیرات لجستیکی (کمبود متریال، نبود ابزارآلات، بدی آب‌وهوا و…) و تاخیرات اداری و… در نرم‌افزار بصورت نامحدود و پایش میزان چابکی گروه‌های مختلف در گردش کار با استفاده از شاخص های همچون MWT، Wrench Time و… و شناسایی گلوگاه‎‌های فرایندها.

سیستم مدیریت نگهداری و تعمیرات (Computerized Manintenance Management System) (CMMS)

سیستم مدیریت نگهداری و تعمیرات، سیستمی مکانیزه است که کارایی و اثربخشی فرایندها، منابع و فعالیت‌ها را جهت پیشگیری از رخداد خرابی‌ها، اصلاح خرابی‌ها و کاهش ریسک خرابی‌ها تأمین کرده، اطلاعات دارایی‌ها را در اختیار مجریان کار قرار داده و به‌صورت مستمر داده‌ها و اطلاعات نگهداری و تعمیرات و خرابی‌های دارایی‌ها را جمع‌آوری می‌کند.

ماژول نگهداشت اصلاحی (Corrective Maintenance) (CM):

گزارش خرابی‎‌های اضطراری (Emergency)، تعویقی (Deferred)، ازکارافتادگی (Breakdown)، نقص (Defect) و …در فرمت کاملاً استاندارد و توسط کدهای ایراد و مشکل در درخواست کارها و دستور کارهای تعمیراتی در یک سیستم کاملاً مکانیزه، با امکان کنترل درخواست‎های تکراری و ثبت بازخوردهای مختلف مانند نفر-ساعت استفاده‌شده، مواد و قطعات مصرفی، ابزارآلات مورد استفاده، هزینه‎های صرف شده و… و امکان انجام فعالیت‎‌ها بر روی یک یا چند دارایی و با مشارکت یک یا چند گروه مجری با تخصص‎‌های متفاوت در قالب دستور کارهای اصلی و فرعی، امکان اعمال مدیریت دانش در مورد اطلاعات خرابی‎‌ها.

ماژول نگهداشت پیشگیرانه (Preventive Maintenance) (PM):

تعریف برنامه‌های دوره‌ای دارایی‌ها در قالب کارت‌های فعالیت (Job Card) به‌صورت تکی و گروهی و زمان‌بندی آن‎ها در قالب برنامه‌های فعالیت (Job Plan)، تخصیص زمان تخمینی، مواد و قطعات لازم، ابزارآلات و ماشین‌آلات لازم، مشخصات فنی، نقشه‌ها و دیگر اسناد مرجع. تعیین برنامه‌های از پیش تعیین‌شده تقویمی و کارکردی برای بازرسی‌های دوره‌ای، روانکاری، تعویض‌های دوره‌ای قطعات، تست و شارژ دوره‎ای و هر کاری که در قالب کارهای پیشگیرانه انجام می‌شود، اعلام سررسید کارها به‌صورت آلارم و SMS، ارسال خودکار فعالیت‎ها برای انجام، تعریف برنامه‌های ثابت و شناور، امکان پیاده‎سازیPM  دسته‎ای (Route PM)، PM فصلی (Seasonal PM) و نگهداشت اپراتوری (Autonomous Maintenance).

ماژول نگهداشت مبتنی بر وضعیت/پیشگویانه (Condition-Based Maintenance) (CBM):

تعریف پارامترهای پایش وضعیت و تست و بازرسی، تحلیل نتایج و مشاهده‌ی روند تغییرات آن‌ها در گزارش‎های اختصاصی، تعریف برنامه‌های نت پیشگویانه، تعریف مقادیر مبنا، ثبت داده‌ها، تولید گزارش پیشگویانه، ثبت شاخص سلامت دارایی‎ها، تولید درخواست اقدامات اصلاحی یا پیشگیرانه‌ی فرعی، تعریف دوره‎های ویژه برای دنبال کردن خرابی‎‌های بالقوه، تجمیع نتایج پایش وضعیت‎های مختلف توسط گروه‎های مختلف جهت تصمیم‎گیری بهتر، امکان پیاده‎‌سازی‎ نگهداشت دقیق (Precision Maintenance).

ماژول نگهداشت فرصتی (Opportunity Maintenance):

قابلیت همپوشانی برنامه‌‎های پیشگیرانه باهم و با فعالیت‎‌های اصلاحی جهت جلوگیری از انجام فعالیت‎‌های تکراری و هدر رفت زمان و منابع. قابلیت هم‌زمانی برنامه‎‌های پیشگیرانه جهت کاهش توقفات برنامه‌ریزی‌شده. امکان تعویق دستور کارها به زمان شات‎داون (Shutdown) و تعمیرات اساسی (Overhaul) و فراخوانی هم‌زمان برنامه‌های تعویق‎شده در زمان شات‎داون و تعمیرات اساسی.

ماژول مدیریت کالیبراسیون (Calibration Management):

ثبت استاندارد کالیبراسیون در شناسنامه‌ی هر تجهیز ابزاردقیق، برنامه‌ریزی و مکانیزه کردن فرایند کالیبراسیون به‌صورت دوره‎ای و موردی، امکان ثبت نتایج قبل و بعد از کالیبراسیون، اخذ خطاهای اندازه‌گیری و مقایسه‌ی آن با مقادیر مرجع، صدور و چاپ گواهینامه و برچسب کالیبراسیون، تعیین و پیشنهاد بازه‎ و سررسید کالیبراسیون بعدی، گزارش نمودار روند انحراف تجهیز ابزاردقیق.

سیستم مدیریت خرابی‎ها (FRACAS)

یک سیستم مدیریت خرابی‎‌های‎ قدرتمند، ستون فقرات تلاش در جهت بهبود عملکرد دارایی‌ها است. FRACAS عناصر کسب‌وکاری لازم را جهت بستن حلقه‎ عملیات تعریف نگهداشت (RCM/RBM)، اجرای نگهداشت (WE)، گزارش خرابی (FR)، آنالیز خرابی (FA)، ریشه‎یابی خرابی (RCA)، ارائه‎ی راهکار (CA)، کنترل خرابی (CFC) و بهبود مستمر (PMO) فعالیت‎‌های نگهداشت را ارائه می‌کند و فعالیت‎های مدیریت خرابی‎‌ها را از یک فرایند خطی و یک‌باره، به یک برنامه‌ی مدیریت‌شده جهت بهبود مستمر عملکرد دارایی‌ها و فرایندها، تبدیل می‌کند.

ماژول ارزیابی خرابی (Failure Analysis) (FA):

ثبت اطلاعات خرابی به‌صورت استاندارد در سه سطح ظاهر خرابی (Failure Mode)، مکانیزم خرابی (Failure Mechanism)، علت خرابی (Failure Cause) و همچنین ثبت قطعه خراب شده (Failed Item)، شدت خرابی (Failure Severity) و پیامد خرابی (Failure Consequence) به‌صورت نامحدود. درج راهکار برای جلوگیری از رویداد مجدد خرابی، صدور دستی و خودکار تحلیل RCA برای ریشه‎یابی خرابی رخ‌داده، گزارش سوابق نرخ و تاریخچه‌ی خرابی‎‌های مشابه و عملیات انجام‌شده بر روی آن‎‌ها.

ماژول تحلیل ریشه‌ای خرابی‌ها و مشکلات (Root Cause Analysis) (RCA):

صدور درخواست اجرای RCA به‌صورت موردی و خودکار توسط نرم ‎افزار، توجیه اجرای تحلیل، تعریف تیم پروژه، ثبت و ضبط شواهد (فیزیکی، انسانی و اسنادی)، ریشه‌یابی خرابی‌ها با استفاده از نمودار گرافیکی، اختصاص راهکار به مشکلات، اعتبارسنجی راهکارها، اجرای اصلاحات و ارزیابی اثربخشی راهکارهای ارائه‌شده و فعالیت‎های اصلاحی انجام‌شده.

ماژول کنترل خرابی‌های تکراری (Common Failure Control) (CFC):

شناسایی الگوهای پرتکرار مدهای خرابی، مکانیزم‎های خرابی و علت‎های خرابی میان دارایی های مشابه، واحدهای بهره‌برداری و سیستم‌ها، نمایش هشدار در مورد خرابی های پرتکرار (مزمن)، صدور خودکار درخواست تحلیل ریشه ای خرابی ها (RCA).

ماژول نگهداشت مبتنی بر قابلیت اطمینان (Reliability Centered Maintenance) (RCM):

انتخاب مناسب‌ترین تاکتیک‌های نگهداشت با کمک پیوستگی میان سیستم مدیریت نگهداری و تعمیرات (CMMS) و نگهداشت مبتنی بر قابلیت اطمینان (RCM) به‌عنوان پیشرفته‌ترین مشی مدیریت خرابی‌ها.

ماژول بهینه‌سازی نگهداشت پیشگیرانه (PM Optimization) (PMO):

صرف کم‌ترین هزینه و بالاترین نرخ بهبود جهت بهینه ‎سازی برنامه‌های نگهداشت پیشگیرانه با استفاده از داده‌های خرابی CMMS و مقایسه با کارت‌های فعالیت و نمایش انحرافات. امکان درخواست تغییر در برنامه PM و ایجاد برنامه PM جدید و گردش آن جهت تأیید و نهایتاً ثبت سابقه تغییرات انجام‌شده.

سیستم مدیریت خدمات فنی و مهندسی (Technical Services Management) (TSMS)

سیستم مدیریت خدمات فنی و مهندسی، سیستمی است که در سرتاسر چرخه‌ی عمر دارایی ها فعالیت دارد. از مطالعات توجیهی جهت ساخت و سرمایه‌گذاری در دارایی‌ها، نظارت بر فرایند کارها و تولید دستورالعمل‌های کار تا مطالعات توجیه جهت بهبود، تغییر، بازسازی، نوسازی و یا جایگزینی دارایی‌ها.

ماژول سرویس‌های فنی (Technical Services) (TSR):

جمع‌آوری سامان مند ایده‌ها، نظرات و درخواست‌های فنی (بهبود، بهینه‎سازی، رفع نقص و…)، توجیه آن‌ها از منظرهای مختلفی چون مالی، فنی، منابع و ایمنی با استفاده از ابزارهای تعبیه‌شده و گردش کار گرافیکی، ابزار سنجش احتمال موفقیت و اولویت انجام هر کار، اعمال مدیریت تغییرات (MOC) در پروژه‌های تغییر و بهبود، اجرا و کنترل در قالب دستورکارها و پروژه‌های TSR، سنجش اثربخشی و تداوم اثربخشی کار انجام‌شده.

ماژول پروژه‌های فنی (Technical Project):

اجرای پروژه‌های بزرگ نظیر اورهال، تعمیرات اساسی، بهینه سازی، بازسازی و… در قالب یک یا چند پروژه به‌صورت سلسله مراتبی، تخصیص چارت مسئولیت ها به هر پروژه، تولید ساختارشکست (WBS) از سطح پروژه و زیرپروژه تا سطح دستور کار و چک‌لیست‌های دستور کار، قابلیت تعریف ریسک‎های پروژه، قابلیت خروجی WBS به فایل Microsoft Project همراه با تاریخ‎های فارسی، منابع اختصاص داده شده، شماره‌های دستور کار و… جهت راحتی کار مدیر پروژه، محاسبه هزینه‌های هر پروژه به‌صورت آنلاین، رصد کردن فعالیت‌های پروژه در تقویم آنلاین پروژه، دریافت گزارش پروژه به‌صورت کامل.

ماژول دستورالعمل‌های فنی، بازرسی و مهندسی (Technical Procedures):

امکان تعریف انواع دستورالعمل های فنی، بازرسی و مهندسی از قبیل جوشکاری، رنگ‌کاری، عایق‌کاری، ساخت مطابق نقشه و… به تعداد نامحدود و پیوست آن به هر دستور کار. امکان پیگیری و تایید کار انجام شده براساس دستورالعمل های صادر شده.

سیستم مدیریت ایمنی کار (Work Safety Management System) (WSMS)

سیستم مدیریت ایمنی کار مجموعه امکاناتی است که ایمنی فعالیت های مختلف مدیریت دارایی ها را با پیوستگی با دستور کارها تضمین کرده و ریسک کمبود اطلاعات در مواجه با فعالیت‌های پرخطر را کاهش می‌دهد.

ماژول اجازه کارها (Permit):

تعریف پرمیت های مختلف ازجمله اجازه کار گرم، اجازه کار سرد، پروانه ورود، پروانه حفاری و… به‌صورت الکترونیک و چاپی بر روی هر دستور کار با قابلیت گردش جهت تأیید و درج امضای الکترونیک.

ماژول ایزولاسیون (Isolation):

تعریف ایزوله‌های الکتریکی و مکانیکی برای اجرای هر دستور کار جهت حفظ ایمنی افراد. قابلیت تعریف نقاط ایزوله‌ی یک دستگاه از پیش در شناسنامه دستگاه و قابلیت تعریف نقاط ایزوله از پیش برای فعالیت‎های دوره ای.

ماژول تحلیل خطر و دستورالعمل‌های ایمنی (Hazard Analysis):

امکان تحلیل خطر برای فعالیت‌های حساس و تغییرات و اجرای کار بر روی دستگاه‌های حساس و در مناطق خطرناک، به‌صورت چک‌لیست‌های از پیش تعریف‌شده، تعریف ملاحظات ایمنی کار با یک دارایی از پیش در شناسنامه آن و کپی آن به هر دستور کار، تعریف موارد ایمنی به ازای هر فعالیت کارت فعالیت و کپی آن به دستور کار.

سیستم مدیریت عملکرد (Performance Management System) (PfMS)

سیستم مدیریت عملکرد چارچوبی است که سازمان را در دست‎یابی به اهداف مدیریت دارایی‎ها یاری می‎کند. با استفاده از این سیستم می‎توان اهداف را تعریف و ما به ازای آن شاخص‎ های کلیدی عملکرد (KPI) تعیین کرد و روند تغییر شاخص ‎ها را در گزارش‎ ها و داشبوردها به نمایش گذارد.

ماژول کارت امتیازی متوازن (Balanced Scorecard) (BSC):

تبدیل استراتژی‌های مدیریت دارایی ها به شاخص‌های کلیدی عملکرد قابل‌اندازه‌گیری جهت پایش وضعیت تمامی فرایندها و وظیفه‌های سازمانی ازجمله مدیریت دارایی‌ها، مدیریت نگهداری و تعمیرات، مدیریت مواد و قطعات یدکی، مهندسی، برنامه ریزی و… در شناخته‎شده‎ترین ابزار مدیریت استراتژیک.

ماژول شاخص‌های کلیدی عملکرد و گزارش‌ها (KPI & Reports):

پشتیبانی از بیش از ۱۵۰ شاخص کلیدی عملکرد، ارائه شاخص‌های کلیدی پیشرفته‌ای چون «شاخص اثربخشی عملکرد تجهیزات» (OEE)، شاخص بهره‎برداری از دارایی ‎ها (AU)، «شاخص اثربخشی نیروی کار (OCE)»، «روند دوباره‌کاری‌ها»، «اثربخشی مدیریت کار»، «شاخص کارهای انباشت» (Backlog)، «شاخص کارایی و اثربخشی نت پیشگیرانه و پیشگویانه»، «وضعیت تدارکات قطعات»، «روند تعمیرات اضطراری»، شاخص‌های عمومی چون قابلیت دسترسی، MTBF، MTTR، شاخص‌های هزینه‌ای و چندین و چند شاخص پیشرفته‌ی دیگر.

ماژول داشبورد اطلاعات (Dashboard):

ایجاد داشبوردهای مدیریتی، برنامه‎ریزی و… مانند داشبوردهای کنترل هزینه، کنترل خرابی‌ها، کنترل وضعیت دارایی‎ها، سررسیدهای فعالیت‌های برنامه‌ریزی‌شده، کنترل موجودی انبار، داشبورد مدیریت آرشیو و … به ازای گروه‎های کاربری و به ازای هر کاربر.

ماژول تحلیل داده‌ها (Data Analytic) (DA):

ایجاد خروجی‌های تحلیلی به‌صورت آنی و تنها با کشیدن و رها کردن (Drag & Drop)، فیلتر اطلاعات، نمایش در انواع نمودارها (۲۰ نمودار) برای گزارش‌هایی چون تحلیل کارکرد نفرات، تحلیل هزینه‌ها، تحلیل زمان‌های فعالیت‌ها، تحلیل عملکرد پیمانکاران و…

سیستم مدیریت هزینه ها (System Cost Management)

در مبحث مدیریت دارایی‎ها وجود سیستمی منسجم جهت جمع‎آوری، تبادل و مقایسه هزینه ها (Benchmarking) امری ضروری به شمار می رود. امکان تعریف انواع کدهای هزینه ‌بر مبنای ساختار شکست (درخت وظیفه، درخت استقرار و درخت سازمانی) (PBS)، فعالیت‎ها (SAB) و منابع (COR) و ارتباط هزینه ها با مراحل چرخه‎ عمر دارایی ها جهت استفاده در آنالیزهای هزینه‎ای مانند هزینه‌یابی چرخه‎ی عمر (LCC) از امکانات منحصربه‌فرد پارسه در این زمینه است. پارسه همچنین هزینه‌های نفر-ساعت، مواد و قطعات، استفاده از ابزارآلات و هزینه توقف تجهیزات و فرایندها را به‌صورت خودکار جمع‌آوری و ثبت و امکان ثبت انواع هزینه های متفرقه را برای کاربر مهیا می‌کند. همچنین پارسه این امکان را به مدیران می‌دهد که هزینه ها را به‎صورت ساختارشکست پروژه ها، واحدهای بهره‌برداری و واحدهای سازمانی و همچنین مراحل چرخه عمر دارایی مشاهده کنند. امکان  ارسال اطلاعات هزینه‌ای به سیستم های حسابداری و مالی از دیگر امکانات پارسه در این زمینه است.

سیستم مدیریت منابع و پشتیبانی فنی (Resource Management System) (RMS)

برای انجام هر کاری نیاز به منابع است و هر منبعی نیاز به مدیریت دارد. امکانات پارسه در این بخش، مدیریت اثربخش منابع (افراد، مواد و قطعات و ابزارآلات) را برای انجام فعالیت‎های مدیریت دارایی ها تسهیل و تضمین می‎کند.

ماژول مدیریت اطلاعات کارکنان (HR Information Management):

تعریف پرونده‎ی کارکنان، تعریف سلسله مراتب سازمانی (دپارتمان‌ها و سمت‌ها)، تعریف و اختصاص مهارت‌ها به کارکنان، تخصیص و مدیریت گواهینامه‌های کارکنان، تعریف نیازمندی آموزشی کارکنان، تعریف شغل‎های سازمانی، تعریف دپارتمان‌ها و سطوح وظیفه‌ای سازمانی به‌صورت نامحدود، قابلیت تعریف بنگاه (هلدینگ) و واحدهای کسب‌وکار برای سازمان‌هایی که در سطح وسیعی فعالیت می‌کنند و کسب‌وکارشان به یک سازمان و یک محدوده‌ی جغرافیایی محدود نمی‌شود.

ماژول مدیریت انبار، مواد و قطعات (MRO Materials Management):

سیستم انبارداری و کنترل موجودی پیشرفته، قابلیت تعریف انواع انبارهای مرکزی، پای کار، اورهال، اقلام اسقاطی، ضایعات و… و طبقه‌بندی‌های داخل انبار به‌صورت سلسله ‌مراتبی، تعریف کاتالوگ کاملی از انواع قطعات، قطعات مشابه، تولیدکنندگان و تأمین‌کنندگان قطعه و دیگر مشخصات قطعات (کاتالوگینگ)، مکانیزه سازی فرایندهای رایج مواد و قطعات مانند درخواست مواد و قطعات (Part Request)، حواله خروج از انبار (MIV)، رسید برگشت به انبار (MRV)، رسید ورود به انبار (Receipt)، انتقال انباربه‌انبار و انبارگردانی. امکان رزرو قطعات. هزینه‌یابی، کنترل عمر، نرخ مصرف، شناسایی پرمصرف‌ترین قطعات، طبقه‌بندی قطعات، درجه‌بندی بحرانی و ABC قطعات، تعریف کمینه و بیشینه‌ی موجودی، تعیین نقطه سفارش (ROP) و مقدار سفارش (EOQ)، مدیریت قطعات سریالی و… .

ماژول مدیریت ابزارآلات (Tools Management):

تعریف کاتالوگ ابزارآلات، اجرای کلیه فعالیت‌های انبارداری از قبیل درخواست ابزار، کنترل ورود و خروج ابزار، کنترل موجودی ابزار، برگشت ابزار و… . تعیین برنامه کاری برای ماشین‌آلات و امکاناتی مانند جرثقیل‌ها، موتور جوش‌ها، کمپرسورها، داربست‎ها جهت تخصیص نسبت به اولویت درخواست‌ها. تعریف و محاسبه‎ی هزینه‎ی استفاده از ابزارآلات.

ماژول مدیریت خرید (Purchase Management) (PO):

سفارش خرید مواد و قطعات (PO) با امکان اولویت‌بندی سفارش‌ها و گردش آن به‌صورت دستی و یا خودکار با توجه به نقطه‌ی سفارش قطعه در انبار، الصاق مدارک لازم جهت خرید کالا به‌صورت نامحدود به سفارش خرید، تعریف خریدهای خارجی و محلی و تفکیک گردش آن‌ها و… .

سیستم مدیریت اسناد الکترونیک (Electronic Document Management System) (EDMS)

سیستم مدیریت اسناد الکترونیک یک بخش اساسی در مبحث مدیریت دانش (Knowledge Management) است و دارای ویژگی‌هایی است که تضمین می‌کند مشخصات اسناد و سوابق حفظ‌شده و باعث پویایی آرشیوها و استفاده مداوم و اثربخش از اسناد و سوابق می‌شوند. نرم‌افزار پارسه یک دستیار قدرتمند را بر اساس استاندارد شورای جهانی آرشیوها (ICA)، جهت مدیریت اسناد و سوابق الکترونیک برای سازمان‌ها فراهم کرده است.

ماژول آرشیو فنی (Technical Archive):

ایجاد نامحدود آرشیو و کتابخانه به‌صورت سلسله‌مراتبی، دریافت، شناسایی، کدگذاری، نمایه‌سازی، انواع طبقه‌بندی‌های موضوعی، فنی، وظیفه‌ای، مکانی، سازمانی و کالایی اسناد، رده‌بندی امنیتی، مدیریت هم‌زمان اسناد فیزیکی و الکترونیکی، امکان ارتباط نسخه ها و فرمت‎های مختلف اسناد، مدیریت ورود و خروج اطلاعات در آرشیو، جستجوی پیشرفته و بازیابی اسناد و سوابق، کنترل دسترسی و امنیت اسناد و… .

ماژول کنترل نسخه‌های اسناد و تعیین تکلیف سوابق (Document Versioning & Record Retention & Disposal ):

امکان ارتباط نسخه‌های مختلف یک سند، ایجاد اطمینان از As Built (مطابق واقعیت) بودن نسخه‌ی مورد استفاده، امکان نمایش تنها آخرین نسخه‌ی معتبر به کاربران عمومی و تعیین زمان بازنگری مجدد و اعلام هشدار به آرشیودار جهت بازنگری در نسخه‌ی موجود. ایجاد برنامه‌های بازبینی و تعیین تکلیف شامل ایجاد نسخه‌ی جدید، تجدید دوره‌ی نگهداری، انتقال سند یا سابقه به آرشیو راکد و نهایتاً امحای اسناد و سوابق و به گردش درآوردن برنامه جهت تایید و اجرای فعالیت بازبینی.

ماژول یکپارچه‌سازی اسناد فنی با دارایی‌ها (Document-Asset Mapping):

ارتباط اسناد با دارایی‌های سازمان به‌صورت تک‌به‌تک و دسته‌ای جهت فراخوانی سریع اطلاعات فنی دارایی‌ها و عدم نیاز به جستجوی اسناد و نمایش آنی اسناد دارایی ها در فرم های مختلف مانند دستور کارها، سرویس‌های فنی و… به‌صورت دائمی و کنترل‌شده با توجه به دسترسی تعریف‌شده برای افراد.

منبع : https://pscmms.com/2022/10/03/parseh-maintenance-and-repair-software/

 


:: بازدید از این مطلب : 4
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
ن : بادبادک
ت : سه شنبه 12 مهر 1401
.

چه عواملی بر انتخاب ترانسمیتر فشار موثر است؟


ترانسمیتر فشار و یا همان پرشر ترانسمیتر ، وسیله‌ای می‌باشد که کنترل فشار را اندازه گیری می‌کند. و همچنین ترانسمیتر فشار یک ابزار مهم و پرکاربرد نیز می‌باش. ترانسمیتر فشار دارای انواع مختلفی نیز می‌باشد.

در این مقاله قصد داریم در مورد ترانسمیتر فشار و عوامل موثر برای انتخاب آن صحبت کنیم. به شما پیشنهاد می‌شود که تا پایان این مقاله‌ی آموزنده با پارس پلیمر همراه باشید.

ترانسمیتر فشار چیست؟

ترانسمیتر فشار همان سنسور فشار می‌باشد ، و ترانسمیتر در لغت به معنای فرستنده می‌باشد. در واقع در حوزه‌ی کنترل و ابزار دقیق ، ترانسمیتر ، یک وسیله می‌باشد که سیگنال‌های دریافتی از سنسور را به سیگنال‌های استاندارد و قابل تفسیر برای واحد کنترل تبدیل می‌کند. لازم است بدانید که سیگنال ارسالی توسط ترانسمیتر معرف ، کمیت فیزیکی مورد بررسی در سیستم می‌باشد.

ترانسمیتر‌ها به چند دسته تقسیم می‌شوند؟

ترانسمیترها بر اساس کمیت قابل اندازه‌گیری به انواع:

 • ترانسمیتر فشار
 • ترانسمیتر سطح
 • ترانسمیتر جریان
 • ترانسمیتر دما
 • ترانسمیتر موقعیت
 • ترانسمیتر سرعت
 • ترانسمیتر ph و…

تقسیم بندی می‌شوند.

کاربرد ترانسمیتر فشار در کجاست؟

ترانسمیترهای فشار در تجهیزات اندازه گیری فشار نظیر:

 • سنسور
 • ترانسدیوسر
 • ترانسمیتر و…

در صنایع:

 • نفت
 • گاز
 • پالایشگاه‌ها
 • نیروگاه‌ها
 • کارخانه‌خای فرآوری مواد غذایی
 • کارخانه‌های پتروشیمی
 • کارخانه‌های تولید مواد شیمیایی
 • پروژه‌های معدنی
 • پروژه‌های عمرانی
 • کارخانه‌های داروسازی
 • کارخانه‌های کاغذ سازی
 • سیستم‌های پایپینگ
 • تاسیسات بهداشتی
 • تاسیسات سرمایشی و…

کاربرد دارند.

همانطور که گفته شد ، ترانسمیتر فشار انواع مختلفی نیز دارد. در ادامه‌ی مقاله قصد داریم با انواع ترانسمیتر فشار آشنا شویم. با ما همراه باشید.

انواع ترانسمیتر فشار

 • ترانسمیتر فشار قلمی
 • ترانسمیتر فشار دیافراگمی
 • ترانسمیتر فشار اختلاف فشار یا ترانسمیتر فشار تفاضلی
 • ترانسمیتر فشار ضد انفجاری
 • ترانسمیتر فشار صنعتی
 • ترانسمیتر فشار هوشمند
 • ترانسمیتر فشار دارای نمایشگر
 • ترانسمیتر فشار نسبی و یا فشار گیج
 • ترانسمیتر فشار پیزو مقاومتی
 • ترانسمیتر فشار خازنی
 • ترانسمیتر فشار پیزوالکتریک
 • ترانسمیتر فشار دارای کرنش سنج
 • ترانسمیتر فشار نوری یا اپتیکال
 • ترانسمیتر فشار مطلق

در ادامه‌ی مقاله قصد داریم در مورد چهار مورد از ترانسمیترها بیشتر توضیح دهیم.

ترانسمیتر فشار ضد انفجاری

این نوع ترانسمیتر ، در صنایع پتروشیمی و پالایشگاه‌ها و کارخانه‌های تولید آمونیاک ، که در آن‌ها احتمال ایجاد جرقه بسیار زیاد می‌باشد ، کاربرد دارد و استفاده می‌شود.
ترانسمیتر فشار ضد انفجاری، احتمال جرقه را به حداقل می‌رساند.

ترانسمیتر فشار صنعتی

ترانسمیترهای فشار صنعتی ، جهت اندازه گیری فشار در محدوده‌ی فشار بالا و کاربردهای متنوع تولید می‌شوند.

ترانسمیتر فشار هوشمند

ترانسمیترهای فشار هوشمند ، دارای دقت و سرعت بالایی هستند و این ویژگی سبب می‌شود که کنترل دقیق تری داشته باشند.

ترانسمیتر فشار دارای نمایشگر

در ترانسمیترهای فشار و دارای نمایشگر ، از یک صفحه برای نمایش فشار به صورت لحظه‌ای استفاده می‌شود. همچنین در این ترانسمیترها قابلیت ارسال مقادیر اندازه گیری فشار به اتاق کنترل وجود دارد. ترانسمیترهای فشار دارای نمایشگر در محیط‌هایی که امکان حضور اپراتور در آن محل امکان پذیر باشد ، استفاده می‌شوند.

عوامل موثر بر انتخاب ترانسمیتر فشار کدام‌اند؟

شرایط محیطی

شرایط محیطی نظیر دما ، رطوبت و لرزش از عوامل موثر بر عملکرد ترانسمیتر فشار می‌باشد ، که به طور مستقیم بر روی طول عمر ترانسمیتر اثر می‌گذارد.

دما

بیشتر ترانسمیترهای فشار ، برای عملکرد بازه‌های دمایی بین ۲۵ تا ۸۵ درجه سانتی‌گراد تولید و طراحی می‌شوند. البته لازم به ذکر است که دمای عملیاتی این وسایل به ماده سازنده‌ی اجزای آن‌ها بستگی دارد. بالا یا پایین بودن بیش از حد دما بر روی ویسکوزیته سیال ،عملکرد ترانسمیتر و سلامت اجزای آن تاثیر زیادی می‌گذارد.

رطوبت

رطوبت ناشی از بخار ، وارد قاب ترانسمیتر فشار می‌شود و به اجزای حساس آن آسیب می‌رساند. اگر ترانسمیتر به مدت طولانی در معرض رطوبت قرار داشته باشد احتمال خوردگی بخش‌های مختلف آن افزایش می‌یابد.

لرزش

نصب ترانسمیتر فشار در نواحی تحت لرزش مداوم یا لرزش شدید عمر مفید دستگاه را کاهش می‌دهد.

ملاحظات ایمنی

ابزارهای الکترونیکی انرژی الکتریکی را درون خود ذخیره می‌کنند. در صورت تخلیه انرژی در محیط‌های دارای گازهای قابل اشتعال ، امکان رخ دادن آتش سوزی وجود خواهد داشت.

نوع ترانسمیتر فشار

ترانسمیترهای فشار انواع مختلفی دارند که هر نوع آن با استفاده از اصول مخصوص خودش در فرایند اندازه گیری و کنترل فشار سیستم به کار گرفته می‌شود. در صورت دسترسی مناسب به منابع انرژی ، ترانسمیتر دو سیمه فشار به عنوان کاربردی ترین گزینه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

سخن پایانی

شما در این مقاله با ترانسمیتر فشار و انواع آن آشنا شدید. همچنین شما در این مقاله کاربرد ترانسمیتر فشار را مطالعه کردید. همچنین دریافتید که چه عواملی در انتخاب ترانسمیتر فشار موثر است. جهت مطالعه‌ی مطالب بیشتر به بخش مقالات وب سایت پارس پلیمر مراجعه کرده و از مطالب آموزنده‌ی ما بهره‌مند شوید و لذت ببرید.

شرکت پارس پلیمر ، دارای سابقه‌ی درخشان و بیش از نیم قرن تجربه ، در زمینه تولید قطعات لاستیکی ، پلاستیکی ، لاستیک سازی و فروش اورینگ می‌باشد. مسئولیت پذیری ، کارآفرینی و هدف‌گذاری ، از ارکان اصلی این شرکت به شمار می‌رود. این شرکت در راستای تولید ملی و با تولید انواع قطعات پلاستیکی و لاستیکی ، در ابعاد و متریال مختلف ، قدمی بسیار مطمئن و پرقدرت ، در عرصه‌ی صنعت نهاده است. از محصولات این شرکت می‌توان به کاسه نمد ، اورینگ NBR ، اورینگ سیلیکون ، اورینگ وایتون ، واشر لاستیکی ، اورینگ متری و اورینگ خاوری اشاره کرد. برای مشاهده‌ی محصولات بیشتر و بررسی اطلاعات محصول ، می‌توانید به فروشگاه پارس پلیمر مراجعه کنید.

منیع : https://parspolymer-co.ir/what-factors-affect-the-choice-of-pressure-transmitter/

 


:: بازدید از این مطلب : 2
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
ن : بادبادک
ت : سه شنبه 12 مهر 1401
.

تاریخچه سیستم صوتی ماشین 

دهه‌ی ۲۰ در غرب وحشی، دهه‌ی فوران اقتصادی ناشی از صنعت نفت و فولاد بود. غول‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاری آمریکا در این زمان بود که پایه‌های خود را در بازار مصرف‌کننده‌های چشم و گوش بسته فرو بردند. صنعت خودرو، یکی از دستاوردهای رونق اقتصادی در دهه‌ی ۲۰ بود. طی همین ۱۰ سال، صنعت نه‌چندان مدرن اتومبیل چنان پیشرفتی کرد که مهندسان اروپایی را انگشت‌به‌دهان گذاشت.

رشد فزاینده‌ی تولید و مصرف خودرو در آمریکا، انتظارات مختلفی را نیز به‌وجود آورد. مشتریان خاص، درخواست‌های خاصی داشتند و بابت آن پول‌های خاصی را نیز می‌پرداختند. اواخر دهه‌ی ۲۰، دنیای الکترونیک تحت تأثیر اختراع ترانزیستور قرار گرفته بود. کامپیوترها هنوز تبدیل به غول‌های محاسبه و منطق امروزی نشده بودند. به همین دلیل ساخت لوازم و قطعات الکترونیکی در ابعاد کوچک چندان میسر نبود. با اینکه استفاده از رادیو در بین مردم دنیا رواج فراوانی داشت ولی هنوز معبری بین رادیو و خودرو حفر نشده بود.

درست در ۱۹۳۰ میلادی بود که تیمی کوچک از مهندسان کمپانی موتورولا اولین سیستم صوتی خودرو را که شامل یک رادیو تک‌بانده موسوم به Mono‌ بود ابداع کردند. خودرویی که موتورولا آن را برای تعبیه رادیوی خود انتخاب کرده بود، یک Studebaker بود. کمپانی موتورولا به لطف همین ابداع، توانست میلیون‌ها دستگاه از رادیوهای خودرویی خود را به فروش برساند. این شرکت آن‌قدر در این حوزه موفق بود که حتی سفارش ویژه‌ای از نیروهای پلیس دریافت کرد که طی آنها می‌بایست سیستم‌های دریافت و ارسال رادیویی دو موج طراحی می‌کرد. از دهه‌ی ۳۰ تا ۵۰ میلادی شرکت‌های مختلفی شانس خود را برای حضور در این بازار بکر تست کردند ولی تقریبا هیچ‌کدام موفق نبودند.

تا اینکه در ۱۹۵۲ کمپانی Blaupunkt آلمان برای اولین‌بار یک سیستم صوتی رادیویی FM با سیستم فراگیر صوتی را درون خودرو تعبیه کرد. این برای اولین‌بار بود که مشتری می‌توانست موج‌های رادیویی را خود انتخاب و ایستگاه موردنظرش را نیز جست‌وجو کند.

با آغاز دهه‌ی ۶۰ و پیشرفت ترانزیستورها، اولین سیستم‌های پخش کاست نیز روی کار آمدند. کرایسلر در این زمینه پیشتاز بود. این همان دوره‌ی نوار کاست‌های موسوم به 8-Track بود. شرکت‌های بزرگی در این بازی وارد شدند ولی فیلیپس از همه بهتر عمل کرد. بعدها کنوود و بلاوْپوکنت توانستند نوآوری‌های بیشتری را در این بخش به دست بیاورند ولی باز هم موفقیت از آنِ برندهای دیگری مانند پایونیر و آلپاین بود.

تا اینجای کار به دهه‌ی ۷۰ میلادی رسیده‌ایم. حالا دیگر تمرکز شرکت‌ها چندان روی مکانیزم پخش نیست.حالا دیگر همه روی کیفیت صدای پخش‌شده کار می‌کنند؛ یعنی ایامی که اسپیکرها و باندها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار شدند. این همان ایامی بود که کم‌کم جدال گوش‌خراش صدای بلند و بلندتر استارت خورد. خروجی قوی‌تر صدا، رابطه‌ی مستقیمی با برق خودرو داشت. چیزی که می‌بایست خودروسازان نیز به آن توجه می‌کردند.

طی دهه‌ی ۸۰ باندهای چند واتی دیگر چنگی به دل نمی‌زدند. حالا بحث، بحثِ آمپلی‌فایرها و ساب‌ووفرهاست. با آغاز دهه‌ی ۹۰، عصر CDها شروع شد. دنیای تغییر کیفیت و تبدیل وضعیت از آنالوگ به دیجیتال آغاز شد.کم‌کم عصر پخش کاست رو به کم‌رنگی گرایید. اکنون در قرن ۲۱، سیستم‌های صوتی در صنعت خودرو، ترکیبی شده‌اند از بالاترین مهندسی‌های الکترونیک، هوش مصنوعی و صداشناسی.

منبع : https://avanegaran.com/wp-content/uploads/2021/11/r-old-1.jpg

 


:: بازدید از این مطلب : 3
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
ن : بادبادک
ت : یک شنبه 10 مهر 1401
.

برند چیست؟

اصطلاح برند به مفهوم تجاری و بازاریابی اشاره دارد که به افراد کمک می کند شرکت، محصول یا فرد خاصی را شناسایی کنند. برندها ناملموس هستند، به این معنی که شما نمی توانید آنها را لمس کنید یا ببینید. به این ترتیب، آنها به شکل دادن به برداشت مردم از شرکت ها، محصولات یا افراد کمک می کنند. برندها معمولاً از نشانگرهای شناسایی برای کمک به ایجاد هویت برند در بازار استفاده می کنند. آنها ارزش زیادی برای شرکت یا فرد ایجاد می کنند و به آنها برتری رقابتی نسبت به سایرین در همان صنعت می دهند. به این ترتیب، بسیاری از نهادها با به دست آوردن علائم تجاری به دنبال حمایت قانونی برای برندهای خود هستند.

اقلام کلیدی :

برند یک مفهوم بازاریابی یا تجاری نامشهود است که به افراد کمک می کند تا یک شرکت، محصول یا فرد را شناسایی کنند.مردم اغلب برندها را با چیزهایی مانند لوگوها، شعارها یا سایر علائم قابل تشخیص اشتباه می گیرند که ابزارهای بازاریابی هستند که به تبلیغ کالاها و خدمات کمک می کنند.برندها از مهم ترین و با ارزش ترین دارایی های یک شرکت محسوب می شوند.شرکت ها می توانند با ثبت علائم تجاری از برندهای خود محافظت کنند.انواع برندها شامل برندهای شرکتی، شخصی، محصول و خدمات است.درک برندها :همانطور که در بالا ذکر شد، یک نام تجاری دارایی نامشهودی است که به افراد کمک می کند یک شرکت خاص و محصولات آن را شناسایی کنند. این امر به ویژه زمانی صادق است که شرکت‌ها باید خود را از سایرینی که محصولات مشابه در بازار ارائه می‌کنند، از جمله برندهای عمومی، متمایز کنند. ادویل یک نام تجاری رایج از ایبوپروفن است که این شرکت از آن برای متمایز کردن خود از اشکال ژنریک داروی موجود در داروخانه ها استفاده می کند. این به عنوان ارزش ویژه برند شناخته می شود.مردم اغلب لوگوها، شعارها یا سایر علائم قابل تشخیص متعلق به شرکت ها را با برندهایشان اشتباه می گیرند. در حالی که این اصطلاحات اغلب به جای یکدیگر استفاده می شوند، آنها متمایز هستند. اولی ابزارهای بازاریابی هستند که شرکت ها اغلب برای تبلیغ و بازاریابی محصولات و خدمات خود از آنها استفاده می کنند. هنگامی که این ابزارها با هم استفاده می شوند، یک هویت برند ایجاد می کنند. بازاریابی موفق می تواند به حفظ جلوه و مرکز برند یک شرکت در ذهن مردم کمک کند. این می تواند تفاوت بین فردی را که نام تجاری شما را نسبت به رقیب شما انتخاب می کند، بیان کند.برند یکی از با ارزش ترین و مهم ترین دارایی های یک شرکت محسوب می شود. در واقع، بسیاری از شرکت‌ها اغلب با نام تجاری‌شان مورد اشاره قرار می‌گیرند، به این معنی که آنها اغلب جدایی ناپذیر هستند و یکی می‌شوند. کوکاکولا یک مثال عالی است که در آن نوشابه‌ای محبوب مترادف با خود شرکت شد. این بدان معنی است که ارزش پولی فوق العاده ای دارد که هم بر قیمت نهایی و هم برای شرکت های دولتی بر ارزش سهامداران تأثیر می گذارد.به همین دلیل است که برای شرکت ها مهم است که از برندهای خود از نقطه نظر قانونی محافظت کنند. علائم تجاری، مالکیت انحصاری برند و/یا محصول را به همراه هر ابزار بازاریابی مرتبط مشخص می‌کنند. ثبت علائم تجاری مانع از استفاده دیگران از محصولات یا خدمات شما بدون کسب اجازه می شود.ملاحظات خاص:برندها فقط برای استفاده شرکتی نیستند. در واقع، آنها در حال حاضر معمولاً توسط افراد، به ویژه در عصر تلویزیون واقعیت و رسانه های اجتماعی استفاده می شوند. به عنوان مثال، خانواده کارداشیان پس از به دست آوردن محبوبیت در نمایش واقعیت، ارزش برند خود را توسعه دادند. این خانواده به طور جمعی و فردی از نام خود برای راه اندازی موفقیت آمیز مشاغل رسانه ای و مدلینگ، نمایش های اسپین آف، لوازم آرایشی، عطر و خطوط لباس استفاده کرده اند.

تاریخچه برندها:

در طول تاریخ از برندها برای متمایز کردن محصولات استفاده شده است. ایده برندسازی ممکن است به سال 2000 قبل از میلاد برگردد، جایی که بازرگانان از آن برای فروش کالاهای خود در بازارهای مختلف استفاده می کردند. در آن زمان، معمولاً به عنوان تکنیکی برای نشان دادن مالکیت یک محصول یا یک قطعه از دارایی استفاده می شد.

برندسازی در طول اعصار مورد استفاده قرار گرفته است. در قرن سیزدهم، ایتالیایی ها شروع به گذاشتن واترمارک روی کاغذ خود به عنوان نوعی برند کردند. اصطلاح برند همچنین به علائم منحصر به فردی که در پوست گاو سوزانده می شود اشاره دارد تا حیوانات یک صاحب را از حیوانات دیگر متمایز کند اما یکی از محبوب ترین کاربردها در مناطق روستایی آمریکا بود. احتمالاً واژه برندینگ را شنیده‌اید که توسط دامداران استفاده می‌شد و دام‌های خود را به‌عنوان نوعی شناسایی علامت‌گذاری می‌کردند. بعد از اینکه شرکت‌ها شروع به بسته‌بندی کالاهای خود در قرن نوزدهم کردند تا خودشان را از سایر شرکت‌ها متمایز کنند، برندها شروع به کار کردند.

انواع برندها:

نوع برند مورد استفاده بستگی به نهاد خاصی دارد که از آن استفاده می کند. در زیر برخی از رایج ترین انواع برندها آمده است:برندهای شرکتی: برندسازی شرکتی راهی است برای شرکت‌ها برای بازاریابی خود به منظور برتری در مقابل رقبا. آنها یک سری تصمیمات مهم مانند قیمت گذاری، ماموریت، بازار هدف و ارزش ها را برای انجام این کار می گیرند.برندهای شخصی: همانطور که در بالا ذکر شد، برندسازی دیگر فقط مختص شرکت ها نیست. مردم از ابزارهایی مانند رسانه های اجتماعی برای ساختن شخصیت های خود استفاده می کنند و در نتیجه برند خود را تقویت می کنند. این شامل پست‌های منظم در رسانه‌های اجتماعی، اشتراک‌گذاری تصاویر و ویدیوها، و برگزاری ملاقات و احوالپرسی است.برندهای محصول: این نوع برندینگ که به نام تجاری کالا نیز معروف است، شامل بازاریابی یک محصول خاص است. برندسازی یک محصول مستلزم تحقیقات بازار و انتخاب بازار هدف مناسب است.برندهای خدمات: این نوع برندسازی برای خدمات اعمال می‌شود، که اغلب نیاز به خلاقیت دارد، زیرا در واقع نمی‌توانید خدمات را به صورت فیزیکی نشان دهید.

ایجاد یک برند:

هنگامی که یک شرکت تصمیم می گیرد یک نام تجاری به عنوان تصویر عمومی آن باشد، ابتدا باید هویت برند خود را مشخص کند یا اینکه چگونه می خواهد به آن نگاه شود. به عنوان مثال، لوگوی شرکت اغلب حاوی پیام، شعار یا محصول یک شرکت است. هدف این است که برند را برای مصرف کننده به یاد ماندنی و جذاب کند.این شرکت معمولاً با یک شرکت طراحی، تیم یا نرم افزار طراحی لوگو مشورت می کند تا ایده هایی برای جنبه های بصری یک نام تجاری، مانند لوگو یا نماد ارائه دهد. یک برند موفق پیام یا احساسی را که شرکت می‌خواهد به آن منتقل کند را به دقت به تصویر می‌کشد. این منجر به آگاهی از برند یا شناخت وجود برند و آنچه ارائه می دهد می شود. از سوی دیگر، نام تجاری ناکارآمد اغلب ناشی از عدم ارتباط است.

هنگامی که یک برند احساسات مثبتی را در بین مخاطبان هدف خود ایجاد کرد، گفته می شود که شرکت ارزش ویژه برند را ایجاد کرده است. برخی از شرکت‌هایی که دارای ارزش ویژه برند و مارک‌های بسیار شناخته‌شده محصول هستند عبارتند از: مایکروسافت، کوکاکولا، فراری، اپل و متا (فیسبوک سابق).

اگر یک برند به درستی انجام شود، منجر به افزایش فروش نه تنها برای محصول خاص در حال فروش، بلکه برای سایر محصولات فروخته شده توسط همان شرکت می شود. یک نام تجاری خوب باعث ایجاد اعتماد در مصرف کننده می شود و پس از داشتن یک تجربه خوب با یک محصول، مصرف کننده احتمال بیشتری دارد که محصول دیگری مرتبط با همان برند را امتحان کند. همانطور که در بالا ذکر شد، این پدیده اغلب به عنوان وفاداری به برند شناخته می شود.بر اساس گزارش فوربس، اپل، گوگل، مایکروسافت، آمازون و متا با ارزش ترین برندها در سال 2020 بودند.

مزایای برندها:

ایجاد یک نام تجاری مزایای متعددی دارد، چه برای یک شرکت یا یک فرد. برندسازی موفق منجر به برداشت های زیادی می شود. اما به چه معنی است؟ شرکتی که بتواند پیام خود را منتقل کند، می تواند احساسات را در پایگاه مشتریان خود القا کند و برانگیزد. این مشتریان روابط منحصر به فردی با این شرکت ها ایجاد می کنند و به شرکت های دوم اجازه می دهند از وفاداری خود سرمایه گذاری کنند. شرکت‌ها همچنین برای کمک به جذب سایر مشتریان جدید به این مشتریان متکی هستند.این به شرکت ها کمک می کند تا اعتماد و اعتبار ایجاد کنند. به هر حال، مردم تمایل بیشتری به خرید کالاها و خدمات (یا برندها) از شرکت هایی دارند که می شناسند و به آنها اعتماد دارند. این به شرکت ها مزیت رقابتی در برابر رقبایشان می دهد. حفظ برندها در ذهن مصرف کنندگان به معنای نتیجه بزرگتر است.همچنین به شرکت ها کمک می کند تا محصولات و خدمات جدیدتر را معرفی کنند. از آنجایی که مصرف‌کنندگان به برندهایی که می‌شناسند و به آن‌ها اعتماد دارند وفادار می‌مانند – و قبلاً با آن‌ها رابطه دارند – احتمالاً هنگام عرضه محصولات جدید، حتی اگر گران‌تر باشند، خرج کنند.بیایید از اپل به عنوان مثال استفاده کنیم. این شرکت یک پایگاه مشتری بسیار وفادار ایجاد کرده است که مایل است به دلیل وفاداری آنها به برند، برچسب قیمت مربوط به iMac، MacBook، iPad یا iPhone را نادیده بگیرد. بسیاری از مشتریان فعلی کاملاً مایلند که لوازم الکترونیکی موجود خود را هنگامی که شرکت عرضه می کند، جایگزین کنند.سوالات متداول برندبرند در بازاریابی به چه معناست؟برند مفهومی نامشهود است که به افراد (به ویژه مصرف کنندگان) کمک می کند تا یک شرکت، محصول یا فرد خاص را شناسایی و شناسایی کنند.

انواع برند چیست؟

انواع مختلفی از برندها وجود دارد، اما چهار مورد از رایج ترین آنها شامل برندهای شرکتی، برندهای شخصی، برندهای محصول و برندهای خدماتی است.

نمونه های برند چیست؟

اگرچه برندها عموماً نامشهود هستند، ما اغلب چیزهایی مانند محصولات و نام‌ها را با برندها مرتبط می‌کنیم. به عنوان مثال می توان به اپل، نایک، کوکاکولا، ادویل و تیلنول اشاره کرد.

اهمیت یک برند چیست؟

برندها مهم هستند زیرا برای شرکت ها و افراد ارزش ایجاد می کنند. آنها همچنین یک مزیت رقابتی در بازار در برابر رقابت یک واحد تجاری ایجاد می کنند. برندسازی موفق، پایگاه مشتری شرکت را افزایش می‌دهد، که اعتماد و اعتبار ایجاد می‌کند و منجر به وفاداری به برند می‌شود – همه اینها به یک شرکت مزیت رقابتی در بازار و نتیجه بزرگ‌تری می‌دهد.

ارزش ویژه برند به چه معناست؟

ارزش ویژه برند مفهومی است که به ارزش تولید شده از محصول یا خدمات یک شرکت در مقایسه با معادل عمومی که در دسترس مصرف کنندگان در بازار است، اشاره دارد. به Advil در مقایسه با همتایان عمومی ایبوپروفن آن در قفسه های داروخانه فکر کنید.وقتی کلمه “برند” را می شنویم، بیشتر ما به آرم ها، شعارها و سایر علائم قابل شناسایی فکر می کنیم. اما این تنها بخشی از تعریف است. اصطلاح برند در واقع یک مفهوم بازاریابی نامشهود است که به افراد کمک می کند تا یک کسب و کار یا شخص را شناسایی و شناسایی کنند.برندها یکی از مهم ترین و با ارزش ترین دارایی هایی هستند که یک شرکت یا شخص در اختیار دارد. آنها می توانند یک شرکت را ایجاد یا شکست دهند، بنابراین مهم است که شرکت ها قبل از راه اندازی یک محصول یا خدمات، یا قبل از اینکه درهای خود را برای تجارت باز کنند، تحقیقات خود را انجام دهند. برندسازی موفق می تواند به شرکت کمک کند تا پایگاه مشتری را جذب و حفظ کند، که می تواند منجر به وفاداری به برند شود و در عین حال به آن پا در رقابت می دهد.

برند در آدلی استیل :

آدلی استیل با بکار گیری از توان خود در زمینه واردات و تامین تجهیزات استنلس استیل کارخانجات صنایع دارویی در زمان کم توانسته برند های مطرحی همچون گمو آلمان /گ آ /آلفا لاوال / دوک وایلر / وین ایر / اس ای دی /آی تی تی /کین لی/مکث پیور/ دون جوی /فارما اربیت  را دور هم جمع آوری کند و برای مشتری فضایی مملو از برند ایجاد کند تا براساس قیمت و کیفیت مشتری بتواند بهترین انتخاب را داشته باشد. با وجود بحث تحریم های بسیار سنگین پیشنهاد ویژه آدلی استیل استفاده از برند های موجود همانند دون جوی و فارما اربیت است که آدلی استیل تنها عامل فروش این برند در ایران میباشد.ما برای شما خرید استنلس استیل را آسان میکنیم با خرید ازآدلی استیل شما یک خرید امن خواهید داشت به خاطر اینکه ما تمامی اقلام درخواستی شما را قبل از ارسال با آنالیز متریال و چک کردن ظاهری توسط مدیریت آدلی جناب آقای دکتر محمدزاده انجام خواهد شد ایشان دارای مدرک جی ان پی از انستیتو کیو اس سوئیس هستند.البته در آینده نزدیک آدلی استیل قصد دارد برند خودش یعنی آدلی استیل را مطرح نماید و روی تمامی قطعات برند خود آدلی استیل حک خواهد شد.

منبع : https://adli-steel.ir/%d8%a8%d8%b1%d9%86%d8%af-%da%86%db%8c%d8%b3%d8%aa%d8%9f/

 


:: بازدید از این مطلب : 4
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
ن : بادبادک
ت : پنج شنبه 7 مهر 1401
.

نصب سنسور التراسونیک به چه صورت است؟


سنسور التراسونیک کاربردهای بسیاری دارد. یکی از کاربردهای مهم سنسور التراسونیک در صنعت است. سنسورهای التراسونیک دارای کاربرد‌ها و انواع بسیاری می‌باشند. در این مقاله قصد داریم در مورد سنسور التراسونیک صحبت کنیم و مطالب را در مورد آن در اختیار شما قرار دهیم. به شما پیشنهاد می‌شود که تا پایان این مقاله‌ی آموزنده با ما همراه باشید.

سنسور التراسونیک چیست؟

سنسور التراسونیک فاصله اجسام را می‌سنجد. حالا چگونه این کار را انجام می‌دهد؟ سنسور التراسونیک امواج مافوق صوت را ارسال می‌کند و فاصله اجسلم را به همین وسیله می‌سنجد. همچنین سنسور التراسونیک با فرکانس‌ها کار می‌کند و این فرکانس بالاتر از محدوده شنوایی انسان و بین ۴۰ کیلوهرتز تا چند گیگاهرتز می‌باشند.

طرز کار سنسور التراسونیک چگونه است؟

سنسور التراسونیک به این صورت کار می‌کند که فاصله زمانی مابین ارسال امواج تا دریافت سیگنال اکو را اندازه‌گیری می‌کند و با توجه به سرعت صوت ، در آن محیط فاصله تا مانع را برآورد می‌کند و آن را تشخیص می‌دهد و همچنین نمایش می‌دهد‌.

در ادامه قصد داریم ویژگی‌های مهم سنسور التراسونیک را بیان کنیم.

ویژگی‌های سنسور التراسونیک

 • به نور خورشید حساسیت ندارد.
 • به تاریکی حساسیت ندارد.
 • سنسور التراسونیک دقت و سرعت بسیار بالایی دارد.
 • این سنسورها دارای قیمت بسیار مناسبی می‌باشند.
 • هزینه‌ی آن‌ها جهت نگهداری بسیار پایین می‌باشد.
 • احتمال ساییدگی و خوردگی آن‌ها صفر می‌باشد.
 • با جسم تماس ندارد.

کاربرد سنسورهای التراسونیک در کجاست؟

 • این سنسورها قابلیت دارند تا ماشین‌های صنعتی را از راه دور کنترل کنند.
 • همچنین سنسورهای التراسونیک در سیستم‌های ناوبری نیز کاربرد دارند.
 • کاربرد آن‌ها در هواشناسی نیز می‌باشد.
 • از سنسورهای التراسونیک نیز در باک هواپیما برای اندازه گیری مقدار سوخت نیز استفاده می‌شود.
 • در سنسور پارک ماشین و … نیز مورد استفاده نیز قرار می‌گیرند.

امواج سنسور التراسونیک چقدر می‌باشد؟

در واقع امواج سنسور التراسونیک همان فراصوتی یا همان مافوق صوت نیز می‌باشد. امواج صوتی سنسور التراسونیک با فرکانس‌های بالاتر از ۲۰ کیلوهرتز می‌باشند. این امواج توسط گوش انسان قابل شنیدن نیستند ، به دلیل اینکه محدوده شنوایی انسان از ۲۰ هرتز تا ۲۰ کیلوهرتز می‌باشد. لازم به ذکر است که امواج سنسور التراسونیک توسط بسیاری از حیوانات نیز قابل شناسایی می‌باشد. حیواناتی مانند خفاش ، گربه ، سگ و عمده‌ی حشرات و ماهی ها از این دسته حیوانات می‌باشند.

سنسور التراسونیک قابلیت تشخیص چه پارامترهایی را دارد؟

پارامترهایی همچون:

 • سرعت اجسام
 • نوع اجسام
 • فاصله تا اجسام

دانستنی‌ها در مورد سنسور التراسونیک

یکی از مواردی که لازم است بدانید این است که سنسور التراسونیک در درمان نیز کاربرد دارد.

حال کاربرد سنسور التراسونیک در درمان چیست؟

امواج فراصوت در فیزیوتراپی برای کاهش درد استفاده می‌شود. سنسور التراسونیک در فیزیوتراپی برای رفع گرفتگی عضلات و کاهش التهاب کاربرد دارد.

شرایط نصب سنسور التراسونیک چیست؟

لازم است بدانید که سنسورهای التراسونیک در هر موقعیتی استفاده می‌شوند. اما توجه داشته باشید که این سنسورها را در شرایطی که موجب رسوب گذاری سخت روی سطح سنسور شود ، نصب نکنید. به دلیل اینکه قطرات آب و رسوبات سخت روی سطح گیرنده وجود دارند و همین امر باعث می‌شود که اختلال در عملکرد سنسور به وجود آید.
همچنین لازم است بدانید که گرد و غبار و ترشحات روی عملکرد سنسور اثر منفی نمی‌گذارد. در کل ، در اجسامی که انعکاس پذیری سطح آن‌ها پایین می‌باشد و یا ارتفاع پستی و بلندی‌های سطح شان بزرگتر از طول موج امواج صوتی التراسونیک باشد ، دقت اندازه گیری تا حدودی کاهش می‌یابد.

سخن پایانی

شما در این مقاله با سنسور التراسونیک و ویژگی‌های آن آشنا شدید و مطالبی را در مورد آن دریافتید. همچنین شما در این مقاله با شرایط نصب سنسور التراسونیک آشنا شدید. جهت مطالعه‌ی و مطالب بیشتر و کسب اطلاعات بیشتر به بخش مقالات وبسایت سنسور صنعت مراجعه کرده و از مطالب آموزنده‌ی ما بهره مند شوید و لذت ببرید.

فروشگاه سنسور صنعت نوین ، نمایندگی رسمی محصولات تبریز پروژه می‌باشد که با ارائه‌ی محصولات با کیفیت و متنوع در زمینه‌ی سنسور کد ، سنسورهای نوری ، القایی ، خازنی ، التراسونیک و موارد دیگر فعالیت دارد. برای اطلاع از سایر محصولات و دریافت اطلاعات بیشتر ، به این وبسایت مراجعه کنید.

منبع : https://sensorsanatnovin.com/how-to-install-the-ultrasonic-sensor/

 


:: بازدید از این مطلب : 3
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
ن : بادبادک
ت : چهار شنبه 6 مهر 1401
.

نویسندگان
آرشیو مطالب
مطالب تصادفی
مطالب پربازدید
چت باکس
تبادل لینک هوشمند
پشتیبانی