.
اطلاعات کاربری
درباره ما
دوستان
خبرنامه
آخرین مطالب
لینکستان
دیگر موارد
آمار وب سایت

توانایی تجزیه‌ و تحلیل چیست؟ چگونه به افراد کمک می کند؟ :: بازدید از این مطلب : 34
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
ن : بادبادک
ت : جمعه 25 آذر 1401
.

در دنیای امروز مهارت‎‌های زیادی وجود دارد که به ما کمک می‌کند در مسیر موفقیت گام برداریم و زندگی بهتر و رضایت‌بخش‌تری را تجربه کنیم. یکی از این مهارت‌های مهم، مهارت تصمیم گیری (Decision Making) است که همه ما در زندگی و کسب و کار خود به آن نیاز داریم. در واقع موفقیت، مجموعه‌ای از تصمیم‌ها و انتخاب‌های درست و هوشمندانه است و اگر ما در زندگی خود تصمیم‌های درستی نگیریم، نباید انتظار داشته باشیم که موفق و کامروا شویم.

مهارت تصمیم گیری توانایی شما را در انتخاب بین دو یا چند گزینه نشان می‌دهد. برای تصمیم گرفتن، به عنوان یک نوع مهارت حل مسئله، سه روش اصلی وجود دارد: استفاده از بینش، استدلال یا ترکیبی از هر دو.

 :: برچسب‌ها: هلدینگ تجارت قرن بیست و یکم , دکتر مهدی آنت , وست ویژن ,
:: بازدید از این مطلب : 17
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
ن : بادبادک
ت : چهار شنبه 23 آذر 1401

ارتباط و مهارت ارتباطی، بر خلاف آنچه در نگاه نخست به نظر می‌رسد کار ساده‌ای نیست. اگر بخواهیم کمی دقیق‌تر فکر کنیم، ما با مهارت ارتباطی می‌خواهیم بخشی از ساختاری را که در مغزمان شکل گرفته به مغز فرد دیگری در نقطه‌ی دیگری منتقل کنیم و ساختار مغز او را تغییر دهیم.:: برچسب‌ها: وست ویژن , دکتر مهدی آنت , هلدینگ تجارت قرن بیست و یکم ,
:: بازدید از این مطلب : 40
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
ن : بادبادک
ت : یک شنبه 20 آذر 1401

فن بیان در حقیقت همان توان سخن‌ گفتن (در هر شرایط و زمان) است. زمانی که صحبت از فن بیان به میان می‌آید، جدا از این که شما چه کسی هستید؟ چه کاری دارید؟ با چه کسی صحبت می‌کنید، توانایی برقراری ارتباطتان اهمیت پیدا می‌کند.

فقط کافیست که از زبان خود استفاده کنید، شما نیاز به بهبود فن بیان خود دارید. اگر می‌خواهید با دوستان خود ارتباط خوبی برقرار کنید، روابط عمومی خوبی داشته باشید، منظور خود را به خوبی به مخاطبانتان منتقل کنید و همچنین کاری کنید که بقیه از همنشینی و صحبت با شما لذت ببرند باید «فن بیان» خوبی داشته‌باشید. از طرف دیگر، ما انسان‌ها مدام با یکدیگر در ارتباطیم:: برچسب‌ها: وست ویژن , دکتر مهدی آنت , هلدینگ تجارت قرن بیست و یکم ,
:: بازدید از این مطلب : 38
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
ن : بادبادک
ت : شنبه 19 آذر 1401

بی ثباتی عاطفی چیست؟

 

اختلال بی‌ثباتی عاطفی یکی از اختلالاتی می‌باشد که به دلیل کمبود آگاهی درباره آن معمولا بدون تشخیص می مانند. بیماری بی ثباتی عاطفی یک اختلال عصبی است که با گریه های شدید یا خنده های شدید و ناگهانی آشکار می شود. افراد مبتلا به این بیماری قادر به کنترل گریه ها یا خنده هایشان نیستند. این افراد بدون این که در معرض اتفاق خاصی قرار بگیرند، دچار حمله عاطفی می شوند. این مشکل معمولا برای کسانی ایجاد می شود که دچار اختلالات عصبی یا جراحات خاص بوده اند و به همین دلیل سیستم عصبی مغز آن ها از حالت کنترل خارج شده. خوشبختانه بی ثباتی عاطفی اگر به درستی تشخیص داده شود قابل درمان و کنترل است:: برچسب‌ها: هلدینگ تجارت قرن بیست و یکم , دکتر مهدی آنت , وست ویژن ,
:: بازدید از این مطلب : 50
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
ن : بادبادک
ت : پنج شنبه 17 آذر 1401

صداقت چیست؟

صداقت بالاترین سطح کیفیت در شخصیت انسان است . این یک تعهد واقعی بین رفتارها و روابط فرد با افراد دیگر است . صداقت برای داشتن یک زندگی سالم و مرفه بسیار مهم است و یک فرد صادق در زندگی خود دچار تنش نمی ‎شود و کسی که در زندگی دچار تنش نشود، بیشتر زندگی می‎‎ کند . اگر ما در تعهدات و وعده های خود با دیگران صادق باشیم ، دیگر نگران نتایج اعمال خود نیستیم . نگرانی، استرس و اضطراب ناشی از عدم وجود صداقت در اعمال ما، از دلایل اصلی بروز بیماری های مختلف است .

 :: برچسب‌ها: وست ویژن , دکتر مهدی آنت , هلدینگ تجارت قرن بیست و یکم ,
:: بازدید از این مطلب : 31
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
ن : بادبادک
ت : چهار شنبه 16 آذر 1401

سوگیری شناختی (Cognitive bias) محدودیتی در تفکر عینی است که در آن مغز انسان تمایل دارد اطلاعات را از طریق فیلتری از تجربیات و اولویت‌ها درک کند. این فرایند فیلتر کردن، روش‌های اکتشافی نامیده می‌شود و یک مکانیسم مقابله‌ای است که به مغز امکان می‌دهد حجم انبوهی از ورودی را که در هر ثانیه دریافت می‌کند، اولویت‌بندی و پردازش کند. این مکانیسم بسیار مؤثری است، اما محدودیت‌هایش باعث بروز خطاهایی می‌شود که می‌توان از آنها بهره‌برداری کرد. شاید به طور کامل نتوان استعداد مغز برای استفاده از میان‌برها را از بین برد، اما درک وجود سوگیری می‌تواند هنگام تصمیم‌گیری مفید باشد. 

 :: برچسب‌ها: هلدینگ تجارت قرن بیست و یکم , دکتر مهدی آنت , وست ویژن ,
:: بازدید از این مطلب : 23
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
ن : بادبادک
ت : سه شنبه 15 آذر 1401

 

سواد رابطه چیست؟

 سواد رابطه‌ چه است؟ چگونه آدم‌ها به کم‌بود آن مواجه استند؟ نداشتن سواد رابطه، ما را به کجا می‌کشاند؟
از آن‌جایی‌که امروزه سواد رابطه در جامعه‌ی ما به موضوع اساسی در ایجاد پیوندها مبدل شده؛ این نوشته‌ی تحقیقی-معلوماتی به شرح این مهم پرداخته است.

ملانی جوی» یکی از کوچ‌های سواد رابطه معتقد است که «از بدو تولد نوع رابطه متقابل نوزاد انسان با دیگران و محیط اطراف، زمینه‌ی سرنوشت و نوع تجربیات او را فراهم می‌کند.»:: برچسب‌ها: وست ویژن , دکتر مهدی آنت , هلدینگ تجارت قرن بیست و یکم ,
:: بازدید از این مطلب : 33
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
ن : بادبادک
ت : دو شنبه 14 آذر 1401

دلایل شکست CMMS

بسیاری از پروژه ­های موفق CMMS به پختگی كامل نمی­رسند و برخی دیگر نیز كاملاً شكست می­خورند. در اینجا برخی از دلایل شکست CMMS بیان می­شود

دلایل شکست CMMS :

 • عدم وجود پشتیبانی مدیریت از CMMS: مهمترین عنصر لازم برای موفقیت هر پروژه بزرگ وجود تعهد و حمایت مدیران طراز اول از آن است. بی­ علاقگی مدیران طراز اول به پروژه، شانس موفقیت آن را از بین می­برد. چنانچه مدیران طراز اول نگاهی منطقی و معقول به آن داشته باشند و منابع مورد نیاز آن را فراهم نمایند، موفقیت پروژه تضمین خواهد شد.
 • جابه ­جایی کارشناسان: پروژه ­های CMMS به سه دلیل بر اثر جابه­ جایی کارشناسان، شكست می­خورد، یك عضو كلیدی یا یكی از اعضای تیم پروژه ممكن است بازنشسته شده، كار خود را ترك كند و یا به جای دیگر منتقل شود. در پروژه ­های پیچیده ­ای همچون CMMS، استمرار یك عنصر كلیدی است. به منظور ایجاد و حفظ این استمرار، در هنگام تغییر کارشناسان، هر مرحله از پروژه باید با دقت مستندسازی شود.
 • مقاومت کاربران: یکی از دلایل شکست CMMS مقاومت کاربران است .در اغلب موارد، هنگامی ­كه مدیران تصمیم به استفاده از CMMS می­گیرند، مقاومت کاربران نسبت به رایانه، نادیده گرفته می­شود. این مشكل می­تواند، حتی نسبت به از دست دادن یکی از اعضای كلیدی سازمان، مخرب ­تر باشد. کارشناسان ممكن است با اشتیاق، رایانه ­ای شدن را پذیرفته و یا با آن مخالفت كنند. مدیریت ممكن است CMMS را به عنوان ابزاری برای كمك به کارشناسان در نظر بگیرد.
  در­حالی­كه از سوی دیگر، کارشناسان ممكن است آن را تهدیدی برای شغل و امنیت شخصی خود بدانند.

كاربران باید بدانند كه یك دوره گذر در راه است و فرآیند فعلی تغییر خواهد كرد و حداقل برای مدت كوتاهی، این امر دشوار خواهد بود. پروژه ­های CMMS كه معمولاً مبنای بهره ­وری بیشتر می­باشد، ممكن است از سوی تكنسین­ ها، به عنوان عاملی برای كوچك كردن شركت مورد تردید واقع شوند.

پروژه ­های CMMS به خاطر ضعف سیستم با شكست رو به ­رو نمی­شوند بلكه به خاطر امتناع کارشناسان از كار كردن با آن، ناموفق خواهد بود. در نهایت باید اذعان کرد عامل تعیین ­كننده موفقیت سیستم، میزان استفاده از آن است، استفاده نكردن از سیستم، طبیعتاً منجر به شكست می­شود.

مقاومت کارشناسان در مقابل رایانه ­ای شدن، نباید از پروژه شما جلوگیری كرده و یا آن را به تأخیر بیاندازد. مراحل پیاده ­سازی را به طور كامل برنامه­ ریزی کرده و با سیستم جدید كاملاً آشنا شوید. فعالانه، کارشناسان خود را رهبری كنید. این نكته را به خوبی برای خود روشن سازید كه شما از آنها نمی­خواهید كاری انجام دهند و شما خودتان هم كاری انجام نمی­دهید. اهمیت پشتیبانی و تعهد كامل خود را به پروژه تقویت كنید. تأكید كنید كه CMMS یك ابزار كمك­ كننده بوده و هرگز یك تهدید شغلی و یا شخصی نیست. به کارشناسان اطمینان دهید كه در صورت بروز مشكل، آنها همواره امكان بازگشت دارند. چنانچه این اقدامات را انجام دهید، شانس بقا و موفقیت سیستم شما بیشتر خواهد شد.

 • انتخاب غلط CMMS این موضوع یكی از دلایل شکست CMMS محسوب می­شود. هیچ چیز مانند یك بسته CMMS مناسب نیست. شما باید یك بسته خوب را براساس نیازها و الزامات خود انتخاب كنید. یك CMMS كه برای محیط تولید طراحی شده، نمی­تواند برای تأسیسات بهداشتی و درمانی مناسب باشد.

در اواسط دهه 80 میلادی، هنگامی كه شركت ­ها اقدام به استفاده از CMMS كردند، آنها به اندازه امروز در خصوص CMMS و فناوری آگاهی نداشتند. در نتیجه بسیاری از آنها، در انتخاب CMMS اشتباه كردند، البته نگران نباشید چون هر چیزی یك طرف روشن نیز دارد. كم­كم، سازمان­ ها نسبت به این موضوع اطلاعات مناسبی كسب نمودند و امروزه به خوبی می­دانند كه چه چیزی می­خواهند و چه چیزی نمی­خواهند. بنابراین خوشبختانه، هنگامی­كه آنها آماده پذیرش CMMS هستند، تصمیم درست را اتخاذ می­كنند.

 • توجیه براساس قابلیت­ های پیشرفته: پیاده­ سازی معمولاً دو مرحله پیشرفت تحت عناوین قابلیت­ های اولیه و قابلیت­ های پیشرفته دارد. بسیاری از شركت­ ها به قابلیت های اولیه دست می­یابند ولی در رسیدن به قابلیت­ های پیشرفته ناتوان هستند. متأسفانه بسیاری از شركت­ها، CMMSرا بر اساس قابلیت­ های پیشرفته، توجیه می­كنند. شما باید CMMS خود را بر اساس دست­یابی به قابلیت ­های اولیه توجیه كنید. دستاوردهای بیشتر، پاداشی است كه اجرای كل CMMS را با موفقیت رو به ­رو می­كند.
 • چسبیدن به سخت­ افزار/نرم ­افزارهای محدود­كننده: گاهی سیاست ­های شركت، الزامات سخت­ افزاری و همچنین نرم­ افزاری را دیكته می­كنند. بهترین CMMS كه شما می­یابید ممكن است بر روی سخت ­افزار شركت كار نكند. برخی از این سیاست­ ها معنی­دار هستند، اما برخی دیگر به خوبی برنامه­ ریزی نشده ­اند، چرا كه نیازهای هر سازمان متفاوت بوده و نیازمند راه ­حل­ های خود است
 • فقدان آموزش كافی در زمان پیاده ­سازی: چنانچه کارشناسان ندانند كه چگونه به صورت کارآمد با نرم ­افزار كار كنند، پیاده­سازی شما موفقیت ­آمیز نخواهد بود. آموزش كاربران بسیار مهم است. در همین فصل نكات بیشتری را در این خصوص خواهید آموخت.
 • عدم وجود پیگیری و نظارت ­های بعدی: این موضوع نیز به عدم تعهد مدیران بالادست بر می­گردد. پیگیری مناسب پروژه به منظور اطمینان از استمرار آن، بسیار مهم است.
 • عدم پشتیبانی كامل فروشنده CMMS: این موضوع به انتخاب نادرست بر می­گردد. بهترین CMMS هم، درصورتی­كه از پشتیبانی فروشنده برخوردار نباشید، به خوبی كار نمی­كند. این موضوع یكی از معیارهای انتخاب است.

در ادامه موارد بالا می توان به اهمیت انتخاب نرم افزار نگهداری و تعمیرات اشاره کرد که یک نرم افزار نت می تواند تاثیر مثبتی در موفقیت cmms داشته باشد

منبع : https://pscmms.com/2022/11/27/cmms-6/

 


:: بازدید از این مطلب : 23
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
ن : بادبادک
ت : شنبه 12 آذر 1401
.

بهترین کود برای رشد سریع درختان


گیاهان و درختان برای رشد و محصول دهی علاوه بر انرژی خورشید و آبیاری، به مواد مغذی نیاز دارند. این مواد مغذی شامل عناصر ضروری برای گیاه مانند نیتروژن، پتاسیم، فسفر، منیزیم، آهن و … می‌باشد که می‌توانند با استفاده از کودهای شیمیایی در اختیار گیاه قرار گیرند. با انجام آزمون خاک می‌توان به نیاز گیاه و کمبودهای خاک پی برد و باغبانان با توجه به این نیازها می‌توانند بهترین کود برای رشد سریع درختان باغ خود را انتخاب و از آن استفاده کنند. نکته‌ی حائز اهمیت در کود دهی این است که این کودها باید در زمان مناسب و به مقدار مناسبی به خاک گیاه اضافه شوند، در غیر این صورت کارایی کمی خواهند داشت و ممکن است موجب آسیب دیدن ریشه‌های درخت شوند.

کودهای حاوی نیتروژن

برای رشد سریع درختان لازم است از کودهایی استفاده شود که میزان برگ و کلروفیل درخت را افزایش دهند. نیتروژن یکی از عناصری است که با تولید پروتئین‌های گیاهی منجر به سبز ماندن گیاه می‌شود. این عنصر از عناصر ضروری برای گیاهان است و در هوا به مقدار زیادی وجود دارد، اما گیاهان توانایی جذب آن از طریق هوا را نداشته و باید آن را از خاک دریافت کنند. بنابراین با افزودن کودهای حاوی نیتروژن به خاک می‌توان نیاز گیاه به این عنصر را تامین کرد. نیتروژن محرک رشد رویشی در گیاهان است و استفاده از آن در زمان مناسب موجب تسریع رشد رویشی در گیاه می‌شود. در نتیجه می‌توان از کودهای نیتروژن دار به عنوان بهترین کود برای رشد سریع درختان نام برد.

کودهای حاوی آهن

آهن یکی از عناصر حیاتی برای رشد مناسب و سریع گیاه در تمام مراحل رشد و همچنین سلامت آن به حساب می‌آید. وجود این عنصر در خاک گیاه باعث جلوگیری از زرد شدن برگ‌های درخت می‌شود. در نتیجه استفاده از کودهای حاوی آهن مانند آمینو کلات آهن که حاوی درصد بالایی از آهن و آمینو اسید گلایسین است، می‌تواند به سبز ماندن گیاه و به دنبال آن افزایش غذا سازی در آن شود. بنابراین با توجه به نیاز خاک کود حاوی آهن نیز می‌تواند بهترین کود برای رشد سریع درختان باشد.

کودهای حاوی منیزیم

با توجه به نقش کلیدی کلروفیل در رشد گیاهان، وجود عناصری که به افزایش ساخت کلروفیل در گیاه کمک می‌کنند برای رشد سریع گیاه ضروری است. منیزیم یکی از عناصر مهم و حیاتی در ساخت مولکول‌های کلروفیل محسوب می‌شود. بنابراین کود حاوی منیزیم می‌تواند بهترین کود برای رشد سریع درختان باشد، چراکه با افزایش میزان کلروفیل در گیاه موجب افزایش میزان فتوسنتز در آن می‌شود.

کودهای حاوی گوگرد

گوگرد نیز یکی از عناصری است که در ساختار کلروفیل و به دنبال آن سبز ماندن گیاه و افزایش فتوسنتز نقش اساسی دارد و می‌توان گفت وجود آن در خاک گیاه به اندازه‌ی وجود نیتروژن اهمیت دارد. استفاده از کودهای حاوی گوگرد در زمان مناسب  با توجه به نوع گیاه و میزان نیاز آن می‌تواند مقدار گوگرد مورد نیاز گیاه را تامین کرده و موجب افزایش سرعت رشد گیاه شود.

سخن آخر

در این مقاله به چند مورد از کودهایی که به رشد سریع درختان کمک می‌کنند اشاره کردیم. کودهای آمینو اسید و آمینو کلات نیز می‌توانند گزینه‌های مناسبی برای بهبود رشد گیاه باشند؛ شما می‌توانید برای خرید آمینو اسید و خرید آمینو کلات به صفحه‌ی محصولات سایت کیمیا زرین مراجعه کنید. این کودها حاوی عناصر ضروری برای رشد گیاهان هستند، اما نباید بدون توجه به نیاز خاک از آن‌ها به طور خودسرانه استفاده کرد، چراکه مصرف بیش از اندازه‌ی این کودها نه تنها به رشد درخت کمک نمی‌کند، بلکه منجر به سوختن ریشه‌های آن می‌شود. بنابراین قبل از انتخاب بهترین کود برای رشد سریع درختان باید با انجام آزمون خاک میزان نیاز گیاه به عناصر را تعیین کرد، سپس مقدار مناسبی از کود مورد نیاز را در زمان درست به خاک افزود.

منبع : https://kimiazarin.com/best-fertilizer-for-fast-tree-growth/

 


:: بازدید از این مطلب : 24
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
ن : بادبادک
ت : یک شنبه 6 آذر 1401
.
نویسندگان
آرشیو مطالب
مطالب تصادفی
مطالب پربازدید
چت باکس
تبادل لینک هوشمند
پشتیبانی