.
اطلاعات کاربری
درباره ما
دوستان
خبرنامه
آخرین مطالب
لینکستان
دیگر موارد
آمار وب سایت

خاموش کردن آتش سوزی مخازن نفت با فوم آتش نشانی

مهار و مقابله با آتش سوزی مایعات نفتی و سایر مایعات اشتعال زا که در مقایسه با آب چگالی کمتری دارند با آب خالی ممکن نمی باشد چرا که شعله های آتش روی سطح آب باقی مانده و روی زمین جریان پیدا می کند و ممکن است به اشیای اطراف سرایت پیدا کند. بنابراین، به منظور خاموش کردن چنین آتش سوزی هایی از فوم آتش نشانی استفاده می شود. به سبب حساسیت این امر، در این مطلب قصد داریم درباره نحوه خاموش کردن آتش سوزی مخازن نفت با فوم آتش نشانی صحبت کنیم.

 

استفاده از فوم آتش نشانی روی آتش های محصور

ابتدا باید کف را به جدار داخلی بخش عقبی ظرفی که آتش گرفته بریزید تا کمی سرعت اشتعال و سوختن کاهش یابد و سطح مایع در حال اشتعال را پوشش دهد. توجه داشته باشید در صورتی که کف یا فوم آتش نشانی را به طور مستقیم روی حریق بریزید، به سبب فشاری که کف به مایع مشتعل وارد می کند، ممکن است بخشی از مایع به خارج پرتاب شده و موجب گسترش حریق شود. به علاوه، فشار زیاد باعث می شود کف به جای پوشاندن سطح مایع، به زیر سطح آن فرو رفته و قادر نباشد آتش را مهار کند.

در ادامه، پس از این که فوم آتش نشانی را به جدار داخلی بخش پشتی ظرف مشتعل رساندید، باید کف را به یک طرف مخزن بالای مایع بریزید. در نتیجه، فوم تمام بخش های سطح ماده را در بر گرفته و به تدریج آتش را خفه می کند.

در صورتی که امکان نزدیک شدن به آتش یا ظرف مشتعل برای شما وجود نداشت و یا موفق نشدید در ابتدا فوم را به جدار داخلی ظرف مشتعل برسانید، می توانید فوم آتش نشانی را نزدیک لبه مخزن مشتعل طوری روی زمین بریزید که به داخل ظرف بپاشد. سپس، هنگامی که آتش کمی مهار شد به ظرف نزدیک شده و دو مرحله نخست را انجام دهید. (لازم به ذکر است این روش تنها زمانی امکان پذیر است که آتش و مخزن مشتعل در نزدیکی سطح زمین قرار داشته باشد).

توجه: تا زمانی که از سرد شدن ظرف مشتعل و اشیاء نزدیک به آن اطمینان حاصل نکرده اید، به هیچ عنوان به کف آتش نشانی روی سطح و فومی که با آن آتش را خاموش کردید دست نزنید.

 

استفاده از فوم آتش نشانی روی آتش های غیر محصور

در صورت آتش سوزی مواد نفتی که داخل ظرف یا مخزنی قرار دارند، کف را به دیوار داخلی مخزن می ریزیم تا فشار کف ملایم باشد و بتواند روی سطح مایع مشتعل را بپوشاند. اما در صورتی که آتش سوزی مایعات غیر محصور باشد و اطراف آن جداری وجود نداشته باشد که بتوانیم فوم را روی آن بپاشیم، آنگاه مقابله با حریق بسیار دشوارتر خواهد بود؛ به ویژه اگر ماده مشتعل ساکن نباشد مثلا به سبب خرابی مخزن یا شکستگی لوله بر سطح زمین جریان پیدا کند.

به منظور مهار چنین آتش سوزی هایی غالبا از دستگاه های مه پاش و اسپری استفاده می شود اما ممکن است همه به این دستگاه دسترسی نداشته باشند. به این ترتیب، باید با پاشیدن فوم آتش نشانی به زمین جلوی حریق، به صورت غیر مستقیم کف را روی آتش بریزید. به یاد داشته باشید که چنین شرایطی همیشه هدف کاهش فشار فوم برای پوشاندن سطح آتش است. به طور کلی، مراحل مقابله با آتش سوزی های غیر محصور به شکل زیر می باشد:

مادام وقوع آتش سوزی در مایعات نفتی که در ظرفی محصور نشده اند باید ابتدا فوم را در انتهای حریق ریخته و به تدریج به سمت منبع جریان نفت حرکت کنید. این موضوع هم در دستگاه های مه پاش و هم در تکنیک جهش فوم صادق است.

در صورتی که مایع مشتعل روی زمین جاری شده و به سمت گودالی حرکت نماید، داخل گودال را با لایه غلیظ و محکمی از فوم آتش نشانی پر کنید تا جریان مایع به زیر لایه کفی فرو رفته و آتش آن خاموش شود.

بعضی مواقع، به جهت این که از خطرات ناشی از پیشروی مایع آتش گرفته جلوگیری شود، می توانید یک گودال ایجاد کنید و مایعات مشتعل را به سمت آن هدایت کنید. همچنین، به عنوان جایگزین می توانید سدی غیر قابل اشتعال در برابر جریان مایع قرار دهید تا مانع پیشروی آتش و سرایت آن به جاهای دیگر شود.

در نهایت می توان مایع تولید کف های آتش نشانی AFFF را روی ماده مشتعل پاشید و یا از مه پاش های ویژه استفاده کرد تا عامل حریق را مهار نمود.

 

سخن آخر

دانستن این که خاموش کردن آتش سوزی مخازن نفت با فوم آتش نشانی چگونه انجام می شود به شما کمک می کند تا هنگام مواجهه با آتش سوزی راحت تر بتوانید با آن مقابله کنید. در واقع، هر چه سریع تر بتوانید با خطرات آتش مقابله کنید و آن را مهار کنید، خسارات کمتری به بار می آید. همچنین، از سرایت آتش به سایر مکان ها جلوگیری می شود.

منببع : https://azarkavin.com/news/%D8%AE%D8%A7%D9%85%D9%88%D8%B4-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D8%A2%D8%AA%D8%B4-%D8%B3%D9%88%D8%B2%DB%8C-%D9%85%D8%AE%D8%A7%D8%B2%D9%86-%D9%86%D9%81%D8%AA-%D8%A8%D8%A7-%D9%81%D9%88%D9%85-%D8%A2%D8%AA%D8%B4-%D9%86%D8%B4%D8%A7%D9%86%DB%8C

 


:: بازدید از این مطلب : 37
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
ن : بادبادک
ت : پنج شنبه 30 تير 1401
.

جایگاه پنوماتیک و کاربردهای آن در صنایع مختلف به ویژه صنایع غذایی و دارویی

سیستم های نئوماتیک یا به اصطلاح عامیانه تر پنوماتیک با توجه به انعطاف پذیری کم هزینه وقابل اطمینان بودن امروزه در بین صنعتگران به عنوان یک انرژی تمیز،کم خطر و ارزان به شمار می رود. و از آنها استفاده های بسیار زیادی میشه عامل اصلی کارکرد سیستم های پنوماتیک همانطور که میدانید هوا میباشد که این هوا به راحتی قابل دسترس میباشد و در همه جا به وفور یافت میشود هوای فشرده را میتوانیم از طریق لوله کشی به نقاط مختلف کارخانه و یا مراکز صنعتی جهت کارکرد سیستم های پنوماتیک هدایت کنیم.

هوای  فشرده را میتوانیم د رمخازن مخصوص ذخیره و آن را انتقال بدهیم و و این بدین معناست که همیشه نیاز به کمپرسور نیست و میتوانیم از سیستم پنوماتیک در مکان هایی که امکان نصب کمپرسور وجود ندارد استفاده کنیم.

افزایش و کاهش دما اثرات مخربی بر روی سیستم ها ندارد و نوسانات حرارتی از عملکرد سیستم جلوگیری نمیکند هوای فشرده خطر انفجار و آتش سوزی ندارد و به این دلیل تاسیسات حفاظتی نیاز ندارد قطعات پنوماتیک و اتصالات بسیار ارزان و از نظر ساختار قطعات بسیار ساده ای هستند لذا از لحاظ بحث نگهداری و تعمیر بسیار مقرون به صرفه هستند و همچنین تعمیرات و نگهداری سیستم های پنوماتیک بسیار کم خطر است زیرا در مقایسه با سیستم های برقی و هیدرولیک خطر جانی و آتش سوزی و انفجار وجود دارد اما در سیستم های پنوماتیک خطر جانی به صورت جدی نداریم و آتش سوزی اصلا وجود ندارد به همین خاطر از این سیستم در صنایع جنگ افزار سازی استفاده میشود.

هوای فشرده نسبت به روغن هیدرولیک که مورد مصرف در سیستم های هیدرولیک تمیز تر است به همین دلیل از سیستم های پنوماتیک در صنایع غذایی،دارویی،بهداشتی،پزشکی و حتی در شهربازی ها نیز مورد استفاده قرار میگیرد.عوامل سرعت و نیرو در سیستم های پنوماتیک به راحتی قابل کنترل و تنظیم هستند عناصر پنوماتیک در مقابل بار اضافه مقاوم هستند و به آنها آسیب جدی وارد نخواهد شد.

 

کاربرد های مختلفی امروزه برای سیستم های پنوماتیک وجود دارد که وجود آن در صنعت کشاورزی در سم پاش ،دستگاه های سورتینگ و در صنعت خودرو برای باد کردن لاستیک ،رنگ آمیزی خودرو و باز و بسته شدن درب ها و همچنین در ترمزهای بادی که در وسیله های نقلیه  سنگین مثل اتوبوس ها،کامیون و واگن های قطار استفاده میشه و در صنعت ساختمان در شکن بتن ها ،میخکوب های بادی ،سیمان پاش ها و رنگ پاش ها نیز این سیستم نقش به سزایی دارد و همچنین این سیستم در کارگاه های صنعتی و تولیدی به وفور از این سیستم استفاده میشود مانند سوراخکاری ،پر کردن و بسته بندی و سیستم های اتوماسیون کاربرد ویژه ای دارد.

مجموعه آدلی استیل با توجه به نیاز صنعت در زمینه تامین و واردات تجهیزات پنوماتیک فعالیت دارد این مجموعه توانایی تامین انواع شیرآلات پنوماتیک مانند بال ولو های مجهز به اکچیتور و انواع انگل ولو ها و شیرآلات پروانه ای صنایع شیر فعالیت دارد برای ثبت سفارش و دریافت اطلاعات بیشتر با مشاوران ما در بخش فروش تماس حاصل فرمایید.

نویسنده: دکتر حسین محمدزاده

منبع : https://adli-steel.ir/%d9%be%d9%86%d9%88%d9%85%d8%a7%d8%aa%db%8c%da%a9-%db%8c%d8%b9%d9%86%db%8c-%da%86%d9%87%d8%9f/:: بازدید از این مطلب : 20
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
ن : بادبادک
ت : پنج شنبه 30 تير 1401
.

ترانسمیتر فشار و نحوه عملکرد آن


ترانسمیتر فشار ، یک ابزار الکترومکانیکی است که می‌تواند نیروی حاصل از انبساط نمونه گاز یا مایع را از طریق سنسور فشار ، به سیگنال الکتریکی تبدیل کند و آن را اندازه گیری نماید. ترنسمیتر فشار را در بازار ، با عنوان سنسور فشار نیز می‌شناسند و یکی از پرکاربردترین تجهیزات مهم در سیستم اتوماسیون صنعتی به شمار می‌رود. در این مقاله قصد داریم با ترانسمیتر فشار و نحوه عملکرد آن ، آشنا شویم. با ما همراه باشید.

ترانسمیتر فشار چیست؟

ترنسمیتر فشار ، می‌تواند اطلاعاتی مانند اختلاف فشار را به یک سیگنال الکتریکی آنالوگ تبدیل کند و آن را به یک مرکز کنترل ارسال کند. بیشتر مواقع ، برای اندازه گیری فشار ، گاز یا مایع از ترانسمیتر فشار استفاده می‌شود. از ترانسمیتر فشار ، معمولا برای اندازه گیری فشار در داخل ماشین آلات صنعتی ، مخازن ، لوله‌ها و فرآیندهای مختلف ، جهت هشدار به کاربر ، قبل از وقوع حادثه استفاده می‌شود. ترانسمیتر فشار ، می‌تواند علاوه بر تعیین فشار سیالات مختلف ، مثل گاز ، مایع ، هوا و روغن ، کمیت‌های مهم صنعتی مانند جریان ، سطح ، چگالی ، وزن و دما را اندازه گیری کند. در بسیاری از مواقع ، از سیگنال ارسال شده توسط ترانسمیتر ، به عنوان مبنای اندازه گیری دیگر کمیت‌های فیزیکی استفاده می‌شود.

بررسی نحوه عملکرد ترانسمیتر فشار

ترانسمیتر فشار با استفاده از اصول مکانیک سیالات کار می‌کند. برای درک صحیح نحوه عملکرد آن ، نیاز است با مفهوم فشار آشنا باشید. نیرویی که بر سطح وارد می‌شود ؛ توسط یک کمیت فیزیکی که فشار نام دارد ؛ نمایش داده می‌شود. این کمیت از تقسیم نیرو بر مساحت به دست می‌آید. سیالات ، دارای دو نوع فشار ، با نام‌های فشار استاتیک و فشار دینامیک می‌باشند. نیروی حاصل از اعمال وزن سیال بر سطح لایه‌های زیرین در حالت سکون ، فشار استاتیک نام دارد. یکی از انواع فشار استاتیک ، فشار هیدرواستاتیک می‌باشد که ناشی از آب موجود در مخزن سد است. در صورتی که سیال حرکت کند ؛ فشار دیگری درون سیستم به وجود می‌آید که فشار دینامیک نامیده می‌شود. اندازه گیری این فشار ، بر اساس معادله برنولی انجام می‌شود.

بررسی مزایا و معایب ترانسمیتر فشار

همانطور که گفته شد ترانسمیتر فشار ، یکی از پرکاربردترین ابزار دقیق ، در سیستم‌های کنترل سیالات به شمار می‌رود. از این ابزار ، در صنایع مختلف برای هدف‌های مختلفی استفاده می‌شود. ترانسمیتر فشار دارای مزایا و معایبی است که در ادامه به بررسی آن می‌پردازیم.

بررسی مزایای ترانسمیتر فشار

از مزایای ترانسمیتر فشار ، می‌توان به امکان اندازه گیری سطح سیال و دیگر کمیت‌های فیزیکی اشاره کرد. این ترانسمیتر ، دارای دوام بالا و قابلیت به کارگیری در شرایط محیطی دشوار ، حتی زیر آب می‌باشد. ترانسمیتر فشار ، امکان ارسال سیگنال به فواصل دور با کمترین افت سیگنال را دارد. تنوع این ترانسمیتر برای استفاده در شرایط مختلف ، بسیار است. ترانسمیتر فشار در برابر میدان‌های الکترومغناطیسی و تشعشعات رادیو اکتیو ، مقاومت دارد. از ترانسمیتر فشار به منظور کالیبراسیون ، برای اندازه گیری دقیق فشار استفاده می‌شود و قابلیت اتصال به سیستم‌های دیگری مثل مدارهای الکتریکی را دارد.

بررسی معایب ترانسمیتر فشار

از معایب ترانسمیتر فشار ، می‌توان به هزینه اولیه بالا ، مصرف انرژی و دسترسی دشوار اشاره کرد.

سخن پایانی

شرکت پارس پلیمر ، دارای سابقه‌ی درخشان و بیش از نیم قرن تجربه ، در زمینه تولید قطعات لاستیکی ، پلاستیکی ، لاستیک سازی و فروش اورینگ می‌باشد. مسئولیت پذیری ، کارآفرینی و هدف‌گذاری ، از ارکان اصلی این شرکت به شمار می‌رود. این شرکت در راستای تولید ملی و با تولید انواع قطعات پلاستیکی و لاستیکی ، در ابعاد و متریال مختلف ، قدمی بسیار مطمئن و پرقدرت ، در عرصه‌ی صنعت نهاده است. از محصولات این شرکت می‌توان به کاسه نمد ، اورینگ NBR ، اورینگ سیلیکون ، اورینگ وایتون ، واشر لاستیکی ، اورینگ متری و اورینگ خاوری اشاره کرد. برای مشاهده‌ی محصولات بیشتر و بررسی اطلاعات محصول ، می‌توانید به فروشگاه پارس پلیمر مراجعه کنید.

مبنع : https://parspolymer-co.ir/pressure-transmitter-and-how-it-works/

 


:: بازدید از این مطلب : 43
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
ن : بادبادک
ت : سه شنبه 28 تير 1401
.

گیاخاک چیست؟


اگر شما هم یکی از علاقه مندان به نگهداری از گل و گیاه هستید و با آن‌ها سر و کار دارید ؛ ممکن است بارها نام گیاخاک یا خاک هوموس را شنیده باشید. این خاک ، می‌تواند یک عنصر کلیدی برای شکوفایی باغ و باغچه باشد. هوموس می‌تواند مقادیر زیادی از مواد مغذی و مواد معدنی مورد نیاز جهت تغذیه گیاه را ، فراهم کند. علاوه بر آن ، گیاخاک ، یک کمپوست بالغ سیاه است که با مواد مغذی و معدنی که جهت تغذیه‌ی گیاه به کار می‌روند ؛ بسته بندی شده است. در این مقاله قصد داریم در رابطه با گیاخاک صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

گیاخاک چیست؟

گیاه خاک لایه ارگانیک غیر زنده از خاک است که در بخش‌های بالایی خاک قرار دارد. به بیان دیگر گیاخاک در واقع محصول ثانویه‌ی تجزیه‌ی بقایای جانوری و گیاهی است و ماده‌ای تیره رنگ است که رنگ آن از قهوه ای تا سیاه تغییر می‌کند. این ماده ، زمانی که بیشتر با وقایع ارگانیک تجزیه می‌شوند ؛ تشکیل می‌شود. فعالیت موجوداتی مثل کرم‌های خاکی که در خاک وجود دارند ؛ سبب تقویت خاک شده و به تشکیل گیاه خاک کمک می‌کند. در واقع گیاخاک نوعی کود رسانی به خاک است. به بیان دیگر هنگامی که گیاهان برگ‌ها ، شاخه‌ها و سایر مواد روی زمین می‌ریزند ؛ سبب انباشته شدن این برگ‌ها می‌شوند. با گذشت زمان که این مواد تجزیه شده ، سبب فراهم کردن مواد مغذی برای خاک می‌شوند و بستری را روی سطح خاک به وجود می‌آورند. گیاخاک یک نوع کمپوست نیز شناخته می‌شود که بین ۱ تا ۵ درصد وزن خشک خاک را تشکیل می‌دهد.

دلایل اهمیت گیاخاک

هوموس یک ماهیت اسفنجی دارد و ماهیت آن بسیار حائز اهمیت است. زیرا به آن اجازه می دهد تا ۹۰ درصد وزن خود را در آب نگه دارد. گفتنی است خاکی که دارای گیاه خاک باشد ؛ می‌تواند رطوبت را بهتر حفظ کند و در نتیجه در برابر خشکی بسیار مقاوم می‌شود. گیاخاک می‌تواند کلسیم ، منیزیم ، فسفر و سایر مواد مغذی مورد نیاز گیاهان را نگهداری و محافظت کند. گیاهان می‌توانند این مواد را از گیاخاک و از طریق ریشه ، جذب خود کنند. گیاخاک سبب بهبود بخشیدن ساختار خاک می‌شود و کمک می‌کند هوا و آب ، به راحتی در جریان خاک قرار بگیرند.

کاربرد گیاخاک در باغبانی

گیاه خاک می‌تواند به روش‌های مختلفی به خاک اضافه شود و سبب افزایش قدرت آن شود. همانطور که می‌دانید گیاخاک حاوی مقدار زیادی از مواد مغذی و معدنی می باشد که جهت رشد گیاه بسیار موثر و مفید هستند. در ادامه به کاربردهای گیاخاک در باغبانی اشاره خواهیم کرد.

قبل از آن که گیاه خاک را به خاک اضافه کنید ؛ باید ابتدا خاک را به خوبی مخلوط کنید. خاکی که سبک باشد ؛ بهتر می‌تواند با گیاخاک ترکیب شود. هدف آن است که کلوخه‌های موجود در خاک ، از هم جدا شوند تا تهویه‌ی مناسب صورت بگیرد. بنابراین باید خاک را تا عمق حدود ۳۰ سانتی متری یا حداقل ۱۸ سانتی متری شخم زد. گیاخاک دارای ذرات رسی می‌باشد که می‌تواند بدون نیاز به اقدامات بعدی آن را به خاک اضافه کرد. با استفاده از یک بیل می‌توانید به سادگی گیاخاک را روی سطح خاک پخش کنید. توصیه می‌شود که این ترکیب را در سطوح کوچکتر انجام دهید تا مواد مغذی ، وقتی در معرض عواملی مثل باران قرار می‌گیرند ؛ به سادگی از بین نروند.

پس از ریختن گیاخاک روی سطح خاک ، لازم است که خاک را به هم بزنید. برای اثربخشی بیشتر ، می‌توانید با فاصله‌ی یک روز گیاخاک را دو بار استفاده کنید. از گیاخاک برای خاک‌های گلدانی و بستر ریشه هم استفاده می‌شود. در این حالت ابتدا باید بستر ریشه را با لایه‌ای از برگ‌های خشک بپوشانید. سپس روی آن گیاخاک بریزید. ضخامت این لایه ، باید ۵ تا ۱۰ سانتی‌متر باشد. این لایه شن ، موجب به تله افتادن رطوبت می‌شود. این طبقه بندی انجام شده برای رشد گیاه ، بسیار موثر است. علاوه بر آن سبب می‌شود که مواد مغذی به هدر نرود. لازم به ذکر است که خاک‌های ضعیف باید به طور مرتب با گیاخاک ترکیب شوند. لازم است که قبل از هر اقدامی ، میزان اسیدی بودن خاک را آزمایش کنید. همچنین می‌توانید قبل از ترکیب گیاخاک ، از گچ یا آهک استفاده کنید.

سخن پایانی

شرکت کیمیا زرین دارای بیش از سه دهه سابقه‌ی فعالیت در صنعت کشاورزی و شیمیایی می‌باشد. این شرکت با تلاش و پشتکار فراوان ، توانسته محصولاتی از قبیل آمینو اسید ، فولیک اسید ، سورفکت پلاس ، آمینو فروت و آمینو کلات را به صنعت کشاورزی ایران ارائه دهد. گفتنی است محصولات این شرکت از مواد اولیه‌ی گیاهی تهیه و خالص سازی شده و کاملا طبیعی و ارگانیک می‌باشد.

منیع : https://kimiazarin.com/what-is-grass/

 


:: بازدید از این مطلب : 18
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
ن : بادبادک
ت : پنج شنبه 23 تير 1401
.

سنسور فیبر نوری چیست؟


امروزه از سنسور فیبر نوری ، در موارد بسیاری نظیر شبکه‌های تلفن شهری و بین شهری ، شبکه‌های کامپیوتری و اینترنت و بسیاری موارد دیگر استفاده می‌شود. فیبر نوری یک محیطی با سرعت بالا ، جهت انتقال داده است. فیبر نوری ، دارای مزایای بسیاری می‌باشد و به سبب مزایای آن ، امروزه از آن در موارد بسیاری استفاده می‌شود. به طور کلی می‌توان گفت فیبر نوری در صنعت ارتباطات و مخابرات بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد و این صنعت را دستخوش تغییراتی کرده است. در این مقاله قصد داریم با سنسور فیبر نوری بیشتر آشنا شویم. با ما همراه باشید.

سنسور فیبر نوری چیست؟

سنسور فیبر نوری ، رشته باریک و بلندی است که از یک ماده شفاف مانند شیشه یا پلاستیک ساخته شده است و می‌تواند نوری را که به یک سرش وارد شده از سر دیگرش خارج کند. سنسور فیبر نوری ، می‌تواند داده‌های تصویر ، صوت و داده‌های دیگر را به راحتی با پهنای باند تا ۱۰ گیگابایت بر ثانیه منتقل کرد. از سنسور فیبر نوری ، در شبکه‌های کامپیوتری ، مخابرات و سیستم ارتباطات بسیار استفاده می‌شود. سنسور فیبر نوری به دسته‌های مختلفی تقسیم می‌شود که دسته‌ای از آن برای محیط‌هایی با شرایط سخت و دسته‌ای از آن برای محیط‌هایی با کاربردهای ویژه استفاده می‌شود. سنسور فیبر نوری به طور کلی به شکل استوانه ای می‌باشد که از دقت بسیار بالایی برخوردار است. سنسور فیبر نوری دارای نصب و راه اندازی بسیار ساده می‌باشد و طول عمر آن بسیار زیاد است. سنسور فیبر نوری با توجه به نامش ، یک دستگاه مبتنی بر فیبر می‌باشد که از آن برای تشخیص دما ، فشار ، ارتعاشات ، جابجایی ، چرخش و غلظت گونه‌های شیمیایی استفاده می‌شود. از دستگاه‌های مخصوص و ابزارهای دقیق مورد نیاز این سنسور ، می‌توان به منبع نور ، عنصر اصلی ، حسگر آشکارساز نور و دستگاه پردازش پایانی اشاره کرد.

ویژگی‌های سنسور فیبر نوری

کابل خروجی این سنسورها ، با زاویه ۹۰ درجه خارج می‌شوند که سبب پیشگیری از شکستگی و آسیب دیدگی کابل می‌شود. سنسور فیبر نوری دارای مهره شش ضلعی می‌باشد که این امر سادگی در نصب را فراهم کرده است. سنسور فیبر نوری دارای فیبرهای چند سطحی با انعطاف پذیری بالا می‌باشد که در نصب و راه اندازی بسیار مقاوم هستند. دسته‌ای از سنسورهای فیبر نوری وجود دارد که در محیط های سخت قابل استفاده هستند. سنسور فیبر نوری ، دارای بدنه‌ای می‌باشد که می‌تواند در برابر واکنش‌های شیمیایی و مواد خطرناک صنعتی و آزمایشگاهی از خود مقاومت بالایی نشان دهد. علاوه بر آن ، سنسور فیبر نوری قابلیت کار تا دمای ۲۰۰ درجه سانتیگراد را دارا می‌باشد.

ساختار سنسور فیبر نوری

سنسور فیبر نوری دارای سه بخش اصلی می‌باشد که عبارت است از هسته لایه روکش ، روکش محافظ یا پوشش بیرونی که در ادامه به شرح هر یک می پردازیم.
هسته : هسته سنسور فیبر نوری نازک و شیشه‌ای است و می‌تواند پیام های نوری را حرکت دهد. هسته بخش مرکزی فیبر می‌باشد که همانطور که ذکر شد ؛ جنس آن از شیشه است و نور می‌تواند در این قسمت حرکت کند.

لایه روکش : لایه روکش بخش خارجی فیبر می‌باشد که دور تا دور هسته را احاطه کرده و سبب می‌شود نور منعکس شده به هسته بازگردد. در واقع لایه روکش یک واسطه شفافی است که هسته مرکزی را احاطه کرده و سبب انعکاس نور به داخل هسته می‌شود.

روکش محافظ : روکش محافظ که پوشش بیرونی و بافر رویه نیز نام دارد ؛ یک روکش پلاستیکی است که سبب حفاظت از فیبر در برابر رطوبت و سایر موارد آسیب پذیر می‌شود. لازم است بدانید صدها یا هزاران عدد از این رشته‌های فیبر نوری به صورت دسته‌ای کنار یکدیگر قرار گرفتند که به آن اصطلاحا کابل نوری می‌گویند. این دسته از رشته‌های فیبر نوری ، با یک پوشش خارجی ژاکت یا غلاف نام دارند ؛ محافظت می شوند.

سخن پایانی

در این مقاله در رابطه با سنسور فیبر نوری صحبت کردیم و ساختار و کاربردهای آن را دریافتید. لازم است بدانید فیبر نوری یکی از مهمترین اجزای سنسورها می‌باشد که دارای کاربردهای بسیاری در صنایع مختلف هستند. از سنسور فیبر نوری برای تشخیص بسیاری از مقادیر مانند دما ، فشار ، ارتعاشات ، جابجایی ، چرخش و بسیاری مقادیر دیگر استفاده می‌شود. شما می‌توانید جهت مطالعه مطالب آموزنده بیشتر ، به بخش وبلاگ وب سایت سنسور صنعت مراجعه کنید.

فروشگاه سنسور صنعت نوین ، نمایندگی رسمی محصولات تبریز پروژه می‌باشد که با ارائه‌ی محصولات با کیفیت و متنوع در زمینه‌ی سنسور کد ، سنسورهای نوری ، القایی ، خازنی ، التراسونیک و موارد دیگر فعالیت دارد. برای اطلاع از سایر محصولات و دریافت اطلاعات بیشتر ، به این وبسایت مراجعه کنید.

منبع : https://sensorsanatnovin.com/what-is-a-fiber-optic-sensor/:: بازدید از این مطلب : 34
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
ن : بادبادک
ت : سه شنبه 21 تير 1401
.

هر آنچه درباره چشم الکترونیک باید بدانید


چشم الکترونیک ، دستگاهی است که بسیار دقیق و ظریف و حساس طراحی شده و برای کنترل حرکت و جابجایی اشیا و افراد ، توسط نور از آن استفاده می‌شود. برای این کار ، فقط کافی است مقدار نور کافی به سلول حساس دستگاه چشم الکترونیک تابیده شود. به محض آن که جسمی یا فردی از جلوی دستگاه عبور کند و تابش نور به دستگاه کم شود ؛ دستگاه چشم الکترونیک از خود واکنش نشان می‌دهد. در این مقاله قصد داریم در رابطه با دستگاه چشم الکترونیک و ساختار آن صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

ساختار چشم الکترونیک

چشم الکترونیک ، از اجزایی تشکیل شده است که می‌تواند ویژگی‌های الکتریکی آن را با تغییر در تابش نور تغییر دهد. به طور معمول چشم الکترونیکی ، از یک باتری و یک منبع الکتریسیته تشکیل شده است. وقتی نور به جسم نیمه هادی چشم الکترونیکی برخورد می‌کند ؛ جریان در مدار بر اساس شدت نور زیاد یا کم می‌شود. به طور کلی ساختار و اجزای چشم الکترونیکی عبارت است از :

 • مقاومت‌های مورد نیاز در ابعاد مختلف
 • خازن الکترولیت
 • خازن‌ها
 • ترانزیستور
 • سلول فتورزیستانس
 • پتانسیومتر
 • IC

کاربرد چشم الکترونیک

چشم الکترونیک ، دارای کاربردهای فراوانی در صنعت می‌باشد که در ادامه به برخی از کاربردهای آن اشاره می‌کنیم.
چشم الکترونیک در پزشکی ، صنایع نظامی و کنترلی ابزارهای کنترلی برای جاده ها و ترافیک بسیار کاربرد دارد. از دیگر کاربردهای آن ، می توان به دوربین‌های فیلمبرداری ، دوربین‌های عکاسی دیجیتال ، ابزارهای الکتریکی موسیقی و اسباب بازی‌های مختلف اشاره کرد. از چشم الکترونیکی ، در باز و بسته کردن درب ساختمان‌ها ، پنکه‌های الکتریکی و خطوط تولید دستگاه‌های صنعتی استفاده می‌شود.

نحوه عملکرد چشم الکترونیک

برای آن که نحوه عملکرد چشم الکترونیکی را به خوبی متوجه شوید ؛ نیاز است که برای آن یک مثال بزنیم. دزدگیرهایی که روی در و پنجره نصب می شوند و باز کردن آن از خود صدا تولید می کنند را تصور کنید. روی در و پنجره سنسورهای وجود دارد که باز و بسته شدن در حساس هستند. سنسورها ۲ بخش دارند که یکی روی چهارچوب و دیگری روی قسمت متحرک و پنجره رو به روی هم نصب می‌شود. تکه ثابت یک کلید ساده فنردار و تکیه متحرک یک آهنربا دارد. زمانی که در بسته می‌شود این دو بخش روی هم قرار می‌گیرند. نیروی آهنربا روی کشش فنر غلبه می‌کند و سبب بسته شدن کلید می‌شود. اما به محض باز شدن درب و کنار رفتن آهنربا ، قطعه متحرک کلید را بالا می‌کشد و سبب قطع شدن اتصال می‌شود. جعبه کنترل که کلید به آن متصل شده است ؛ این تغییر را حس می‌کند و آژیر دزدگیر را به کار می‌اندازد.

سخن پایانی

در این مقاله در رابطه با چشم الکترونیک ، ساختار و کارکرد آن صحبت کردیم. علاوه بر آن با کاربردهای مختلف چشم الکترونیک آشنا شدید. چشم الکترونیک دستگاهی است که نسبت به تغییرات نور مرئی یا نامرئی حساس است و به تغییرات واکنش نشان می‌دهد. امروزه با پیشرفت تکنولوژی و اختراعات و ابداعات جدیدی در صنعت الکترونیک به وجود می‌آیند که می‌تواند کاربردهای بسیاری برای صنایع مختلف داشته باشند. چشم الکترونیک امروز در فناوری‌های دیجیتال ، فیلمبرداری ، نظامی ، پزشکی و … مورد استفاده قرار می‌گیرد. شما می‌توانید جهت مطالعه مطالب آموزنده بیشتر ، به بخش وبلاگ وبسایت سنسور صنعت مراجعه کنید.

فروشگاه سنسور صنعت نوین ، نمایندگی رسمی محصولات تبریز پروژه می‌باشد که با ارائه‌ی محصولات با کیفیت و متنوع در زمینه‌ی سنسور کد ، سنسورهای نوری ، القایی ، خازنی ، التراسونیک و موارد دیگر فعالیت دارد. برای اطلاع از سایر محصولات و دریافت اطلاعات بیشتر ، به این وبسایت مراجعه کنید.

منبع : https://sensorsanatnovin.com/everything-you-need-to-know-about-the-electronic-eye/:: بازدید از این مطلب : 20
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
ن : بادبادک
ت : شنبه 18 تير 1401
.

آموزش تبلیغات از طریق فیسبوک

یکی از تاثیرگذارترین روش های جذب مشتری تبلیغات و  بازاریابی در فیسبوک می باشد که در این مقاله به آموزش تبلیغات از طریق فیسبوک و تکنیک ها و مراحل خاص این نوع تبلیغ، به صورت کامل پرداخته ایم. درک نحوه استفاده از بازاریابی به صورت تبلیغات در شبکه های اجتماعی می‌تواند حضور کسب و کار شما در رسانه های اجتماعی را بدون آسیب زدن به بودجه موجود متحول سازد. در این پست از وبسایت پرشین ادز هر چیزی که باید در مورد تبلیغات فیسبوک بدانید را در اختیارتان قرار می دهیم. پس همراه ما باشید.

 

سه نکته مهم

قبل از اینکه بخواهید در شبکه فیسبوک شروع به فعالیت تبلیغاتی کنید بهتر است این نکات را به یاد داشته باشید:

 • همیشه قبل از اینکه کار خود را آغاز کنید، اهدافتان را تعیین نمایید.
 • در هدف گیری مخاطبان خود خاص باشید.
 • تبلیغ خود را به صورت منظم تغییر دهید.

 

مراحل انجام تبلیغات در فیسبوک

 

 • ساخت صفحه تبلیغاتی در فیسبوک

صفحه های تبلیغاتی فیسبوک مانند پروفایل های شخصی افراد هستند با این تفاوت که در صفحات مارکتینگ اطلاعات خاص و دقیقی راجع به یک تجارت و یا برند باید در اختیار مخاطب قرار بگیرد. از پروفایل شخصی خود برای تبلیغات استفاده نکنید زیرا همیشه احتمال بسته شدن این صفحه، توسط تیم فیس‌بوک وجود دارد. طبق قوانین این شبکه اجتماعی، شما حق استفاده از صفحه شخصی خود برای تبلیغات را ندارید. برای شروع در انتخاب اسم صفحه ی مارکتینگ بسیار دقت کنید. (گرچه در اکثر مواقع میت‌وانید این اسم را تغییر دهید) برای نظارت بر این صفحه شما باید از صفحه و پروفایل شخصی خود استفاده کنید البته اطلاعات شخصی شما در صفحه تبلیغاتی نمایش داده نمی‌شوند.

 

 • انتخاب عکس پروفایل  

استفاده از آرم و لوگو برند یا علامت تجاری می‌تواند بسیار کارآمد باشد زیرا زمانی که کاربر در قسمت نیوزفید از شما خبری دریافت می‌کند، عکس پروفایل شما در کنار آن نمایش داده می‌شود. معمولا یک عکس ۱۸۰ در ۱۸۰ پیکسل مناسب خواهد بود. برای قسمت کاور فوتو (عکس مستطیلی شکل و عمودی در بالای صفحه) باید بسیار بادقت عمل کنید. عکسی با پیکسل های ۳۱۵ در ۸۵۱ مناسب خواهد بود. اضافه کردن جمله‌ای که معرف برند است و یا لینک وب‌سایت برای صفحه های تبلیغاتی روند بازاریابی را سریعتر می‌کند. معمولا انتخاب طرحی انتزاعی و یا عکس محصول و یا برند در پس‌زمینه، اتنخاب‌های بهتری هستند تا عکس بزرگ ‌شده لوگو و یا آرم.

 

 • افزودن پیکسل فیسبوک به وب سایتتان

Facebook Pixel  می‌تواند بسیار انعطاف پذیر یا مستقیم بنا بر خواست شما باشد: در هر صورت اگر بخواهید نوع سودی که از آگهی نصیبتان می‌شود را بدانید، به آن نیاز دارید.
Facebook Pixel  هر نوع فعالیتی را می‌تواند در سایت‌تان پیگیری کند. به شما این امکان را می‌دهد که فهرستی از فعالیت‌ها و اقداماتی که برایتان ارزشمند هستند را ایجاد و پیگیری کنید. اگر هنوز در وب سایتتان موجود نیست، سریع‌تر آن‌را اضافه کنید.

 

 • مخاطبان ایده آل تان را شناسایی کنید

تقریباً ۲ بیلیون کاربر فعال در فیس‌بوک وجود دارد. متاسفانه بیشتر آنها علاقه‌ای به محصول یا خدمات شما ندارند. خوشبختانه، می‌توانید از ترکیب اطلاعات جغرافیایی، مردم شناسی، رفتاری و علایق متعدد آنها در مورد اینکه چه افرادی را هدف تبلیغات خود قرار دهید، تصمیم گیری کنید. فیس‌بوک این امکان را به شما می‌دهد که بر اساس هر کدام از این پارامترها مشتریان احتمالی را پیدا کنید. می‌توانید مشت‌زن‌های آماتور در آرکانازاس را پیدا کنید یا صلح طلبانی را بیابیدکه چیپس چی‌توز می‌خورند. می‌توانید مشتریان ایده‌آلتان را پیدا کنید. برای اینکه مخاطبانتان را بهتر شناسایی کنید، لازم است که اینفوگرافی موجود در هدف‌گیری آگهی فیس‌بوک را کنترل نمایید.

 

تکنیک‌های بازاریابی و تبلیغات در فیسبوک

 • استفاده از صفحاتی برای تماشا (Pages to Watch)  
 • عکس‌ها را از طریق اینستاگرام به اشتراک بگذارید
 • هشتگ‌ها را فراموش کنید
 • بین ساعت ۱۰ تا ۱۲ ‌شب پست بگذارید
 • استفاده از ویدئو
 • پست‌های کوتاه امّا جذّاب انتخاب کنید 
 • از Audience Insights استفاده کنید (رنج علاقه مندی ها بر اساس سن و سال)

 

جمع‌بندی گروه پرشین ادز

هدف قرار دادن کاربران اینترنت در فیسبوک کار بسیار ساده ای است، با این حال به منظور موفقیت در این کار، بسیار پر اهمیت است که بدانید انجام تبلیغات در فیس‌بوک اساساً با دیگر تبلیغات اینترنتی و همچنین بازاریابی اینترنتی در موتور جستجو متفاوت است و باید راهکار های آن را بدانیم. دانستن تکنیک‌های بازاریابی و تبلیغات‌ در فیس‌بوک با توجه به مزایای استفاده از این شبکه اجتماعی ضروری است. پرشین ادز همواره در راستای خدمت به کاربرانش می تازد.

 

با ما در تماس باشید

منبع : https://adspersian.ir/teaching-ads-via-facebook/:: بازدید از این مطلب : 22
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
ن : بادبادک
ت : پنج شنبه 16 تير 1401
.

کارهایی که قبل از سفارش طراحی سایت باید انجام شود

راه اندازی وب سایت یکی از دغدغه های امروزه می باشد. طراحی سایت چه برای معرفی محصولات شرکتتان باشد ، چه یک فروشگاه آنلاین و چه حتی یک وب سایت شخصی ساده، می تواند به پروژه ای چالش برانگیز و حتی طاقت فرسا تبدیل بشود. برای رونق کسب‌وکار خود بهتر است ابتدا مراحل سفارش طراحی سایت را بدانید تا بر اساس آن عمل کنید. یکی از عواملی که معمولا به طراحی یک سایت ناموفق و نامناسب ختم می شود، عدم آشنایی با کارهایی است که باید قبل شروع طراحی سایت از طرف شما انجام شود.

شما به عنوان متقاضی طراحی وب سایت باید اطلاعات کافی از خواسته های خود داشته باشید و کارهایی را قبل از تماس با شرکت طراح به سرانجام برسانید. در این قسمت ما به شما یک دید کلی از سفارش طراحی سایت خواهیم داد. سپس می توانید جهت سفارش طراحی سایت با کارشناسان ما در فناوری اطلاعات زیفا در تماس باشید.

 

img1 810x536 - کارهایی که قبل از سفارش طراحی سایت باید انجام شود

 

کارهایی که قبل از سفارش طراحی سایت باید انجام شود به شرح زیر است:

۱. تعیین هدف

مهمترین سوالی که پیش از طراحی سایت باید به آن پاسخ دهید این است که با این کار می خواهید به چه نتیجه ای برسید. در واقع هدف شما از طراحی و ایجاد یک سایت چیست و این سایت قرار است برای شما چه کارهایی انجام دهد.

هدف از ایجاد یک سایت نوع آن را مشخص می کند و امکاناتی را که باید داشته باشد، تعیین می کند. به علاوه شما باید بدانید که با سایت خود می خواهید چه دستاوردهایی داشته باشید تا بتوانید برای آن برنامه ریزی کنید. آیا می خواهید با استفاده از آن در سطح گسترده ایی کسب و کار خود را گسترش دهید یا این که صرفا از آن برای تبلیغات و معرفی خدمات و محصولات خود استفاده می کنید؟

این هدف از ایجاد طراحی سایت است که گام های بعدی و چگونگی انجام آن ها را تعیین می کند. پس بسیار مهم است که قبل از هرکاری ابتدا بررسی کنیم که یک سایت چه خدماتی را می تواند به ما بدهد و ما به کدام یک از این خدمات نیاز داریم و به چه هدفی می خواهیم برسیم.

 

web design blogs to follow featured image - کارهایی که قبل از سفارش طراحی سایت باید انجام شود

 

۲. تعیین و بررسی میزان هزینه طراحی سایت

تعیین قیمت و تعرفه طراحی سایت به عوامل متعددی بستگی دارد همچون :

 • نوع وب سایت ( فروشگاهی ، شرکتی یا تخصصی )
 • گرافیک ( UI&UX )
 • سیستم برنامه نویسی طراحی وب سایت
 • میزان حرفه ای بودن تیم طراحی
 • امکانات مورد نیاز

بخش مهمی از هزینه های یک وب سایت اختصاصی حرفه ای را دستمزد برنامه نویسی، گرافیک، راه اندازی و پشتیبانی تشکیل می دهد. استفاده از برنامه نویس های حرفه ای اصلا ارزان نیست. بنابراین به هیچ وجه یک سایت خیلی ارزان نمی تواند حرفه ای و با کیفیت باشد. البته برعکس این نکته صادق نیست یعنی باید توجه داشت که اعلام هزینه های خیلی گزاف لزوما به معنی کیفیت بالای خدمات نمی تواند باشد.

با توجه به این که کار طراحی سایت یک کار تخصصی و حرفه ای است و البته سطح های مختلفی دارد، یک کار هزینه بردار است و با توجه به سطح های آن، قیمت های متفاوتی نیز دارد. در واقع هر قسمتی از فرآیند ایجاد سایت هزینه های متفاوتی دارد که در تعیین کیفیت نهایی موثر است. بدیهی است که هرچه سایت باکیفیت تر و با امکانات بیشتری سفارش دهید، باید هزینه آن را بپردازید. به همین دلیل باید قبل از این که اقدام به سفارش برای طراحی سایت کنید ببینید که می خواهید چقدر برای این کار هزینه کنید.

همچنین بهتر است قبل از سفارش طراحی سایت مشخص کنید که تا چه اندازه سئو سایت برای شما مهم است و می خواهید برای آن هزینه کنید تا آن را به طراح سایت اطلاع دهید. معمولا هزینه های سئو سایت بالاست اما نتیجه آن ارزش این هزینه را دارد.

 

۳. تعیین نوع وب سایت

در مرحله اول بررسی کنید میخواهید چه نوع وب سایتی برای شما طراحی شود. وبسایتهای مختلف دارای امکانات متفاوتی هستند و همین موضوع روی قیمت نهایی طراحی سایت و همچنین کارایی سایت اثرگذار است. معمولا وب سایت ها به چند نوع مختلف تقسیم بندی می شود.

 

205 Website Design Questions To Ask Your Client 01 768x402 - کارهایی که قبل از سفارش طراحی سایت باید انجام شود

 

۴. تحقیق درمورد مشتریان

امکانات وب سایت شما باید متناسب با نیازهای مشتریانتان باشد. بنابراین یک کار مهم قبل از سفارش طراحی سایت تحقیق در مورد مشتریان است. در اینجا لازم است بررسی کنید که چه کسانی از طریق وبسایت شما با فعالیت شما آشنا خواهد شد. این کار به افزایش تاثیرگذاری وبسایت و راندمان آن کمک می کند.

پس از این که مخاطبان را شناختید و دسته بندی کردید باید در مورد علاقه مندی های آن ها که به حوزه ی سایت شما مربوط می شود، تحقیق کنید و ببینید که چه خصوصیاتی سایت شما را در نظر آن ها محبوب خواهد کرد.

هنگام طراحی سایت نباید فراموش کنید که موفقیت هر سایتی بستگی مستقیم به میزان بازدیدهای آن دارد. اگر کاربران از سایت شما راضی نباشند به سایت شما مراجعه نخواهند کرد و در این صورت سایت طراحی شده عملا بی فایده بوده و به اتلاف وقت و هزینه منجر می شود.

 

۵. بررسی جزئیات و امکانات مورد نیاز

پیش از سفارش طراحی سایت باید جزئیات امکاناتی که می خواهید سایت شما داشته باشد را تعیین کنید. امکاناتی که هم اهداف و نیازهای شما و هم اهداف و نیازهای مشتریان و بازدیدکنندگان سایت شما را برآورده کند. این جزئیات در تعیین هزینه سایت نیز نقش مهمی دارند و معمولا شرکت های معتبر و افراد متخصص برای آن یک جلسه مشاوره برگذار می کنند.

برای این که بتوانید به بهترین شکل این کار را انجام دهید توصیه می کنیم تا به چند سایت مشابه مراجعه کنید و از قسمت های مختلف آن دیدن کنید و بررسی کنید که هر قسمت آن چه کارهایی انجام می دهد و چه فوایدی دارد. از هر کدام از این قسمت ها که به آن علاقه مند بودید، یک لیست تهیه کنید. همانطور که گفته شد امکانات یک وب سایت متناسب با نیازهای مشتری های آن است. شما باید با توجه به نیازهای مشتریانتان بررسی کنید که وب سایتتان چه امکاناتی نیاز دارد.

اگر احساس می کنید نیاز به ویژگی یا امکان خاصی دارید بدون نگرانی با شرکت طراحی سایت مورد نظر خود در میان بگذارید و از آنان مشورت بگیرید. گاهی اوقات یک ویژگی بدون استفاده در وبسایت میتواند هزینه زیادی را به شما تحمیل کند. گاهی نیز عدم توجه به یک امکان و قابلیت خاص باعث می شود مشتریان زیادی را از دست بدهید.

 

۶. ساخت شعارهای جذاب

برای آن که مشتری از خدمات وب سایت شما استفاده کند؛ باید ابتدا با وب سایت شما آشنا شود. برای این منظور به بازاریابی احتیاج دارید. داشتن شعارهای جذاب به بازاریابی بهتر کمک می کند.

 

۷. تعیین مطالب سایت

تعیین مطالب و محتوای سایت از امکانات طراحی سایت متفاوت است اما با آن ها ارتباط نزدیکی دارد. در واقع در هنگام طراحی اولیه برای ظاهر و پیکربندی سایت، باید به مطالبی که می خواهد در آن قرار بگیرد توجه کرد و برای هر کدام از آن ها جایگاه مناسبی در نظر گرفت. همچنین برای رسیدن به مطالب خاص باید مسیر مشخص و مفهومی وجود داشته باشد که کاربر به راحتی بتواند مطلب مورد نظر خود را در آن پیدا کند.

به همین دلیل بسیار مهم است که پیش از طراحی سایت بدانید که می خواهید از چه مطالبی در سایت خود استفاده کنید و آن ها را به شرکت یا شخصی که می خواهد کار طراحی سایت را برای شما انجام دهد ابلاغ کنید تا برای این مطالب پیش بینی و برنامه ریزی شود. همچنین مطالب سایت نیز تاثیر بسیار زیادی در کسب تعداد بازدید و جلب نظر کاربران دارد. پس باید محتوایی کاربر پسند برای مشتریان و کاربران خود پیدا کرده و آماده قرار دادن در سایت کنید.

 

Web Development - کارهایی که قبل از سفارش طراحی سایت باید انجام شود

 

۸. انتخاب تکنولوژی طراحی سایت

برای طراحی سایت روشهای مختلفی وجود دارد که هرکدام از آنها از تکنولوژی خاصی برای پیاده سازی سایت استفاده میکنند. این تکنولوژی ها نه تنها در قیمت سایت تاثیر گذارند، بلکه در تعیین کیفیت نهایی آن نیز بسیار موثرند. به عنوان مثال برخی ابزارها برای ایجاد سایت هستند که بدون نیاز به کدنویسی می توان با آن ها یک سایت طراحی کرد.

البته این ابزارها در واقع یک سایت آماده را در اختیار قرار می دهند که با توجه به درخواست مشتری شخصی سازی و تنظیم می شوند. سایت سازهای آماده یا سیستم های مدیریت محتوایی مانند وردپرس در این دسته قرار می گیرند و هزینه طراحی سایت با آن ها پایین تر است. البته حتی ظاهر این سایت ها با سایت های حرفه ای بسیار تفاوت دارد.

ابزارهای دیگری مانند ASP.NET هستند که با نرم افزارهای حرفه ای مانند ویژوال استدیو کار می کنند و نیاز به دانش کدنویسی بسیار پیشرفته ای دارند. طراحی سایت با این روش ها بسیار زمان بر است و گاهی نیاز به یک تیم متخصص دارد. بدیهی است که هزینه ی ایجاد سایت به این شکل بسیار بالا است اما نتیجه کار می تواند یک سایت بسیار حرفه ای و روان با ظاهری فوق العاده و با امکانات بی نظیری مانند امنیت و سرعت بالا باشد.

 

به صورت کلی ۳ نوع روش طراحی سایت مرسوم و پرطرفدار وجود دارد :
 1. وب سایت های CMS آماده مانند WordPress ، Joomla ، WIX ، Drupal و ..
 2. وب سایت های اختصاصی PHP
 3. وب سایت های اختصاصی  ASP.NET

پیشنهاد ما این است در صورتی که خدماتی همچون بانکها ، موسسات ، درگاه های واسطه ، فروشگاه های زنجیره ای و یا همچون دیجی کالا هستید به سمت PHP و ASP.NET بروید. در غیر این صورت از CMS آماده WordPress و … استفاده نمائید و بودجه اصلی خودتان را صرف گرافیک و تبلیغات نمائید. و تحت تاثیر افکار منفی همکاران ما که برای اینکه هزینه گزافی از شما دریافت نمایند با کدنویسی اختصاصی قرار نگیرید. زیرا اگر وردپرس خوب نبود شرکت جهانی مایکروسافت با این همه عظمت و بزرگی که خود نیز پیشرو در برنامه نویسی می باشد، بلاگ خود را با وردپرس انجام نمی داد. blogs.microsoft.com

البته اگر از نظر بودجه مشکلی نداشته باشید ، استفاده از ASP.NET شرکت مایکروسافت تحت الگوی بسیار پیشرفته MVC، که تمامی نیازهای شما را برآورده کرده و این مزایا را نیز به دنبال دارد :

 • امکان گسترش وب سایت با کمترین زمان و هزینه (به دلیل جدا بودن لایه های مختلف سایت در MVC )
 • سرعت بسیار بالا
 • امکان توسعه و شخصی سازی با هر امکانات دلخواه
 • امنیت بسیار بالا به دلیل استفاده از سیستم های رمزگذاری پیشرفته شرکت مایکروسافت

 

۹. انتخاب دامنه و نام تجاری

هر سایتی برای دسترسی در اینترنت نیاز به یک دامنه یا ادرس سایت دارد که از طریق آن می توان به سایت دسترسی پیدا کرد. اگر هدف شما از طراحی سایت ایجاد یک شعبه دیگر از کسب و کار فعلی خود بر روی اینترنت است، بهتر است از نام تجاری خود در دنیای واقعی استفاده کنید. در غیر این صورت فراموش نکنید که حتما یک نام با معنی و مناسب برای سایت خود انتخاب کنید که آدرس سایت نیز بر اساس آن باشد. طراحی یک لوگو برای سایت نیز یکی از ضرورت ها برای طراحی سایت است.

webdesign 1 o6shvipexk5xn19q19fmhzh2bkigsikxqq0gss7nr4 oab9ej2in0p2lp7za84xfqawl2r1qomgfxbjei83y8 - کارهایی که قبل از سفارش طراحی سایت باید انجام شود

 

۱۰. انتخاب شرکت طراحی وب سایت مناسب

طراح وب سایت کسی است که فرآیند ساخت وب سایت را انجام می شود. شما تنها باید از طراحان حرفه ای کمک بگیرید. برای یافتن یک طراح وب سایت حرفه ای در مورد افراد فعال در این زمینه تحقیقات انجام دهید و نمونه کارهای آن ها را ببینید. همچنین شما می توانید با مشتریان قبلی طراحان ارتباط برقرار کرده و در مورد میزان رضایت آن ها پرس و جو کنید.

پس از بررسی امکانات مورد نیاز ، تعیین نوع وب سایتی که میخواهید طراحی کنید و کسب آگاهی در مورد انواع وب سایت ها و روش های برنامه نویسی باید یک شرکت طراحی سایت مناسب را انتخاب نمائید. البته شما می توانید به جای یک شرکت طراحی سایت پروژه خودتان را به یک فریلنسر بدهید (که خب پیشنهاد نمیکنیم).

به این دلیل که با راه اندازی وبسایت شما تازه کار شما آغاز می شود و پشتیبانی وبسایت از راه اندازی وبسایت خیلی مهمتر می باشد و این کار خیلی سختی است که هر شرکت طراحی سایتی از عهده آن بر نمی آید چه برسه به فریلنسر!

ملاک هایی که با بررسی آنها می توانید انتخاب یک شرکت خوب و حرفه ای را داشته باشید :

 • بررسی نمونه کارهای شرکت طراحی سایت
 • بررسی رضایت مشتریان
 • ملاقات حضوری با کارشناسان شرکت طراحی سایت
 • بررسی سبک طراحی ها و همچنین دقت در وب سایت خود شرکت طراح سایت
 • مطالعه مطالب و مقالات نوشته شده در سایت شرکت طراحی

 

۱۱. نکاتی که هنگام بستن قرارداد باید توجه کنیم

به هر شرکتی که سفارش طراحی سایت دادید، باید پس از مشاوره یک قرارداد منعقد کنید. معمولا شرکتها قراردادهای آماده ای دارند که موارد تعهد و خدمات آنها در آن به طور کامل نوشته شده است.

این بندهای قرارداد را حتما به دقت مطالعه کنید و هر سوالی که در مورد آن ها داشتید حتما بپرسید. در کنار آن دقت کنید که حتما تمام خواسته های شما در قرارداد درج شده باشد و برای انجام ندادن آن ها و یا دیرکرد در تحویل سایت جریمه و ضمانتی در نظر گرفته شده باشد. هنگام تحویل گرفتن سایت دقت کنید که به تمام بندهای قرارداد عمل شده باشد. زیرا پس از تحویل گرفتن کار امکان تغییر وجود ندارد و باید برای آن هزینه بپردازید.

نکته مهم دیگر اینکه اگر از درست طی شدن مراحل قبلی اطمینان دارید و احتمال زیادی می دهید که شرکت طراحی سایت مناسبی را انتخاب کرده اید، در امضای قرارداد و بررسی جزییاتِ کم اهمیت، وسواس زیاد به خرج ندهید و زمان زیادی را صرف این موضوع نکنید چراکه حساسیت های زیاد در بند بند مفاد قرارداد تنها موجب طولانی شدن بیش از حد پروسه می گردد و در عمل تاثیری در کیفیت پروژه نهایی نخواهد داشت.

 

۱۲. انتخاب طرح و دیزاین مناسب برای وب سایت

انتخاب طرح اصلی از جمله مواردی است که هم می توانید از ابتدا در فکر آن باشید و طرح سایت را مشخص کنید، و هم در انتهای مراحل و پس از عقد قرارداد. بهترین راه حل این است که دیزاین مناسب را با همکاری و همفکری و تجربه شرکت طراح سایتی که انتخاب کرده اید پیدا کنید.

 

%D9%85%D8%B1%D8%A7%D8%AD%D9%84 %D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%DB%8C %D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA - کارهایی که قبل از سفارش طراحی سایت باید انجام شود

 

اطلاعاتی كه بايد پیش از سفارش طراحی سایت آماده کنید :

 • لوگو

لوگوی شرکت و سازمان یکی از مهمترین مواردی است که پیش از اقدام به سفارش وب سایت باید نسبت به طراحی آن اقدام کنید. در صورتی که قبلا لوگو را طراحی کرده اید حتما فایل های با کیفیت و ترجیحا لایه باز آن را در اختیار طراح سایت قرار دهید. در صورتی که لوگو ندارید یا نیاز به ریدیزاین دارید می توانید از کارشناسان ما برای طراحی لوگو کمک بگیرید.

 

 • اطلاعات مربوط به صفحه های درباره ما و تماس با ما

تقرییا همه وب سایت ها در ایران دارای دو قسمت درباره ما و تماس با ما هستند. این دو قسمت یکی از پر کاربردترین قسمت ها برای آشنایی کاربرانِ ریزبین با فعالیت ها، سوابق، وجود یا عدم وجود تلفن ثابت یا آدرس مشخص و … می باشد. لازم است متن درباره ما خلاصه، اما مفید تهیه شود و اطلاعات تماس شامل شماره تلفن، آدرس، لوکیشن و … آماده شود.

 

 • گروه بندی های اصلی خدمات یا محصولات

بسته به اینکه وب سایت شما شرکتی است یا فروشگاهی باشد دارای لیستی از گروه بندی های اصلی برای بخش خدمات یا محصولات و یا هردو این بخشها میباشد. البته تمامی وب سایت هایی که ما طراحی میکنیم داینامیک هستند و قابل تغییر می باشد.

 

 • آماده سازی محتوای اولیه همچون مقاله و خبر

در صورتی که مایل هستید وب سایتی که برایتان طراحی می شود شامل صفحه های مقالات و اخبار نیز باشد لازم است حتما زمانی را صرف آماده سازی و جمع آوری مطالب اولیه ای که میخواهید در این بخش ها به نمایش بیاید .

 

images?q=tbn:ANd9GcR4exSTO9N vlegtcPEz nXaJNRNHtwe02mNX5OJrS9Og1KcgBU 9IZxSNj4Hur9mWh2s&usqp=CAU - کارهایی که قبل از سفارش طراحی سایت باید انجام شود

 

 • آماده سازی شعار و متون تبلیغاتی

در صورتی که قصد دارید در وب سایتی که طراحی می شود متن و نوشته خاصی از ابتدا قرار گیرد، بهتر است این متن ها را هر چه سریعتر جمع آوری کنید تا طراحان نسبت به طرحی توافق  کرده اید آنها را در بخش های مختلف نمایش دهند.

 

 • عکس و ویدئو

هر عکسی از شرکت یا سازمان خود، محصولات، خدمات، ساختمان، اطاق ها، مشتریان، پرسنل و .. که در نظر دارید در وبسایتتان نمایش داده شود را با کیفیت بالا آماده بفرمائید.

 

کلام آخر

طراحی سایت به عنوان یکی از اولین قدمهای ورود به فضای اینترنت شناخته می شود. در صورتی که قدم اول را به درستی بردارید، مراحل و قدمهای بعدی برایتان بسیار راحت تر می شود. سایتی که طراحی می کنید در حقیقت دفتر مرکزی شما در دنیای اینترنت به حساب می آید. بنابراین توجه به ویژگی های پایه ای آن بسیار با اهمیت خواهد بود. این مقاله کارهایی که قبل از سفارش طراحی سایت باید انجام شود ، می تواند یک مقاله جامع برای صاحبان مشاغلی باشد که قصد دارند از ظرفیت های بی انتهای دنیای اینترنت برای رونق کسب و کار خود بهره کافی ببرند. تیم های حرفه ای فناوری اطلاعات زیفا تا انتهای این مسیر درکنار شما خواهند بود.

منبع : https://zefa.ir/things-to-do-before-ordering-a-site-design/:: بازدید از این مطلب : 23
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
ن : بادبادک
ت : چهار شنبه 15 تير 1401
.

امروزه برای مدیریت کسب و کار از روش های مجازی داشتن وب سایت، پیج اینستاگرام و کانال تلگرام ضروری است. برای مدیریت این صفحات نیاز است تا با راهکارهای تخصصی آن آشنا شوید تا بتوانید از ظرفیت های موجود در اینستاگرام و تلگرام به سود تجارت خود بهره بگیرید. شما با شناخت راهکارهای لازم در این مورد مانند نحوه ی صحیح خرید فالوور اینستاگرام، خرید ممبر تلگرام، خرید لایک اینستاگرام و … می توانید به بهترین شکل ممکن کسب و کار خود را ارتقاء داده و فروش خود را افزایش دهید. در این مقاله شما را با مدیریت صحیح پیج اینستاگرام و کانال تلگرام آشنا می کنیم.

استراتژی های رشد صفحه اینستاگرام

یکی از معیارهای مهم در اکانت اینستاگرام شما تعداد فالوورهای شماست. دستیابی به مخاطبان زیادی به پست های شما اجازه می دهد تا به طور ارگانیک به افراد بیشتری دسترسی پیدا کنند. البته در حالی که افزایش تعداد فالوورها مهم بوده، انجام این کار به صورت ارگانیک و اجتناب از فالوورهای جعلی بسیار مهم است. خرید فالوور اینستاگرام، خرید ممبر تلگرام و خرید لایک اینستاگرام از مراکز معتبر در رشد صفحات مجازی شما بسیار موثر است.

رشد صفحه اینستاگرام

چندین راه وجود دارد که می توانید از آنها برای افزایش فالوور در حساب اینستاگرام خود به صورت ارگانیک استفاده کنید. در این راهنما به این روش ها خواهیم پرداخت.

ابتدا طرح خود را ایجاد کنید

در حین مدیریت اکانت اینستاگرام خود، باید برنامه ای داشته باشید. تصمیم بگیرید که چه نوع پست هایی در حساب خود ایجاد کنید و با اطمینان از تداوم، محتوای خود را بر اساس مفهوم خاصی به اشتراک بگذارید. علاوه بر مفهوم محتوا، تداوم در اینستاگرام بسیار مهم است. اینستاگرام یک پلتفرم مهم برای فروش است. به اشتراک گذاری محتوای مختلف و توانایی انجام این کار به طور مداوم، هم شما را قادر می سازد که با فالوورهای قدیمی خود تعامل داشته باشید و هم دسترسی به مخاطبان هدف جدید را برای شما آسان تر می کند. خرید فالوور اینستاگرام و خرید لایک اینستاگرام واقعی در این روش تاثیرگذار است.

مخاطبان و صنعت خود را به خوبی بشناسید

شناخت صنعت و مخاطبان هدف به شما در ایجاد مفاهیم در پست هایتان کمک زیادی می کند. تمرکز بر مفاهیمی که شامل موضوعات مرتبط با صنعت شماست و مخاطبان هدف شما به آنها علاقه مند هستند، میزان مشارکت و پیگیری شما را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد.

از ویژگی های ویدئو، داستان و پخش زنده استفاده کنید

ویدئوها در اینستاگرام بسیار پرطرفدار هستند و نسبت به عکس ها جذابیت بیشتری دارند. افزایش تعامل محتوای ویدیویی به افراد بیشتری نیز کمک می کند. علاوه بر این، می توانید حساب خود را با استوری ها و محتوای پخش زنده پشتیبانی کنید. فعال بودن مداوم با مفاهیم مختلف به شما کمک می کند تا مخاطبان جدیدی را راحت تر به حساب خود جذب کنید.

در تماس باش

پاسخ دادن به نظرات در مورد پست های خود و تعامل با فالوورها نیز به شما کمک می کند تا حساب خود را به طور ارگانیک رشد دهید. تماس با افراد مختلف و برقراری ارتباط با آنها به سایر کاربران نشان می دهد که شما با فالوورهای خود در ارتباط هستید. خرید فالوور اینستاگرام و خرید لایک اینستاگرام نیز موجب اقزایش تعامل با کاربران می شود.

هشتگ ایجاد کنید

هنگام ایجاد مفاهیم محتوایی خود، هشتگ هایی ایجاد کنید که با برند شما مرتبط باشد و دنبال کنندگان خود را به استفاده از این هشتگ ها هدایت نمایید. استفاده از این هشتگ‌ها توسط فالوورهایتان به شما کمک می‌کند تا به مخاطبان جدید دسترسی پیدا کنید. زیرا آنها را قادر می‌سازد تا وقتی از حساب‌های خود پست می‌کنند، این هشتگ‌ها را به حلقه‌های خود نشان دهند. خرید فالوور اینستاگرام و خرید لایک اینستاگرام در کنار ایجاد هشتگ های هدفمند می تواند به رشد برندسازی شما کمک کند.

حساب خود را از حساب های دیگر خود ارتقا دهید

با تبلیغ اکانت اینستاگرام خود از سایر اکانت های رسانه های اجتماعی خود، می توانید فالوورهای خود را هدایت کنید تا اکانت اینستاگرام شما را لایک کنند. به این ترتیب ضمن تبلیغ حساب خود، با جذب افرادی که به صورت ارگانیک با شما در ارتباط هستند، تعداد فالوورهای خود را نیز افزایش خواهید داد. خرید فالوور اینستاگرام و خرید لایک اینستاگرام موجب ارتقای حساب شما می شود.

رازهای طلایی رشد پیج اینستاگرام و کانال تلگرامرازهای طلایی رشد پیج اینستاگرام و کانال تلگرام

افزایش فالوور و لایک

خرید فالوور اینستاگرام و خرید لایک اینستاگرام ساده ترین فرآیند برای رشد حساب های رسانه های اجتماعی شماست. در این سال‌ها که رسانه‌های اجتماعی روز به روز محبوب‌تر می‌شوند، کاربران می‌خواهند حساب‌های خود را رشد دهند و محبوب شوند. اولین قدم برای رشد حساب، افزایش تعداد فالوورهاست.
داشتن فالوورهای بیشتر کلید ایجاد شهرت آنلاین شماست. حساب شما برای افراد بیشتری قابل مشاهده خواهد بود، بنابراین شما را از رقبا متمایز می کند. با این حال، به دست آوردن محبوبیت در پلتفرم رسانه های اجتماعی آسان نیست، به خصوص اگر یک صفحه رقابتی باشد. برای ساختن یک صفحه قوی با تعداد فالوورهای زیاد، تلاش بسیار و سال ها طول می کشد. همچنین، زمان بسیار مهم است و اگر صفحه ای به پیشرفت ها عادت نکند، ممکن است از آن رد شود. بنابراین، یکی از گزینه های کسانی که به دنبال راهی اقتصادی برای افزایش فالوور هستند، خرید فالوور اینستاگرام و خرید لایک اینستاگرام به روز است.

دلایل خرید فالوور اینستاگرام

داشتن تعداد معقول فالوور در هر یک از پیج های اینستاگرام ضروری است. فالوورها کیفیت محتوای شما را بر اساس تعداد فالوورهای صفحه شما قضاوت می کنند. مانند هر زمینه دیگری، فالوورها همیشه در انجام اولین اقدام با دنبال کردن پست شما در صورتی که فالوور کم یا بدون فالوور داشته باشد، مردد خواهند بود. این امر توضیح می دهد که چرا خرید فالوور در صورت نیاز به بهبود نام تجاری و فروش آنلاین اهمیت دارد. از جمله مزایای خرید فالوور اینستاگرام و خرید لایک اینستاگرام می توان به موارد زیر اشاره کرد؛

 • راه‌اندازی فوری

در حالی که رسانه‌های اجتماعی بستری را برای تبلیغات و خرید محبوبیت فراهم می‌کنند، همچنین زمان زیادی برای دریافت لایک کافی در هر پست صرف می‌شود. خدمات خرید فالوور اینستاگرام و خرید لایک اینستاگرام به شما یک گزینه فوری برای شروع یا رشد کسب و کارتان می دهد. با تعداد زیادی فالوور، شما تاثیر قوی می گذارید و از مخاطبان هدف خود بازخورد دریافت می کنید.

 • اعتبار خود را افزایش دهید

اعداد و ارقام در دستیابی به سطح اعتبار شما با موفقیت بسیار تأثیر دارند. به همین دلیل مهم است که دنبال کنندگانی ارگانیک به دست آورید که با شما و خدمات شما شبکه خواهند کرد.

 • افزایش دید آنلاین

اینستاگرام یکی از محبوب ترین پلتفرم ها برای افزایش ترافیک آنلاین برای افراد و مشاغل است. وقتی فالوورهای واقعی را از تامین کنندگان قابل اعتماد خریداری می کنید، مخاطبان بالقوه به سمت نمایه شما جذب می شوند. هرچه خرید فالوور اینستاگرام و خرید لایک اینستاگرام بیشتری داشته باشید، نرخ تبدیل در صفحه شما بالاتر خواهد بود.

 • از رقبای خود پیشی بگیرید

در عصر رقابت مدرن، طرفداران و دوستان شما ممکن است برای محبوبیت شما کافی نباشند. به همین دلیل بسیار مهم است که از روش‌های خرید فالوور اینستاگرام و خرید لایک اینستاگرام ثابت شده استفاده نمایید تا به شما کمک کند خود را از سایر برندها متمایز کنید. به این ترتیب شما برتری پیدا کرده و نفوذ زیادی در اطراف خود ایجاد می نمایید.

 • افزایش تبدیل ها و سرنخ ها

همه پلتفرم های رسانه های اجتماعی از خلاقیت استقبال می کنند، داستان هایی ارائه می دهند و تجزیه و تحلیل مفیدی ارائه می دهند. در حالی که همه اینها درست است، به دست آوردن فالوور می تواند به طرز دردناکی کند باشد. افراد قبل از تصمیم گیری در مورد اینکه آیا یک فرد را فالو کنند یا خیر، در واقع تعداد فالوورها را در نظر می گیرند. ممکن است سالها طول بکشد تا کسی مورد توجه قرار گیرد و طرفداران قابل توجهی پیدا کند. برای جلوگیری از این امر، باید خدمات دنبال کنندگان ارگانیک را از تامین کنندگان واقعی خریداری کنید. خرید فالوور اینستاگرام و خرید لایک اینستاگرام از یک ارائه دهنده خدمات قابل اعتماد که مخاطبان بالقوه بیشتری ایجاد کند، منجر به رشد فروش و در نتیجه افزایش سرنخ می شود.

 • حضور خود را افزایش دهید

داشتن لایک و فالوور زیاد به شما کمک می کند حضور خود را در بازار افزایش دهید. مردم تمایل دارند فکر کنند که شما به دلیل کیفیت تان لایک بیشتری دریافت می کنید. به همین ترتیب، اگر برند شما چندین لایک اضافه کرده باشد، تنها تعداد کمی از افراد در مورد برند شما می‌دانند. بنابراین می توانید با لایک ها روابط بیشتری ایجاد کرده و برند خود را تقویت کنید. خرید فالوور اینستاگرام و خرید لایک اینستاگرام واقعی در اینجا ضروری به نظر می رسد.

رشد سریع پیج اینستا و کانال تلگرامرشد سریع پیج اینستا و کانال تلگرام

 • چگونه می توانید از کانال تلگرام خود نهایت استفاده را ببرید؟

در این قسمت از مقاله ما به شما نکات ارزشمندی را ارائه می دهیم تا با روش هایی مانند خرید ممبر تلگرام واقعی از کانال تلگرام خود نهایت استفاده را ببرید و آن را به منبع درآمدی قوی تبدیل کنید.

 • جایگاه خود را شناسایی کنید

تلگرام صدها کانال دارد و با توجه به وجود این کانال‌های بزرگ، دسترسی به مخاطبان مشابه آنها – به خصوص در مراحل ابتدایی – دشوار است. بنابراین، باید از ایجاد کانال در مورد موضوعات کلی خودداری کنید. کلمات کلیدی را جستجو کنید و مراقب باشید که کانال های تلگرامی مشابه را در همان جایگاه جستجو کرده تا فرصتی برای متمایز شدن یا متمایز شدن از رقبا داشته باشید.

 • یک لوگوی راحت و واضح انتخاب کنید

این یکی از رایج ترین اشتباهاتی است که صاحبان کانال های تلگرام مرتکب می شوند. لوگوی شما نباید حاوی جزئیات یا اطلاعات زیادی باشد. عکس افراد واقعی و غیره نباید استفاده شوند.

 • کلمات کلیدی را در نام کانال خود وارد کنید

کلمات کلیدی یکی از قدرتمندترین ابزارهایی هستند که شما را قابل جستجو و کشف توسط کاربران می کند. بنابراین، کلمات کلیدی که برای کانال خود انتخاب می کنید باید مستقیماً منعکس کننده جایگاه شما بوده و تا حد امکان خاص باشند. از استفاده از نام برند خود به عنوان نام کانال خودداری کنید، مگر اینکه کانال تلگرامی را برای برند محبوبی مانند پپسی راه اندازی کنید.

 • استراتژی محتوای مناسب را شناسایی کنید

برای اثربخشی کانال تلگرام خود به خرید ممبر تلگرام واقعی و یک استراتژی محتوای مناسب نیاز دارید. اگر می خواهید از تداوم تعامل با مشترکین اطمینان حاصل نمایید، باید هر روز مطالب جدیدی منتشر کنید. هیچ چیز خوبی در مورد پست هایی که ماهی یک بار به اشتراک می گذارید وجود ندارد، تنها چیزی که در این راه به دست می آورید از دست دادن اعضا خواهد بود.

 • از اشتراک گذاری مطالب زیاد خودداری کنید

آیا قصد دارید به طور متوسط 15 پست جدید در روز منتشر کنید؟ لطفا بس کنید! به همین دلیل است که هر چه تعداد پست های بیشتری ارسال کنید، صدای کانال شما ضعیف تر می شود. به تجربه کاربری فردی خود فکر کنید، آیا دریافت مدام اعلان ها آزاردهنده نیست؟ به طور خلاصه، همه ما می دانیم که به طور مشابه، کاربران تمایل دارند چنین حساب هایی را بی صدا کنند. کانال بی‌صدا به معنای تعداد بازدیدهای بسیار کم و درصد کمتر کاربران فعال است.

 • محتوای منحصر به فرد ارسال کنید

از کپی و چسباندن مطالب دقیقاً مشابه در کانال های مختلف یا در اینترنت خودداری کنید. حتی اگر قصد دارید محتوای شخصی را پست کنید، باید این کار را با ذکر منبع یا برچسب گذاری آن شخص انجام دهید. وقتی صحبت از اشتراک گذاری محتوا می شود، باید به یاد داشته باشید که فقط محتوای منحصر به فرد ویروسی می شود. به طور خلاصه، تنها پست هایی که خلاقیت یا دانش شما را منعکس می کنند می توانند کانال شما را محبوب کنند. خرید ممبر تلگرام واقعی در اشتراک بیشتر محتواهای شما موثر خواهد بود.

 • خرید ممبر تلگرام واقعی را در دستور کار خود قرار دهید

همانطور که خرید فالوور اینستاگرام و خرید لایک اینستاگرام در رشد پیج اینستاگرام موثر است خرید ممبر تلگرام واقعی می تواند در ارتقای کسب و کار شما تاثیرگذار باشد.

 

منبع: https://adspersian.ir/%d8%b1%d8%a7%d9%87%da%a9%d8%a7%d8%b1%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%b1%d8%b4%d8%af-%d9%be%db%8c%d8%ac-%d8%a7%db%8c%d9%86%d8%b3%d8%aa%d8%a7-%da%a9%d8%a7%d9%86%d8%a7%d9%84-%d8%aa%d9%84%da%af%d8%b1%d8%a7%d9%85/

 


:: برچسب‌ها: راهکارهایی برای رشد و پیشرفت پیج اینستاگرام و کانال تلگرام،تلگرام،اینستاگرام،خرید ممبر تلگرام،خرید فالور اینستاگرام ,
:: بازدید از این مطلب : 19
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
ن : بادبادک
ت : دو شنبه 6 تير 1401
.

گرافیک سایت چیست؟

گرافیک سایت چیست؟

یک وب سایت خوب و کاربر پسند زمانی خلق می‌شود ؛ که علاوه بر رعایت اصول کد نویسی و برنامه نویسی ، شامل یک گرافیک حرفه ای و قوی باشد. سایتی که از نظر گرافیکی دارای طراحی درست و مناسب باشد ؛ سبب جذب بیشتر کاربر می‌شود. در ادامه‌ی این مقاله قصد داریم با مفهوم گرافیک سایت بیشتر آشنا شویم تا بتوانیم سایت حرفه‌ای تری را طراحی کنیم. با ما همراه باشید.

 

گرافیک سایت چیست؟

به طور کلی گرافیک سایت به نحوه‌ی چیدمان المان ها و رنگ بندی بخش های مختلف سایت گفته می‌شود. گرافیک سایت سبب بخشیدن یک جلوه‌ی بصری به سایت می‌شود. علاوه بر آن گرافیک سایت ، فونت و سایز قلم ، رنگ متون ، نمایش تصاویر و مواردی از این قبیل را شامل می‌شود.

لازم است بدانید که یک طراح وب حرفه‌ای ، باید علاوه بر توجه به اصول محتوا گذاری ، به گرافیک سایت خود نیز توجه کند. در واقع گرافیک سایت ، اولین چیزی است که کاربر با آن مواجه می‌شود. اگر یک سایت از نظر گرافیکی بسیار خوب و قوی طراحی شده باشد ؛ احتمال جذب کاربر و مخاطبان بسیاری را به دنبال دارد.

گرافیک وبسایت به طراحان گرافیک کمک می کند تا با استفاده از رنگ‌ها ، المان‌های مختلف و نحوه‌ی چیدمان صحیح المان ها در سایت ، جلوه بصری ایجاد کند. این کار سبب تقویت مهارت و خلاقیت طراح می‌شود.

برخورداری از گرافیک مناسب نه تنها جذب کاربران را به دنبال دارد ؛ بلکه سبب می‌شود وبسایت به خوبی دیده و شناخته شود. در طراحی گرافیک می‌توان با بهره گیری از ابزارهایی مانند Flash ، Dream weaver ، Photoshop و Fireworks کیفیت و زیبایی کار را دو چندان کرد. گرافیک ، در واقع شرح و توضیح ایده‌هایی است که با کلمات نمی‌توان آن‌ها را بیان کرد.

 

طراحی گرافیکی بر سئو 300x171 - گرافیک سایت چیست؟

 

تفاوت طراحی گرافیک و طراحی وب

عنوان طراحی گرافیک و طراحی وب سایت در بخش های خاصی کاربرد دارند. اگرچه نکات ضروری قابل توجه هر دو عنوان با یکدیگر شباهت دارد و تا حدی یکسان است. اما تفاوت هایی هم با هم دارند که این دو طراحی را از هم متمایز می‌کند. به سبب داشتن این شباهت‌ها ، برخی از افراد ممکن است این دو را با هم اشتباه بگیرند یا برخی دیگر تفاوت بین آن را درک نکنند. در ادامه قصد داریم توضیحات مختصری را درباره‌ی تعاریف هر یک ارائه دهیم تا تفاوت های آنها نمایان شود.

 

طراحی گرافیک

کار طراحان گرافیک بخشیدن ظاهر زیبا و جلوه بصری به سایت است. به بیان بهتر استفاده از تایپوگرافی مناسب ، استفاده از تصاویر مناسب ، رنگ بندی تیزر و پاورقی و بخش های مختلف سایت و مواردی که سبب بالا بردن جنبه زیبایی شناختی سایت می‌شوند ؛ در قالب طراحی گرافیک قرار می‌گیرند. طراحان گرافیک از هیچ برنامه نویسی خاصی استفاده نمی‌کنند و نحوه‌ی کار آن‌ها فقط مربوط به ایجاد گرافیک در وب سایت‌ها یا چاپ می‌باشد.

 

طراحی وب

طراحی وب ، به صورت کلی تر شامل طراحی گرافیک ، تایپوگرافی و استفاده از نمودار ها و تصاویر می‌باشد. یکی از تفاوت‌های آن با طراحی گرافیک این است که طراح وب فقط مربوط به وب سایت می‌باشد و چاپ را شامل نمی‌شود. بنابراین طراحان وب ، بر خلاف طراح گرافیک با محدودیت‌هایی از جمله رعایت اندازه‌ی پرونده ، وضوح و کیفیت تصویر و … مواجه هستند.

در طراحی وبسایت ، طرح های صورت گرفته باید شامل اصول برنامه نویسی باشد و به یک وب سایت فعال تبدیل شوند. طراحان وب باید در مورد CSS ، HTML و زبان های برنامه نویسی از جمله JavaScript ، PHP و … اطلاعات کافی داشته باشند. به دلیل فعال بودن وب سایت‌ها نسبت به رسانه‌های چاپی ، طراحان وب باید برای جذب و رضایت بیشتر کاربران به طراحی UX و UI تسلط داشته باشند. بنابراین طراحی یک وب سایت نیازمند دانش و علم کافی است تا آن وبسایت بتواند مورد توجه کاربران مختلف واقع شود.

 

سخن پایانی

در این مقاله شما را با طراحی گرافیک وب سایت و بررسی تفاوت آن با طراحی وب آشنا کردیم و نکات ضروری و قابل توجه آن را مورد بررسی قرار دادیم. اگر شما هم قصد دارید به یک طراح گرافیک حرفه‌ای تبدیل شوید، به هیچ عنوان مقالات آموزشی ما را در این زمینه از دست ندهید.

 

منبع: https://zefa.ir/what-are-site-graphics/:: برچسب‌ها: طراحی گرافیک،گرافیک سایت،گرافیک سایت چیست؟،نکات طراحی گرافیک ,
:: بازدید از این مطلب : 20
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
ن : بادبادک
ت : دو شنبه 6 تير 1401
.

تفاوت بین سنسورهای خازنی و القایی


صنایع برق و الکترونیک ، سبب به وجود آمدن تجهیزات بسیار جدیدی شده است که این تجهیزات ، به بهبود زندگی بشر کمک بسیاری می‌کند. یکی از تجهیزات بسیار مهمی که در صنعت برق و الکترونیک وجود دارد ؛ سنسورها هستند. سنسورها ، می‌توانند به صورت اتوماتیک ، در صنایع مختلف کاربردهای بسیاری داشته باشند و المان‌هایی مثل فشار ، حرارت ، رطوبت ، دما و … را اندازه گیری کنند. سنسورها در انواع مختلفی موجود می‌باشند که هر کدام ، وظیفه‌ی خود را به خوبی انجام می‌دهند و با یکدیگر شباهت‌ها و تفاوت‌هایی دارند. در این مقاله قصد داریم به بررسی تفاوت بین سنسورهای خازنی و القایی بپردازیم. با ما همراه باشید.

سنسور القایی چیست؟

سنسور القایی یکی از سنسورهای بدون تماس می‌باشد که بر مبنای مدارهای مغناطیسی ، طراحی و ساخته شده است و در صنعت ، مورد استفاده قرار می‌گیرد. سنسورهای القایی ، تنها در برابر فلزات از خود عکس العمل نشان می‌دهند و می‌توانند به طور مستقیم ، به شیرهای برقی ، سیستم های اندازه گیری و همچنین مدارات کنترل الکتریکی ، فرمان مستقیم ارسال کنند. سنسورهای القایی توانایی تشخیص وجود یا عدم وجود جنس فلزی را دارند. پس نکته‌ای که در تعریف سنسورهای القایی وجود دارد ؛ این است که این سنسورها ، تنها می‌توانند فلزاتی مانند آهن ، آلومینیوم و … را تشخیص دهند ؛ اما قابلیت تشخیص غیر فلزات مانند چوب ، کاغذ ، شیشه و … را ندارند.

بررسی کاربردهای سنسور القایی

سنسورهای القایی دارای کاربردهای مختلفی در صنعت می‌باشند که از کاربردهای متداول آن ، می‌توان به ردیاب‌های فلزی ، چراغ راهنمایی و کنترل ترافیک جاده‌ها ، کارواش‌های اتوماتیک ، تشخیص بسته بودن درب آسانسور و … اشاره کرد. سنسورهای القایی در صنعت ، برای شمارش قطعات در یک سیستم آشکارسازی ، هرگونه تغییر در دندانه چرخ دنده‌های فلزی ، تشخیص قطعات فلزی شکسته ، اندازه گیری و کنترل سرعت حرکت‌های مکانیکی و … استفاده می‌شود. لازم به ذکر است که سنسورهای القایی به طور مستقیم ، با اجسام فلزی در تماس نیستند و به همین علت می‌تواند در مواردی که گرد و غبار زیادی وجود دارد و دسترسی امکان پذیر نیست ؛ بسیار کمک کننده باشد.

سنسور خازنی چیست؟

سنسور خازنی نیز نوع دیگری از سنسورهای غیر تماس است که بر اساس ساختار و مکانیزم عملکرد خازن عمل می‌کند. سنسورهای خازنی قابلیت تشخیص همه اجسام از جمله فلزات و غیرفلزات ، رسانا و نارسانا را دارد. سنسورهای خازنی برای ایجاد تغییراتی در میدان الکتریکی اطراف سنسور ، از خاصیت الکتریکی خازن استفاده می‌کنند. از سنسورهای خازنی ، می‌توان به منظور کنترل وضعیت برنامه ماشین آلات ، برای شمارنده‌ها و آشکار سازی تمامی مواد به عنوان مولد پالس استفاده کرد.

311f58016d864bcca2bf319aa9073a76 min 300x166 - تفاوت بین سنسورهای خازنی و القایی

بررسی کاربردهای سنسور خازنی

از کاربردهای سنسور خازنی در صنعت ، می‌توان به کنترل سطح ، کنترل مایعات داخل بطری ، تشخیص پر شدن بطری از مایع و عمل شمارش اجسام اشاره کرد. علاوه بر آن ، از کاربردهای دیگر سنسور خازنی ، می‌توان جدا کردن قطعات فلزی از غیر فلزی ، کنترل حرکت پارچه ، تشخیص پارگی نوار نقاله ، شمارش خط تولید و کنترل سطوح مخازن را نام برد.

بررسی تفاوت بین سنسورهای خازنی و القایی

سنسورهای خازنی ، یکی دیگر از سنسورهای مجاورتی هستند و با توجه به این که ظاهر مشابهی با سنسور های القایی دارند ؛ دارای تفاوت‌های بسیاری نیز می‌باشند. سنسورهای القایی ، دارای یک میدان الکترومغناطیسی هستند و تنها توانایی تشخیص مواد فلزی را دارند. در صورتی که سنسورهای خازنی میدان الکترواستاتیک تولید می‌کنند و علاوه بر مواد فلزی ، توانایی تشخیص مواد غیر فلزی را هم دارا می‌باشند. بنابراین سنسورهای القایی ، تنها برای تشخیص فلزات به کار برده می‌شوند اما سنسورهای خازنی ، جهت تشخیص تمامی مواد از قبیل مایعات ، رسانا ، غیر رسانا ، فلز ، غیر فلز و … به کار برده می‌شوند. علاوه بر این ، اساس کار این دو سنسور نیز با یکدیگر متفاوت است. علی رغم شباهت هایی که این دو سنسور با یکدیگر دارند ؛ تفاوت آن‌ها در تشخیص سنسور القایی است. از سنسور القایی در صنعت استفاده می‌شود. در اتوماسیون صنعتی برای تشخیص اشیای فلزی مثل قوطی رب یا کنسرو مورد استفاده قرار می‌گیرد. سنسورهای خازنی قابلیت تشخیص هر چیزی که در محدوده تشخیص باشد از جمله پلاستیک یا هر چیز دیگری را دارا می‌باشد.

سخن پایانی

در این مقاله در رابطه با سنسورهای خازنی و القایی و تفاوت این دو با یکدیگر صحبت کردیم. همانطور که بیان شد از سنسورها ، در صنایع مختلف بسیار استفاده می‌شود. به طوری که در تمامی لوازم برقی و الکترونیکی می‌توانید کاربرد سنسورها را مشاهده کنید. سنسورها دارای انواع مختلفی می‌باشند که با توجه به کارایی که دارند ؛ می‌توان از آن استفاده کرد. شما می‌توانید جهت مطالعه‌ی مطالب آموزنده بیشتر ، به بخش وبلاگ وبسایت سنسور صنعت مراجعه کنید.

فروشگاه سنسور صنعت نوین ، نمایندگی رسمی محصولات تبریز پروژه می‌باشد که با ارائه‌ی محصولات با کیفیت و متنوع در زمینه‌ی سنسور کد ، سنسورهای نوری ، القایی ، خازنی ، التراسونیک و موارد دیگر فعالیت دارد.

 

منبع: https://sensorsanatnovin.com/the-difference-between-capacitive-and-inductive-sensors/:: برچسب‌ها: تفاوت بین سنسورهای خازنی و القایی،سنسور القایی چیست؟،سنسور خازنی چیست؟،سنسور خازنی،سنسور القایی ,
:: بازدید از این مطلب : 40
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
ن : بادبادک
ت : یک شنبه 5 تير 1401
.

 

 جایگاه پنوماتیک و کاربردهای آن در صنایع مختلف به ویژه صنایع غذایی و دارویی

سیستم های نئوماتیک یا به اصطلاح عامیانه تر پنوماتیک با توجه به انعطاف پذیری کم هزینه وقابل اطمینان بودن امروزه در بین صنعتگران به عنوان یک انرژی تمیز،کم خطر و ارزان به شمار می رود. و از آنها استفاده های بسیار زیادی میشه عامل اصلی کارکرد سیستم های پنوماتیک همانطور که میدانید هوا میباشد که این هوا به راحتی قابل دسترس میباشد و در همه جا به وفور یافت میشود هوای فشرده را میتوانیم از طریق لوله کشی به نقاط مختلف کارخانه و یا مراکز صنعتی جهت کارکرد سیستم های پنوماتیک هدایت کنیم.

هوای  فشرده را میتوانیم د رمخازن مخصوص ذخیره و آن را انتقال بدهیم و و این بدین معناست که همیشه نیاز به کمپرسور نیست و میتوانیم از سیستم پنوماتیک در مکان هایی که امکان نصب کمپرسور وجود ندارد استفاده کنیم.

412S4CnFn8L. SY445 224x300 - پنوماتیک یعنی چه؟

افزایش و کاهش دما اثرات مخربی بر روی سیستم ها ندارد و نوسانات حرارتی از عملکرد سیستم جلوگیری نمیکند هوای فشرده خطر انفجار و آتش سوزی ندارد و به این دلیل تاسیسات حفاظتی نیاز ندارد قطعات پنوماتیک و اتصالات بسیار ارزان و از نظر ساختار قطعات بسیار ساده ای هستند لذا از لحاظ بحث نگهداری و تعمیر بسیار مقرون به صرفه هستند و همچنین تعمیرات و نگهداری سیستم های پنوماتیک بسیار کم خطر است زیرا در مقایسه با سیستم های برقی و هیدرولیک خطر جانی و آتش سوزی و انفجار وجود دارد اما در سیستم های پنوماتیک خطر جانی به صورت جدی نداریم و آتش سوزی اصلا وجود ندارد به همین خاطر از این سیستم در صنایع جنگ افزار سازی استفاده میشود.

هوای فشرده نسبت به روغن هیدرولیک که مورد مصرف در سیستم های هیدرولیک تمیز تر است به همین دلیل از سیستم های پنوماتیک در صنایع غذایی،دارویی،بهداشتی،پزشکی و حتی در شهربازی ها نیز مورد استفاده قرار میگیرد.عوامل سرعت و نیرو در سیستم های پنوماتیک به راحتی قابل کنترل و تنظیم هستند عناصر پنوماتیک در مقابل بار اضافه مقاوم هستند و به آنها آسیب جدی وارد نخواهد شد.

 

156812 v1 268619 aed1ac13 4b83 432b b3ff ee7cbd1c2a17 300x300 - پنوماتیک یعنی چه؟

کاربرد های مختلفی امروزه برای سیستم های پنوماتیک وجود دارد که وجود آن در صنعت کشاورزی در سم پاش ،دستگاه های سورتینگ و در صنعت خودرو برای باد کردن لاستیک ،رنگ آمیزی خودرو و باز و بسته شدن درب ها و همچنین در ترمزهای بادی که در وسیله های نقلیه  سنگین مثل اتوبوس ها،کامیون و واگن های قطار استفاده میشه و در صنعت ساختمان در شکن بتن ها ،میخکوب های بادی ،سیمان پاش ها و رنگ پاش ها نیز این سیستم نقش به سزایی دارد و همچنین این سیستم در کارگاه های صنعتی و تولیدی به وفور از این سیستم استفاده میشود مانند سوراخکاری ،پر کردن و بسته بندی و سیستم های اتوماسیون کاربرد ویژه ای دارد.

مجموعه آدلی استیل با توجه به نیاز صنعت در زمینه تامین و واردات تجهیزات پنوماتیک فعالیت دارد این مجموعه توانایی تامین انواع شیرآلات پنوماتیک مانند بال ولو های مجهز به اکچیتور و انواع انگل ولو ها و شیرآلات پروانه ای صنایع شیر فعالیت دارد برای ثبت سفارش و دریافت اطلاعات بیشتر با مشاوران ما در بخش فروش تماس حاصل فرمایید.

 

منبع: https://adli-steel.ir/%d9%be%d9%86%d9%88%d9%85%d8%a7%d8%aa%db%8c%da%a9-%db%8c%d8%b9%d9%86%db%8c-%da%86%d9%87%d8%9f/

 


:: برچسب‌ها: پنوماتیک یعنی چه؟ , پنوماتیک , کاربرد پنوماتیک , پنوماتیک چیست ,
:: بازدید از این مطلب : 39
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
ن : بادبادک
ت : یک شنبه 5 تير 1401
.

نویسندگان
آرشیو مطالب
مطالب تصادفی
مطالب پربازدید
چت باکس
تبادل لینک هوشمند
پشتیبانی