.
اطلاعات کاربری
درباره ما
دوستان
خبرنامه
آخرین مطالب
لینکستان
دیگر موارد
آمار وب سایت

واژه نامه جامع و مهم برای آموزش ارز دیجیتال و فارکس

اگر تصمیم به خرید و فروش ارزهای دیجیتال دارید، نکاتی وجود دارد که باید در نظر بگیرید. پس از آموزش هایی مانند آموزش بورس، آموزش فارکس و آموزش ارز دیجیتال، ابتدا به سرمایه ای برای تجارت نیاز دارید. اگر پس انداز نداشته باشید و با مبالغی که نمی توانید از دست بدهید شروع به معامله کنید، می تواند تأثیرات بسیار جدی بر زندگی شما داشته باشد. تجارت هرگز آسان نیست و اکثریت قاطع مبتدیان پول خود را از دست می دهند. باید در نظر داشته باشید که می توانید به سرعت پولی را که برای تجارت کنار گذاشته اید از دست بدهید و ممکن است هرگز ضرر خود را جبران نکنید. به همین دلیل است که توصیه می شود برای مقاصد آزمایشی با مقادیر کم شروع کنید. در این مقاله شما را با مفاهیم ارزهای دیجیتال و فارکس آشنا می کنیم. با ما همراه باشید.

استراتژی کلی معاملات

نکته ای که باید ابتدا در آموزش بورس، آموزش فارکس و آموزش ارز دیجیتال در نظر بگیرید، استراتژی کلی معاملات شماست. وقتی صحبت از بازارهای مالی به میان می آید، بازارهای جایگزین زیادی وجود دارد که می توان از آنها پول درآورد. بسته به زمان و تلاشی که می توانید به این سرمایه گذاری اختصاص دهید، یکی از چندین استراتژی مختلف را برای دستیابی به اهداف مالی خود انتخاب می کنید.

با اعداد کوچک شروع کنید

در نهایت یک نکته اضافی در آموزش بورس، آموزش فارکس و آموزش ارز دیجیتال وجود دارد. بسیاری از معامله گران زمانی بهترین عملکرد را دارند که تجارت تنها منبع درآمد آنها نباشد. اگر معیشت روزانه شما به تجارت وابسته نباشد، برداشتن بار احساسی آسان تر می شود. رها کردن احساسات یکی از ویژگی‌های کلیدی معامله‌گران موفق است و وقتی نوبت به امرار معاش می ‌شود، دستیابی به آن بسیار دشوارتر می‌ گردد. به همین دلیل است که می توانید به تجارت یا سرمایه گذاری به عنوان یک تجارت جانبی فکر کنید، به خصوص زمانی که تازه شروع به کار کرده اید. به خاطر داشته باشید که برای اهداف یادگیری و تمرین با اعداد کوچک شروع کنید. همچنین می توانید راه های ایجاد درآمد غیرفعال با ارزهای دیجیتال را بررسی کنید.

چگونه می توان ارزهای دیجیتال را در بایننس خرید و فروخت؟

در آموزش بورس، آموزش فارکس و آموزش ارز دیجیتال ابتدا باید پول فیات خود را به پول رمزنگاری شده تبدیل کنید. ساده ترین راه برای انجام این کار خرید کریپتو در بایننس است که گزینه های زیادی در اختیار شما قرار می دهد. با استفاده از کارت‌های نقدی و اعتباری خود و استفاده از حساب بانکی در صرافی P2P  و با استفاده از راه‌ حل‌های شخص ثالث مانند  Simplex،  Paxful  یا Koinax کریپتو بخرید. پس از تکمیل خرید، شما بخشی از سیستم مالی جدید خواهید بود.

اکنون که ارز دیجیتال دارید، گزینه های بالقوه زیادی در دسترس شماست. می توانید مستقیماً در صرافی بایننس سکه بخرید و بفروشید. اگر تجربه معاملاتی قبلی دارید، می‌توانید پلتفرم معاملات حاشیه بایننس یا معاملات آتی بایننس را بررسی کنید. علاوه بر اینها، می‌توانید از بین سهام، وام دادن به دارایی‌های خود در Binance Savings ، پیوستن به استخر استخراج بایننس و بسیاری دیگر از گزینه‌های درآمد غیرفعال را انتخاب کنید.

pic 3 - اصطلاحات مهم برای آموزش ارزهای دیجیتال و فارکساصطلاحات مهم ارز دیجیتال که باید بدانید به زبان ساده

صرافی های متمرکز و غیرمتمرکز

تمام مواردی که تاکنون ذکر شده به سمت یک صرافی متمرکز مانند Binance بوده است. اینها صرافی هایی هستند که رمزهای خود را در آن سپرده گذاری می کنید و فعالیت های مالی خود را در سیستم های داخلی صرافی انجام می دهید. با این حال، به لطف جادوی فناوری بلاک چین، گزینه های دیگری به نام صرافی های غیرمتمرکز (DEX) وجود دارد. در این صرافی ها، کریپتو شما هرگز کیف پول رمزنگاری خود را ترک  نمی کند و شما همیشه حافظ کامل وجوه خود هستید. همچنین می توانید در آموزش بورس، آموزش فارکس و آموزش ارز دیجیتال، کیف پول سخت افزاری خود را پیوند داده و مستقیماً از آن کیف پول تجارت کنید.

صرافی های متمرکز بر دنیای ارزهای دیجیتال تسلط دارند. با این حال، بسیاری از معامله گران و دوستداران بلاک چین معتقدند که بخش قابل توجهی از حجم معاملات در آینده روی DEX ها خواهد بود. شما می توانید همین الان به Binance DEX مراجعه کرده و خودتان آن را تجربه کنید.

ژورنال تجاری چیست و چرا به ژورنال نیاز دارم؟

ژورنال معاملاتی دفتری است که در آن فعالیت های تجاری خود را ثبت می کنید. به خصوص هنگامی که صحبت از معاملات فعال تر به میان می آید، برخی افراد حفظ یک گزارش معاملاتی را بسیار مهم می دانند تا بتوانند سودهای ثابتی داشته باشند. به هر حال، اگر فعالیت های معاملاتی خود را ثبت نکنید، چگونه می توانید نقاط قوت و ضعف خود را شناسایی کنید؟ بدون گزارش تراکنش، نمی توانید ایده روشنی از عملکرد خود داشته باشید.

همچنین باید به خاطر داشته باشید که برخی سوگیری ها می توانند نقش مهمی در تصمیم گیری های معاملاتی شما داشته باشند و گزارش معاملات می تواند به کاهش آنها کمک کند. چطور؟ یعنی داده ها همه چیز را به وضوح نشان می دهند. عملکرد معاملاتی شما در نهایت به اعداد بستگی دارد و اگر در مورد چیزی اشتباه می کنید، در عملکرد شما منعکس می شود. در آموزش بورس، آموزش فارکس و آموزش ارز دیجیتال اگر به دقت گزارشی از تراکنش ها را نگه دارید، می بینید که کدام استراتژی بهترین کارایی را دارد.

چگونه می توان اندازه موقعیت را در معاملات محاسبه کرد؟

یکی از مهم ترین جنبه های آموزش بورس، آموزش فارکس و آموزش ارز دیجیتال، مدیریت ریسک است. حتی برخی از معامله گران ادعا می کنند که این مهم ترین چیز است. بنابراین، بسیار مهم است که اندازه موقعیت های خود را با یک فرمول استاندارد تعیین کنید. محاسبه به صورت زیر انجام می شود.

ابتدا باید تعیین کنید که چه مقدار از حساب خود را می خواهید در هر معامله ریسک کنید. مثلاً ۱ درصد را فرض کنید. آیا این بدان معناست که شما با یک درصد از حساب خود وارد موقعیت شده اید؟ خیر، به این معنی است که اگر توقف ضرر شما فعال شود، بیش از یک درصد از حساب خود را از دست نخواهید داد.

این نسبت ممکن است کوچک به نظر برسد، اما انجام این کار از مصرف چند تراکنش بد غیرقابل اجتناب کل حساب شما جلوگیری می کند. در مرحله بعد آموزش بورس، آموزش فارکس و آموزش ارز دیجیتال باید تصمیم بگیرید که استاپ ضرر را در کجا قرار دهید. شما می توانید این را برای هر معامله بر اساس ویژگی های ایده معاملاتی تعیین کنید. فرض کنید تصمیم گرفتید توقف ضرر خود را ۵ درصد زیر قیمت ورودی خود قرار دهید. در این حالت وقتی استاپ ضرر کار می کند، شما ۵ درصد زیر قیمت ورودی خود هستید و دقیقاً ۱ درصد از کل حساب خود را از دست می دهید.

فرض کنید اندازه حساب شما ۱۰۰۰ USDT است. ما ۱ یک درصد از آن را در هر تراکنش به خطر می اندازیم. توقف ضرر ما ۵ درصد از قیمت ورودی ماست. در این صورت اندازه موقعیت ما چقدر باید باشد؟

۱۰۰۰*۰.۰۱/۰.۰۵=۲۰۰

اگر مایل به از دست دادن ۱۰ USDT هستیم که ۱٪ از اندازه حساب ما است، باید موقعیت ۲۰۰ USDT را وارد کنیم. این فرآیند ممکن است در ابتدا طولانی به نظر برسد، اما برای مدیریت صحیح ریسک ضروری است.

بازار ارز (فارکس) چیست؟

بازار ارز خارجی (Forex)جایی است که معامله گران می توانند ارز یک کشور را به کشور دیگر تبدیل کنند. در ابتدایی ترین حالت، بازار فارکس جایی است که نرخ تبدیل برای ارزهای سراسر جهان تعیین می شود.

ما در آموزش بورس، آموزش فارکس و آموزش ارز دیجیتال، اغلب ارزها را به عنوان دارایی های “بهشت امن” در نظر می گیریم. حتی اصطلاح ” سکه پایدار ” در تئوری باید به این معنی باشد که دارایی از نوسانات در امان است. با این حال، در حالی که این تا حدی درست است، ارزها می توانند نوسانات بازار قابل توجهی را تجربه کنند. چگونه این اتفاق می افتد؟ زیرا عرضه و تقاضا تعیین کننده ارزش ارزهاست. علاوه بر این، ممکن است تحت تأثیر تورم یا سایر نیروهای بازار و عوامل ژئوپلیتیکی مرتبط با تجارت و سرمایه گذاری جهانی قرار گیرند.

pic 2 - اصطلاحات مهم برای آموزش ارزهای دیجیتال و فارکسکامل ترین واژه نامه رمز ارزی

بازار فارکس چگونه کار می کند؟

برابری ارز را می‌توان توسط بانک ‌های سرمایه‌ گذاری، بانک ‌های مرکزی، شرکت ‌های تجاری، شرکت‌ های سرمایه‌گذاری، صندوق‌های تامینی و معامله‌گران فردی فارکس معامله کرد. بازار فارکس همچنین تبدیل ارزهای جهانی را برای معاملات تجاری بین المللی امکان پذیر می کند.

معامله گران فارکس اغلب از استراتژی های معاملاتی روزانه مانند معاملات فوری با اهرم برای افزایش درآمد خود استفاده می کنند. بازار فارکس یکی از اجزای اصلی اقتصاد جهانی مدرن است که ما می شناسیم. در واقع بازار فارکس بزرگترین و نقدشونده ترین بازار مالی در جهان است.

توکن اهرمی چیست؟

اغلب در آموزش بورس، آموزش فارکس و آموزش ارز دیجیتال با عبارت توکن مواجه می شویم. توکن ‌های اهرمی دارایی‌ های قابل مبادله هستند که به شما امکان می‌ دهند بدون الزامات استاندارد مدیریت یک موقعیت اهرمی، ریسک اهرمی روی قیمت یک ارز دیجیتال داشته باشید. این بدان معناست که شما مجبور نیستید به حاشیه، وثیقه، تامین مالی و انحلال فکر کنید.

توکن های اهرمی یک نسخه توکن شده از موقعیت های آتی باز را نشان می دهند. به یاد دارید زمانی که در مورد ایجاد مشتقات جدید از مشتقات صحبت کردیم؟ توکن های اهرمی یک مثال بارز هستند، زیرا ارزش خود را از موقعیت های آتی که مشتقات نیز هستند به دست می آورند. توکن های اهرمی یک راه عالی برای ریسک اهرمی نسبت به ارزهای دیجیتال هستند.

آیا باید برای تجارت به یک گروه پولی بپیوندم؟

شما در آموزش بورس، آموزش فارکس و آموزش ارز دیجیتال می توانید اطلاعات زیادی در مورد تجارت به صورت رایگان دریافت کنید، چرا از آن استفاده نکنید؟ همچنین تمرین تجارت به تنهایی بسیار مفید بوده، بنابراین می توانید از اشتباهات خود درس بگیرید و تعیین کنید که چه چیزی برای شما و سبک معاملاتی شما بهتر است.

پیوستن به یک گروه پولی می تواند یک ابزار آموزشی معتبر باشد، اما باید مراقب کلاهبرداری ها و تبلیغات نادرست باشید. دستکاری نتایج معاملات برای در نهایت عضویت در یک گروه پولی بسیار آسان است. علاوه بر این، باید در نظر گرفت که چرا یک فرد موفق در تجارت، گروهی را با پول راه اندازی می کند. مطمئناً داشتن مقداری درآمد جانبی خوب است، اما اگر آنها قبلاً درآمد خوبی دارند، چرا حق عضویت بالایی دریافت می کنند؟

با این حال، برخی از نام‌ های موفق دارای انجمن‌ هایی با کیفیت بالا و مبتنی بر عضویت با خدمات اضافی مانند داده‌ های بازار انحصاری هستند. در دیدن آموزش بورس، آموزش فارکس و یا آموزش ارز دیجیتال، شما باید مراقب باشید که پول خود را به چه کسی می‌دهید، زیرا اکثریت قریب به اتفاق گروه‌های پولی سعی می‌ کنند از مزایای تازه‌کارها برای معامله استفاده کنند.

پمپ و دامپ چیست؟

در خاتمه لازم است واژه pump and dump را در آموزش بورس، آموزش فارکس و آموزش ارز دیجیتال بیاموزید. طرحی است که به طور کاذب قیمت یک دارایی را افزایش می دهد. هنگامی که قیمت به طور قابل توجهی افزایش می یابد افراد کیسه های (“خالی”) را که ارزان خریده اند با قیمتی بسیار بالاتر می فروشند.

طرح‌های inflate و dump در بازارهای ارزهای دیجیتال، به‌ویژه در زمان ‌های بازار صعودی، بسیار رایج هستند. در چنین مواقعی تعداد زیادی سرمایه گذار بی تجربه وارد بازار می شوند و به راحتی می توان از آنها سود برد. این نوع کلاهبرداری بیشتر در ارزهای رمزپایه با ارزش بازار پایین رایج است که به دلیل نقدینگی پایین، قیمت آنها می تواند سر به فلک بکشد.

تنظیم‌ کننده ‌های inflate and deflate اغلب توسط گروه‌های inflate and deflate اختصاصی مدیریت می‌ شوند. این گروه ‌ها به شرکت‌ کنندگان وعده درآمد آسان، اغلب در ازای حق عضویت، می ‌دهند. اما آنچه در واقع اتفاق می افتد این است که حتی گروه کوچک ‌تری از افرادی که قبلاً موقعیتی را اتخاذ کرده‌ اند از این شرکت‌ کنندگان سود می ‌برند. در بازارهای سنتی، کسانی که در اجرای طرح‌ های دامپ مجرم شناخته می‌ شوند با جریمه‌ های بسیار بالایی مواجه می‌ شوند.

pic 4 - اصطلاحات مهم برای آموزش ارزهای دیجیتال و فارکس

 

منبع : https://bozorganbours.com/articles/%d8%a7%d8%b5%d8%b7%d9%84%d8%a7%d8%ad%d8%a7%d8%aa-%d9%85%d9%87%d9%85-%d8%a2%d9%85%d9%88%d8%b2%d8%b4-%d8%a7%d8%b1%d8%b2-%d8%af%db%8c%d8%ac%db%8c%d8%aa%d8%a7%d9%84-%d9%81%d8%a7%d8%b1%da%a9%d8%b3/:: بازدید از این مطلب : 59
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
ن : بادبادک
ت : پنج شنبه 17 شهريور 1401
.

موانع استقرار CMMS

مخالفین استقرار CMMS، موانع داخلی هستند، که پیش روی خرید سیستم قرار میگیرند.لیست زیر میتواند شما را برای رویارویی با موانع موجود در کسب CMMS یاری کنند.

۱- عدم وجود بودجه :

این یکی از بهانه های معمول است که توسط مدیریت آورده می شود و یا عدم پذیرش و یا عدم مدیریت را نشان می دهد

۲- ناکافی بودن بازگشت سرمایه و یا میزان صرفه جویی در این پروژه :

کسی باید منافع و مزایای کامل آن را مشخص کند. در بسیاری از موارد توجبه کردن CMMS بسیار ساده است .

3- سیستم اطلاعات مدیریت(MIS):

اولویت بالایی برای این پروژه قائل نیست.سیستم اطلاعات مدیریت اهمیت کافی به CMMS  نمی دهد،بنابراین بازگشت سرمایه آن را محاسبه کنید.
چنانچه MIS از پروژه پشتیبانی کند، شانس موفقیت آن دوچندان می شود.برای بسیاری از تصمیم گیران، CMMS بسیار پیچیده است. به MIS  کمک کنید تا میزان اهمیت CMMS  را درک کند. اگر MIS طرف شما باشد، متقاعد کردن دیگران ساده تر خواهد بود

4- عدم رسیدن به اجماع در استقرار CMMS :

همه ی گروه ها با نیاز به CMMS  و یا قابلیت های آن مخالف هستند.که موجب می شود در موانع استقرار CMMS  شرکت داده شوند.

۵- شرکت برای داشتن چنین سیستمی بسیار کوچک است. این رفتار نشان دهنده ی عدم وجود درک درست از مزایا و کارکرد های CMMS  است.
حتی اگر شرکت بسیار کوچک باشد، این سیستم مزایای خود را دارد. شرکت های متعددی وجود که فقط یک تکنسین داشته ولی به صورت موفقیت آمیزی از CMMS  استفاده می کنند.
CMMS می تواند به ثبت سوابق تجهیزات و همچنین سوابق نگهداری و تعمیرات که منشا تصمیم گیری های دیگر است کمک کند.

۶-تلاش های اولیه با شکست رو به رو شده است. شما باید دوباره تلاش کنید.

۷- عدم وجود قابلیت های رایانه ای کافی :

این یک بهانه رایج است.هزینه های نرم افزاری و سخت افزاری بخشی از هزینه های توجیه پروژه هستند.هنگامی که پروژه توجیه شد، خرید سخت افزار های رایانه ای دیگر مسئله مهمی نخواهد بود.

8- عدم اعتقاد به اینکه  استقرار CMMS بتواند به ما کمکی بکند. تا زمانی که تجهیزات نیاز به تعمیر داشته باشند، CMMS  می تواند سودمند باشد.

۹- هرگز به مزایای آن توجه نشده است. شما باید اکنون این مزایا را مورد توجه قرار داد و پروژه را توجیه کنید.

منبع  : https://pscmms.com/2022/08/10/cmms-2/:: بازدید از این مطلب : 65
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
ن : بادبادک
ت : سه شنبه 1 شهريور 1401
.

مشکلات احتمالی در هنگام استفاده از قرص ماشین ظرفشویی


قبل از هر چیز ، برای شستشوی ظروف ، انتخاب قرصی که از آن استفاده می‌کنید بسیار مهم می‌باشد. شستشوی با کیفیت از مهم‌ترین مواردی است که باید در ابتدای خرید قرص به آن توجه کنید. قرص ماشین ظرفشویی مناسب باید در ظروف شیشه‌ای و کریستال را با کیفیت بسیار مناسب بشورد. در این مقاله قصد داریم در مورد قرص ماشین ظرفشویی و مشکلات احتمالی که ممکن است در طول استفاده از آن رخ بدهد صحبت کنیم. به شما پیشنهاد می‌شود که تا پایان این مقاله‌ی آموزنده با ما همراه باشید.

قرص ماشین ظرفشویی چیست؟

قرص ماشین ظرفشویی شوینده فرموله شده‌ای است که دارای آنزیم‌هایی می‌باشد که این آنزیم‌ها عملیات شستشو را با کیفیت‌تر می‌کنند. قرص ماشین ظرفشویی انواع مختلفی نیز دارد. از انواع آن می‌توان به قرص ماشین ظرفشویی کلاسیک ، قرص ماشین ظرفشویی همه کاره ، قرص ماشین ظرفشویی کوانتوم اشاره کرد.

چگونه می‌توانیم در مصرف قرص‌ها صرفه جویی کنیم؟

قرص‌هایی که به تازگی ساخته می‌شوند ، ساختار ژله‌ای مانندی دارند و مانند قرص‌های قدیمی نمی‌توان آن‌ها را نصف کرد. برای صرفه‌جویی در مصرف قرص‌ها ، به شما پیشنهاد می‌شود ، علاوه بر مصرف قرص ماشین ظرفشویی ، از ژل‌ها نیز استفاده کنید ، مثلا هنگامی که ظروف ‌ کل‌ ماشین ظرفشویی را نگرفته است ، به جای قرص ماشین ظرفشویی از ژل استفاده کنید.

مشکلات احتمالی در هنگام استفاده از قرص ماشین ظرفشویی

گاهی اوقات ظروفی که در ماشین ظرفشویی قرار دارد بسیار کم می‌باشد و این مشکل که قرص‌ها به صورت نیم کار کند و مواد شوینده بر روی ظروف باقی بماند به وجود می‌آید. برای حل این مشکل پیشنهاد می‌شود که به جای گذاشتن قرص ظرفشویی در محفظه کشویی دستگاه آن را در کف ماشین ظرفشویی قرار دهید. مثلاً در برند بوش درب دستگاه را که باز کنید در سمت راست یا چپ دستگاه سه شیار کوچک در کف آن قرار دارد که برای قرار دادن قرص در این محل طراحی شده است. پس می‌توانید محل جایگذاری قرص خود را برای رفع مشکل عوض کنید. پس قرص را همزمان در دستگاه خود قرار دهید و در محفظه تعبیه شده قرص قرار ندهید.

نحوه‌ی نگهداری از قرص ماشین ظرفشویی

باید قرص ماشین ظرفشویی را در جای خشک و خنک نگهداری کنید ، زیرا دمای نامناسب قرص‌ها را سوراخ می‌کند و یا باعث می‌شود به یکدیگر بچسبند. بسته‌های قرص ماشین ظرفشویی را بر سطوح بسیار سرد مثل سرامیک ، سنگ و کاشی‌های سرد قرار ندهید به دلیل اینکه قرص‌های ماشین ظرفشویی ترک می‌خورند. قرص ماشین ظرفشویی را از دسترس کودکان دور نگه دارید ، زیرا مواد تشکیل دهنده‌ی آن باعث مسمومیت می‌شود.

سخن پایانی

در این مقاله در مورد قرص ماشین ظرفشویی و همچنین مشکلات احتمالی که در هنگام استفاده از آن به وجود می‌آید ، صحبت کردیم. همچنین شما راهکاری برای صرفه جویی در مصرف آن نیز خواندید. لازم به ذکر است که شما در این مقاله با انواع قرص ماشین ظرفشویی نیز آشنا شدید و نحوه‌ی نگهداری از آن را نیز مطالعه کردید. جهت مطالعه‌ی مطالب بیشتر به بخش مقالات وبسایت گالری شکلات مراجعه کرده و از مطالب آموزنده‌ی ما بهره‌مند شوید.

همچنین جهت تهیه و خرید قرص ماشین ظرفشویی با کیفیت ، به لینک زیر مراجعه کنید.

گالری شکلات

گالری شکلات یک وبسایت جامع در معرفی و فروش انواع شکلات ، قهوه ، تنقلات و سایر محصولات غذایی می‌باشد. این فروشگاه با بالاترین استانداردهای فروش محصولات غذایی توسعه و گسترش یافته است. با استفاده از خدمات آنلاین این فروشگاه ، شما مشتریان عزیز می‌توانید خریدی آسان و در دسترس را تجربه کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر ، به وبسایت گالری شکلات مراجعه کنید.

منیع : https://vbshop.ir/possible-problems-when-using-dishwasher-tablets/

 


:: بازدید از این مطلب : 71
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
ن : بادبادک
ت : پنج شنبه 13 مرداد 1401
.

سیستم مدیریت ایمنی در نرم افزار نگهداری و تعمیرات

مسئله ایمنی همیشه در نگهداری مورد بحث بوده است و حالا باید بررسی کنیم که سیستم مدیریت ایمنی در نرم افزار نگهداری و تعمیرات چه کارایی برای ما خواهد داشت.

موضوع ایمنی در کار میتواند به افزایش و یا کاهش عمر مفید تجهیزات و دارایی های فیزیکی کمک بسیاری کند که یکی از اهداف ما در نگهداری و تعمیرات افزایش عمر تجهیزات می باشد.

سیستم مدیریت ایمنی در نرم افزار نگهداری و تعمیرات پارسه دارای دو ماژول تخصصی می باشد که در صنایع مختلف در حال بهره برداری است

ماژول اجازه کارها

تعریف پرمیت ‎های مختلف ازجمله اجازه کار گرم، اجازه کار سرد، پروانه ورود، پروانه حفاری و… به‌صورت الکترونیک و چاپی بر روی هر دستور کار با قابلیت گردش جهت تأیید و درج امضای الکترونیک با قابلیت اجباری کردن اخذ پرمیت برای کارها و یا تجهیزات خاص.

ماژول ایزولاسیون

تعریف ایزوله‌های الکتریکی و مکانیکی برای اجرای هر دستور کار جهت حفظ ایمنی افراد. قابلیت تعریف نقاط ایزوله‌ی یک دستگاه از پیش در شناسنامه دستگاه و قابلیت تعریف نقاط ایزوله از پیش برای فعالیت ‎های دوره ‎ای

میتوان به شغل هایی که نیاز به صدور مجوز ایمنی یا پرمیت را دارند اشاره کرد :

۱-فعالیت های  گرم که در آن گرما به کار گرفته شده  مانند جوشکاری ، برشکاری با شعله ، سنگ زنی و سایش  و غیره
۲-ورود به محیط های بسته
۳-کار سرد
۴-فعالیت هایی که شامل رها سازی ناخواسته ترکیبات هیدروکربنی می گردد ، مثل باز کردن لوله های بسته ، ظروف و تجهیزاتی که حاوی مواد سمی و یا قابل اشتعال هستند
۵-تست فشار
۶-خطر سقوط اشیا
۷-عملیات خاکبرداری و عملیات غواصی
۸-فعالیت های برقی
۹-کار های نگهداری و تعمیرات که باعث از کار افتادن سیستم های ایمنی گردد ، یا آنها را از سرویس خارج کند ، مثل سیستم های اکتشاف  و اعلام حریق ، سیستم های اطلاع رسانی عمومی

منبع : https://pscmms.com/2022/07/19/%d9%85%d8%af%db%8c%d8%b1%db%8c%d8%aa-%d8%a7%db%8c%d9%85%d9%86%db%8c/:: بازدید از این مطلب : 87
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
ن : بادبادک
ت : دو شنبه 10 مرداد 1401
.

بررسی انواع شیرآلات و اتصالات دنده ای و کارایی های آنها

بررسی انواع شیرآلات صنعتی پرکاربرد

در صنعت ساختمان سازی نوین، پیشرفت خاصی شکل گرفته است؛ به خصوص انواع شیرآلات و اتصالات ساختمانی به صورت مدرنیزه تولید و به بازار عرضه می شوند. امروزه برای تاسیسات ساختمانی می توان از انواع تجهیزات مانند کلمپ استیل، اتصالات دنده ای، شیر آلات دنده ای و … استفاده کرد. در ادامه این مقاله همراه ما باشید تا با کاربرد آنها بیشتر آشنا شوید.

کلمپ استیل

تقاضا به دلیل مفید بودن و طول عمر بالای گیره ضد زنگ روز به روز در حال افزایش است. این وضعیت ظهور بسیاری از محصولات جدید و نوآورانه را به همراه دارد. کلمپ استیل در بین محصولاتی که از جنس استنلس استیل هستند و فوق العاده کاربردی هستند جایگاه مهمی دارد.
کلمپ استیل که برای اتصال محکم لوله ها به یکدیگر و اطمینان از تداوم ایمن جریان مایع یا گاز استفاده می شود، برای اتصال لوله ها و همچنین شیلنگ ها نیز استفاده می شود. اگرچه کیفیت مواد به کار رفته در تولید کلمپ استیل متفاوت بوده، اما مزایای ارائه شده از نظر استفاده بیشتر از گیره های ساخته شده از مواد مختلف است.

مزایای استفاده از کلمپ استیل

مزایای استفاده از کلمپ استیل موجب شده تا از این گیره های ضد زنگ روز به روز بیشتر استقبال شود. بزرگترین مزیت آن که بیشتر در شیلنگ ها و لوله هایی که مایعات و اسیدها در آنها حمل می شوند استفاده می شود، مقاومت بالای آنها در برابر خوردگی است. افزایش نسبت نیکل در فولاد ضد زنگ باعث افزایش درجه فولاد ضد زنگ می شود. با این حال، این بدان معناست که شکل دادن به مواد ممکن است دشوارتر باشد.
یکی دیگر از مزایای استفاده از کلمپ استیل یا اتصالات استیل این است که باعث آب بندی می شود. نشت مایعات شیمیایی در تاسیسات تولید مواد شیمیایی اثرات بسیار منفی بر سلامت کارکنان و محیط زیست ایجاد می کند. احتمال نشتی را از بین می برد و اجازه می دهد مناطق کار ایمن تر شوند. علاوه بر این برای جلوگیری از ضایعات مفید هستند. به خصوص نشتی لوله های مورد استفاده در مناطق آبیاری کشاورزی تا حد زیادی باعث هدر رفتن آب می شود.

shiralat 1 - بررسی انواع شیرآلات و اتصالات دنده ای و کارایی های آنهاشناخت انواع شیرآلات بهداشتی

اتصالات دنده ای

اتصالات دنده ای وسیله ای هستند که برای اتصال انواع مختلف قطعات رزوه دار به یکدیگر طراحی شده است. در حالی که چندین نوع مختلف کوپلر وجود دارد که یک فرد می تواند از بین آنها انتخاب کند، اکثر اتصالات دنده ای برای کاربردهای خاصی طراحی شده اند. به عنوان مثال، برخی از آنها برای اتصال میله های رزوه ای و برخی دیگر فقط برای اتصال طول لوله طراحی شده اند. تفاوت اصلی بین کوپلرهای میله و لوله ها در چیزی است که به عنوان رزوه شناخته می شود. رزوه های لوله اندکی با رزوه هایی که روی مهره ها و پیچ ها یافت می شوند متفاوت است. بنابراین یک اتصال دهنده لوله رزوه ای نمی تواند جایگزین کوپلر شود و بالعکس.
هدف اصلی اتصالات دنده ای اتصال دو قطعه لوله، میله یا لوله با استفاده از رزوه است. معمولا این محصولات دارای چیزی هستند که به عنوان رزوه های داخلی شناخته می شوند. درک این ایده ممکن است هنگام در نظر گرفتن درپوش چند بطری پلاستیکی نوشیدنی به عنوان نمونه‌هایی از جفت‌کننده‌های رزوه‌دار ساده‌تر باشد. به طور مشابه، یک لوله کوتاه با رزوه های داخلی در هر دو انتها می تواند به عنوان یک اتصال دهنده عمل کند.
بسته به کاربرد مورد نظر، یک جفت رزوه ای ممکن است دو رزوه داخلی یا دو رزوه خارجی یا یک رزوه داخلی خارجی در یک سر و طرف دیگر داشته باشد. به عنوان مثال، برخی از جفت‌کننده‌های میله رزوه‌ای برای افزودن طول مشخصی به میله رزوه‌ای طراحی شده‌اند. در این حالت، یک انتها به صورت داخلی رزوه می شود. انتهای دیگر دارای رزوه های خارجی است تا اجازه می دهد یک سر به یک سر پیچ شود.
یکی دیگر از کاربردهای رایج برای انواع خاصی از اتصالات دنده ای، ایجاد سازگاری از یک اندازه به اندازه دیگر است. اغلب در کاربردهای لوله کشی رایج است. به عنوان مثال، برخی از اتصالات یا وسایل لوله کشی به ابعاد متفاوتی از اندازه لوله های موجود تا اتصال نیاز دارند. به جای جایگزینی بخشی از سیستم، می توان از یک جفت رزوه ای برای اتصال لوله کوچک تر به لوله بزرگتر استفاده کرد.

شیرآلات دنده ای

دریچه‌ها، دستگاه‌هایی هستند که جریان را در یک خط لوله تنظیم می‌کنند و جزء اصلی پروژه‌های لوله‌کشی در همه جا هستند. هر شیر نیاز به راهی دارد که بتوان آن را باز کرد. انواع مختلفی از روش‌های باز کردن موجود است، اما متداول‌ترین وسیله محرک شیر آلات دنده ای هستند. این دستگاه‌ های عملیاتی دستی نسبتاً ارزان بوده و پیاده‌سازی آنها آسان است. علاوه بر این نیازی به برنامه‌ریزی اضافی ندارند.
شیر آلات دنده ای پیچیده تر از دو اپراتور دستی هستند. نصب و راه اندازی آنها معمولاً به تلاش بیشتری نسبت به شیرهای اهرمی نیاز دارد. اکثر شیرهای دنده ای دارای چرخ دنده های حلزونی هستند که باز و بسته شدن آنها را آسان تر می کند. این بدان معناست که اکثر شیر آلات دنده ای می توانند تنها با چند چرخش به طور کامل باز یا بسته شوند. به طور معمول شیرهای دنده ای در شرایط پر استرس استفاده می شوند.
اکثر اجزای شیر آلات دنده ای کاملاً از فلز ساخته شده اند تا اطمینان حاصل شود که می توانند مقاوم باشند و همچنان کار کنند. با این حال، استحکام دریچه‌های دنده‌ای بدون اشکال نیست. شیر آلات دنده ای تقریباً همیشه گران تر از نوع اهرمی هستند و یافتن آنها برای شیرهای با اندازه کوچکتر بسیار دشوار است. شرکت پترو استیل پاسارگاد با ارائه بهترین محصولات در خدمت شما مشتریان گرامی می باشد.

منیع : https://petrosteel-pasargad.ir/?p=1221

 


:: بازدید از این مطلب : 86
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
ن : بادبادک
ت : یک شنبه 2 مرداد 1401
.

خاموش کردن آتش سوزی مخازن نفت با فوم آتش نشانی

مهار و مقابله با آتش سوزی مایعات نفتی و سایر مایعات اشتعال زا که در مقایسه با آب چگالی کمتری دارند با آب خالی ممکن نمی باشد چرا که شعله های آتش روی سطح آب باقی مانده و روی زمین جریان پیدا می کند و ممکن است به اشیای اطراف سرایت پیدا کند. بنابراین، به منظور خاموش کردن چنین آتش سوزی هایی از فوم آتش نشانی استفاده می شود. به سبب حساسیت این امر، در این مطلب قصد داریم درباره نحوه خاموش کردن آتش سوزی مخازن نفت با فوم آتش نشانی صحبت کنیم.

 

استفاده از فوم آتش نشانی روی آتش های محصور

ابتدا باید کف را به جدار داخلی بخش عقبی ظرفی که آتش گرفته بریزید تا کمی سرعت اشتعال و سوختن کاهش یابد و سطح مایع در حال اشتعال را پوشش دهد. توجه داشته باشید در صورتی که کف یا فوم آتش نشانی را به طور مستقیم روی حریق بریزید، به سبب فشاری که کف به مایع مشتعل وارد می کند، ممکن است بخشی از مایع به خارج پرتاب شده و موجب گسترش حریق شود. به علاوه، فشار زیاد باعث می شود کف به جای پوشاندن سطح مایع، به زیر سطح آن فرو رفته و قادر نباشد آتش را مهار کند.

در ادامه، پس از این که فوم آتش نشانی را به جدار داخلی بخش پشتی ظرف مشتعل رساندید، باید کف را به یک طرف مخزن بالای مایع بریزید. در نتیجه، فوم تمام بخش های سطح ماده را در بر گرفته و به تدریج آتش را خفه می کند.

در صورتی که امکان نزدیک شدن به آتش یا ظرف مشتعل برای شما وجود نداشت و یا موفق نشدید در ابتدا فوم را به جدار داخلی ظرف مشتعل برسانید، می توانید فوم آتش نشانی را نزدیک لبه مخزن مشتعل طوری روی زمین بریزید که به داخل ظرف بپاشد. سپس، هنگامی که آتش کمی مهار شد به ظرف نزدیک شده و دو مرحله نخست را انجام دهید. (لازم به ذکر است این روش تنها زمانی امکان پذیر است که آتش و مخزن مشتعل در نزدیکی سطح زمین قرار داشته باشد).

توجه: تا زمانی که از سرد شدن ظرف مشتعل و اشیاء نزدیک به آن اطمینان حاصل نکرده اید، به هیچ عنوان به کف آتش نشانی روی سطح و فومی که با آن آتش را خاموش کردید دست نزنید.

 

استفاده از فوم آتش نشانی روی آتش های غیر محصور

در صورت آتش سوزی مواد نفتی که داخل ظرف یا مخزنی قرار دارند، کف را به دیوار داخلی مخزن می ریزیم تا فشار کف ملایم باشد و بتواند روی سطح مایع مشتعل را بپوشاند. اما در صورتی که آتش سوزی مایعات غیر محصور باشد و اطراف آن جداری وجود نداشته باشد که بتوانیم فوم را روی آن بپاشیم، آنگاه مقابله با حریق بسیار دشوارتر خواهد بود؛ به ویژه اگر ماده مشتعل ساکن نباشد مثلا به سبب خرابی مخزن یا شکستگی لوله بر سطح زمین جریان پیدا کند.

به منظور مهار چنین آتش سوزی هایی غالبا از دستگاه های مه پاش و اسپری استفاده می شود اما ممکن است همه به این دستگاه دسترسی نداشته باشند. به این ترتیب، باید با پاشیدن فوم آتش نشانی به زمین جلوی حریق، به صورت غیر مستقیم کف را روی آتش بریزید. به یاد داشته باشید که چنین شرایطی همیشه هدف کاهش فشار فوم برای پوشاندن سطح آتش است. به طور کلی، مراحل مقابله با آتش سوزی های غیر محصور به شکل زیر می باشد:

مادام وقوع آتش سوزی در مایعات نفتی که در ظرفی محصور نشده اند باید ابتدا فوم را در انتهای حریق ریخته و به تدریج به سمت منبع جریان نفت حرکت کنید. این موضوع هم در دستگاه های مه پاش و هم در تکنیک جهش فوم صادق است.

در صورتی که مایع مشتعل روی زمین جاری شده و به سمت گودالی حرکت نماید، داخل گودال را با لایه غلیظ و محکمی از فوم آتش نشانی پر کنید تا جریان مایع به زیر لایه کفی فرو رفته و آتش آن خاموش شود.

بعضی مواقع، به جهت این که از خطرات ناشی از پیشروی مایع آتش گرفته جلوگیری شود، می توانید یک گودال ایجاد کنید و مایعات مشتعل را به سمت آن هدایت کنید. همچنین، به عنوان جایگزین می توانید سدی غیر قابل اشتعال در برابر جریان مایع قرار دهید تا مانع پیشروی آتش و سرایت آن به جاهای دیگر شود.

در نهایت می توان مایع تولید کف های آتش نشانی AFFF را روی ماده مشتعل پاشید و یا از مه پاش های ویژه استفاده کرد تا عامل حریق را مهار نمود.

 

سخن آخر

دانستن این که خاموش کردن آتش سوزی مخازن نفت با فوم آتش نشانی چگونه انجام می شود به شما کمک می کند تا هنگام مواجهه با آتش سوزی راحت تر بتوانید با آن مقابله کنید. در واقع، هر چه سریع تر بتوانید با خطرات آتش مقابله کنید و آن را مهار کنید، خسارات کمتری به بار می آید. همچنین، از سرایت آتش به سایر مکان ها جلوگیری می شود.

منببع : https://azarkavin.com/news/%D8%AE%D8%A7%D9%85%D9%88%D8%B4-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D8%A2%D8%AA%D8%B4-%D8%B3%D9%88%D8%B2%DB%8C-%D9%85%D8%AE%D8%A7%D8%B2%D9%86-%D9%86%D9%81%D8%AA-%D8%A8%D8%A7-%D9%81%D9%88%D9%85-%D8%A2%D8%AA%D8%B4-%D9%86%D8%B4%D8%A7%D9%86%DB%8C

 


:: بازدید از این مطلب : 119
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
ن : بادبادک
ت : پنج شنبه 30 تير 1401
.

جایگاه پنوماتیک و کاربردهای آن در صنایع مختلف به ویژه صنایع غذایی و دارویی

سیستم های نئوماتیک یا به اصطلاح عامیانه تر پنوماتیک با توجه به انعطاف پذیری کم هزینه وقابل اطمینان بودن امروزه در بین صنعتگران به عنوان یک انرژی تمیز،کم خطر و ارزان به شمار می رود. و از آنها استفاده های بسیار زیادی میشه عامل اصلی کارکرد سیستم های پنوماتیک همانطور که میدانید هوا میباشد که این هوا به راحتی قابل دسترس میباشد و در همه جا به وفور یافت میشود هوای فشرده را میتوانیم از طریق لوله کشی به نقاط مختلف کارخانه و یا مراکز صنعتی جهت کارکرد سیستم های پنوماتیک هدایت کنیم.

هوای  فشرده را میتوانیم د رمخازن مخصوص ذخیره و آن را انتقال بدهیم و و این بدین معناست که همیشه نیاز به کمپرسور نیست و میتوانیم از سیستم پنوماتیک در مکان هایی که امکان نصب کمپرسور وجود ندارد استفاده کنیم.

افزایش و کاهش دما اثرات مخربی بر روی سیستم ها ندارد و نوسانات حرارتی از عملکرد سیستم جلوگیری نمیکند هوای فشرده خطر انفجار و آتش سوزی ندارد و به این دلیل تاسیسات حفاظتی نیاز ندارد قطعات پنوماتیک و اتصالات بسیار ارزان و از نظر ساختار قطعات بسیار ساده ای هستند لذا از لحاظ بحث نگهداری و تعمیر بسیار مقرون به صرفه هستند و همچنین تعمیرات و نگهداری سیستم های پنوماتیک بسیار کم خطر است زیرا در مقایسه با سیستم های برقی و هیدرولیک خطر جانی و آتش سوزی و انفجار وجود دارد اما در سیستم های پنوماتیک خطر جانی به صورت جدی نداریم و آتش سوزی اصلا وجود ندارد به همین خاطر از این سیستم در صنایع جنگ افزار سازی استفاده میشود.

هوای فشرده نسبت به روغن هیدرولیک که مورد مصرف در سیستم های هیدرولیک تمیز تر است به همین دلیل از سیستم های پنوماتیک در صنایع غذایی،دارویی،بهداشتی،پزشکی و حتی در شهربازی ها نیز مورد استفاده قرار میگیرد.عوامل سرعت و نیرو در سیستم های پنوماتیک به راحتی قابل کنترل و تنظیم هستند عناصر پنوماتیک در مقابل بار اضافه مقاوم هستند و به آنها آسیب جدی وارد نخواهد شد.

 

کاربرد های مختلفی امروزه برای سیستم های پنوماتیک وجود دارد که وجود آن در صنعت کشاورزی در سم پاش ،دستگاه های سورتینگ و در صنعت خودرو برای باد کردن لاستیک ،رنگ آمیزی خودرو و باز و بسته شدن درب ها و همچنین در ترمزهای بادی که در وسیله های نقلیه  سنگین مثل اتوبوس ها،کامیون و واگن های قطار استفاده میشه و در صنعت ساختمان در شکن بتن ها ،میخکوب های بادی ،سیمان پاش ها و رنگ پاش ها نیز این سیستم نقش به سزایی دارد و همچنین این سیستم در کارگاه های صنعتی و تولیدی به وفور از این سیستم استفاده میشود مانند سوراخکاری ،پر کردن و بسته بندی و سیستم های اتوماسیون کاربرد ویژه ای دارد.

مجموعه آدلی استیل با توجه به نیاز صنعت در زمینه تامین و واردات تجهیزات پنوماتیک فعالیت دارد این مجموعه توانایی تامین انواع شیرآلات پنوماتیک مانند بال ولو های مجهز به اکچیتور و انواع انگل ولو ها و شیرآلات پروانه ای صنایع شیر فعالیت دارد برای ثبت سفارش و دریافت اطلاعات بیشتر با مشاوران ما در بخش فروش تماس حاصل فرمایید.

نویسنده: دکتر حسین محمدزاده

منبع : https://adli-steel.ir/%d9%be%d9%86%d9%88%d9%85%d8%a7%d8%aa%db%8c%da%a9-%db%8c%d8%b9%d9%86%db%8c-%da%86%d9%87%d8%9f/:: بازدید از این مطلب : 74
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
ن : بادبادک
ت : پنج شنبه 30 تير 1401
.

ترانسمیتر فشار و نحوه عملکرد آن


ترانسمیتر فشار ، یک ابزار الکترومکانیکی است که می‌تواند نیروی حاصل از انبساط نمونه گاز یا مایع را از طریق سنسور فشار ، به سیگنال الکتریکی تبدیل کند و آن را اندازه گیری نماید. ترنسمیتر فشار را در بازار ، با عنوان سنسور فشار نیز می‌شناسند و یکی از پرکاربردترین تجهیزات مهم در سیستم اتوماسیون صنعتی به شمار می‌رود. در این مقاله قصد داریم با ترانسمیتر فشار و نحوه عملکرد آن ، آشنا شویم. با ما همراه باشید.

ترانسمیتر فشار چیست؟

ترنسمیتر فشار ، می‌تواند اطلاعاتی مانند اختلاف فشار را به یک سیگنال الکتریکی آنالوگ تبدیل کند و آن را به یک مرکز کنترل ارسال کند. بیشتر مواقع ، برای اندازه گیری فشار ، گاز یا مایع از ترانسمیتر فشار استفاده می‌شود. از ترانسمیتر فشار ، معمولا برای اندازه گیری فشار در داخل ماشین آلات صنعتی ، مخازن ، لوله‌ها و فرآیندهای مختلف ، جهت هشدار به کاربر ، قبل از وقوع حادثه استفاده می‌شود. ترانسمیتر فشار ، می‌تواند علاوه بر تعیین فشار سیالات مختلف ، مثل گاز ، مایع ، هوا و روغن ، کمیت‌های مهم صنعتی مانند جریان ، سطح ، چگالی ، وزن و دما را اندازه گیری کند. در بسیاری از مواقع ، از سیگنال ارسال شده توسط ترانسمیتر ، به عنوان مبنای اندازه گیری دیگر کمیت‌های فیزیکی استفاده می‌شود.

بررسی نحوه عملکرد ترانسمیتر فشار

ترانسمیتر فشار با استفاده از اصول مکانیک سیالات کار می‌کند. برای درک صحیح نحوه عملکرد آن ، نیاز است با مفهوم فشار آشنا باشید. نیرویی که بر سطح وارد می‌شود ؛ توسط یک کمیت فیزیکی که فشار نام دارد ؛ نمایش داده می‌شود. این کمیت از تقسیم نیرو بر مساحت به دست می‌آید. سیالات ، دارای دو نوع فشار ، با نام‌های فشار استاتیک و فشار دینامیک می‌باشند. نیروی حاصل از اعمال وزن سیال بر سطح لایه‌های زیرین در حالت سکون ، فشار استاتیک نام دارد. یکی از انواع فشار استاتیک ، فشار هیدرواستاتیک می‌باشد که ناشی از آب موجود در مخزن سد است. در صورتی که سیال حرکت کند ؛ فشار دیگری درون سیستم به وجود می‌آید که فشار دینامیک نامیده می‌شود. اندازه گیری این فشار ، بر اساس معادله برنولی انجام می‌شود.

بررسی مزایا و معایب ترانسمیتر فشار

همانطور که گفته شد ترانسمیتر فشار ، یکی از پرکاربردترین ابزار دقیق ، در سیستم‌های کنترل سیالات به شمار می‌رود. از این ابزار ، در صنایع مختلف برای هدف‌های مختلفی استفاده می‌شود. ترانسمیتر فشار دارای مزایا و معایبی است که در ادامه به بررسی آن می‌پردازیم.

بررسی مزایای ترانسمیتر فشار

از مزایای ترانسمیتر فشار ، می‌توان به امکان اندازه گیری سطح سیال و دیگر کمیت‌های فیزیکی اشاره کرد. این ترانسمیتر ، دارای دوام بالا و قابلیت به کارگیری در شرایط محیطی دشوار ، حتی زیر آب می‌باشد. ترانسمیتر فشار ، امکان ارسال سیگنال به فواصل دور با کمترین افت سیگنال را دارد. تنوع این ترانسمیتر برای استفاده در شرایط مختلف ، بسیار است. ترانسمیتر فشار در برابر میدان‌های الکترومغناطیسی و تشعشعات رادیو اکتیو ، مقاومت دارد. از ترانسمیتر فشار به منظور کالیبراسیون ، برای اندازه گیری دقیق فشار استفاده می‌شود و قابلیت اتصال به سیستم‌های دیگری مثل مدارهای الکتریکی را دارد.

بررسی معایب ترانسمیتر فشار

از معایب ترانسمیتر فشار ، می‌توان به هزینه اولیه بالا ، مصرف انرژی و دسترسی دشوار اشاره کرد.

سخن پایانی

شرکت پارس پلیمر ، دارای سابقه‌ی درخشان و بیش از نیم قرن تجربه ، در زمینه تولید قطعات لاستیکی ، پلاستیکی ، لاستیک سازی و فروش اورینگ می‌باشد. مسئولیت پذیری ، کارآفرینی و هدف‌گذاری ، از ارکان اصلی این شرکت به شمار می‌رود. این شرکت در راستای تولید ملی و با تولید انواع قطعات پلاستیکی و لاستیکی ، در ابعاد و متریال مختلف ، قدمی بسیار مطمئن و پرقدرت ، در عرصه‌ی صنعت نهاده است. از محصولات این شرکت می‌توان به کاسه نمد ، اورینگ NBR ، اورینگ سیلیکون ، اورینگ وایتون ، واشر لاستیکی ، اورینگ متری و اورینگ خاوری اشاره کرد. برای مشاهده‌ی محصولات بیشتر و بررسی اطلاعات محصول ، می‌توانید به فروشگاه پارس پلیمر مراجعه کنید.

مبنع : https://parspolymer-co.ir/pressure-transmitter-and-how-it-works/

 


:: بازدید از این مطلب : 122
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
ن : بادبادک
ت : سه شنبه 28 تير 1401
.

گیاخاک چیست؟


اگر شما هم یکی از علاقه مندان به نگهداری از گل و گیاه هستید و با آن‌ها سر و کار دارید ؛ ممکن است بارها نام گیاخاک یا خاک هوموس را شنیده باشید. این خاک ، می‌تواند یک عنصر کلیدی برای شکوفایی باغ و باغچه باشد. هوموس می‌تواند مقادیر زیادی از مواد مغذی و مواد معدنی مورد نیاز جهت تغذیه گیاه را ، فراهم کند. علاوه بر آن ، گیاخاک ، یک کمپوست بالغ سیاه است که با مواد مغذی و معدنی که جهت تغذیه‌ی گیاه به کار می‌روند ؛ بسته بندی شده است. در این مقاله قصد داریم در رابطه با گیاخاک صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

گیاخاک چیست؟

گیاه خاک لایه ارگانیک غیر زنده از خاک است که در بخش‌های بالایی خاک قرار دارد. به بیان دیگر گیاخاک در واقع محصول ثانویه‌ی تجزیه‌ی بقایای جانوری و گیاهی است و ماده‌ای تیره رنگ است که رنگ آن از قهوه ای تا سیاه تغییر می‌کند. این ماده ، زمانی که بیشتر با وقایع ارگانیک تجزیه می‌شوند ؛ تشکیل می‌شود. فعالیت موجوداتی مثل کرم‌های خاکی که در خاک وجود دارند ؛ سبب تقویت خاک شده و به تشکیل گیاه خاک کمک می‌کند. در واقع گیاخاک نوعی کود رسانی به خاک است. به بیان دیگر هنگامی که گیاهان برگ‌ها ، شاخه‌ها و سایر مواد روی زمین می‌ریزند ؛ سبب انباشته شدن این برگ‌ها می‌شوند. با گذشت زمان که این مواد تجزیه شده ، سبب فراهم کردن مواد مغذی برای خاک می‌شوند و بستری را روی سطح خاک به وجود می‌آورند. گیاخاک یک نوع کمپوست نیز شناخته می‌شود که بین ۱ تا ۵ درصد وزن خشک خاک را تشکیل می‌دهد.

دلایل اهمیت گیاخاک

هوموس یک ماهیت اسفنجی دارد و ماهیت آن بسیار حائز اهمیت است. زیرا به آن اجازه می دهد تا ۹۰ درصد وزن خود را در آب نگه دارد. گفتنی است خاکی که دارای گیاه خاک باشد ؛ می‌تواند رطوبت را بهتر حفظ کند و در نتیجه در برابر خشکی بسیار مقاوم می‌شود. گیاخاک می‌تواند کلسیم ، منیزیم ، فسفر و سایر مواد مغذی مورد نیاز گیاهان را نگهداری و محافظت کند. گیاهان می‌توانند این مواد را از گیاخاک و از طریق ریشه ، جذب خود کنند. گیاخاک سبب بهبود بخشیدن ساختار خاک می‌شود و کمک می‌کند هوا و آب ، به راحتی در جریان خاک قرار بگیرند.

کاربرد گیاخاک در باغبانی

گیاه خاک می‌تواند به روش‌های مختلفی به خاک اضافه شود و سبب افزایش قدرت آن شود. همانطور که می‌دانید گیاخاک حاوی مقدار زیادی از مواد مغذی و معدنی می باشد که جهت رشد گیاه بسیار موثر و مفید هستند. در ادامه به کاربردهای گیاخاک در باغبانی اشاره خواهیم کرد.

قبل از آن که گیاه خاک را به خاک اضافه کنید ؛ باید ابتدا خاک را به خوبی مخلوط کنید. خاکی که سبک باشد ؛ بهتر می‌تواند با گیاخاک ترکیب شود. هدف آن است که کلوخه‌های موجود در خاک ، از هم جدا شوند تا تهویه‌ی مناسب صورت بگیرد. بنابراین باید خاک را تا عمق حدود ۳۰ سانتی متری یا حداقل ۱۸ سانتی متری شخم زد. گیاخاک دارای ذرات رسی می‌باشد که می‌تواند بدون نیاز به اقدامات بعدی آن را به خاک اضافه کرد. با استفاده از یک بیل می‌توانید به سادگی گیاخاک را روی سطح خاک پخش کنید. توصیه می‌شود که این ترکیب را در سطوح کوچکتر انجام دهید تا مواد مغذی ، وقتی در معرض عواملی مثل باران قرار می‌گیرند ؛ به سادگی از بین نروند.

پس از ریختن گیاخاک روی سطح خاک ، لازم است که خاک را به هم بزنید. برای اثربخشی بیشتر ، می‌توانید با فاصله‌ی یک روز گیاخاک را دو بار استفاده کنید. از گیاخاک برای خاک‌های گلدانی و بستر ریشه هم استفاده می‌شود. در این حالت ابتدا باید بستر ریشه را با لایه‌ای از برگ‌های خشک بپوشانید. سپس روی آن گیاخاک بریزید. ضخامت این لایه ، باید ۵ تا ۱۰ سانتی‌متر باشد. این لایه شن ، موجب به تله افتادن رطوبت می‌شود. این طبقه بندی انجام شده برای رشد گیاه ، بسیار موثر است. علاوه بر آن سبب می‌شود که مواد مغذی به هدر نرود. لازم به ذکر است که خاک‌های ضعیف باید به طور مرتب با گیاخاک ترکیب شوند. لازم است که قبل از هر اقدامی ، میزان اسیدی بودن خاک را آزمایش کنید. همچنین می‌توانید قبل از ترکیب گیاخاک ، از گچ یا آهک استفاده کنید.

سخن پایانی

شرکت کیمیا زرین دارای بیش از سه دهه سابقه‌ی فعالیت در صنعت کشاورزی و شیمیایی می‌باشد. این شرکت با تلاش و پشتکار فراوان ، توانسته محصولاتی از قبیل آمینو اسید ، فولیک اسید ، سورفکت پلاس ، آمینو فروت و آمینو کلات را به صنعت کشاورزی ایران ارائه دهد. گفتنی است محصولات این شرکت از مواد اولیه‌ی گیاهی تهیه و خالص سازی شده و کاملا طبیعی و ارگانیک می‌باشد.

منیع : https://kimiazarin.com/what-is-grass/

 


:: بازدید از این مطلب : 85
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
ن : بادبادک
ت : پنج شنبه 23 تير 1401
.

سنسور فیبر نوری چیست؟


امروزه از سنسور فیبر نوری ، در موارد بسیاری نظیر شبکه‌های تلفن شهری و بین شهری ، شبکه‌های کامپیوتری و اینترنت و بسیاری موارد دیگر استفاده می‌شود. فیبر نوری یک محیطی با سرعت بالا ، جهت انتقال داده است. فیبر نوری ، دارای مزایای بسیاری می‌باشد و به سبب مزایای آن ، امروزه از آن در موارد بسیاری استفاده می‌شود. به طور کلی می‌توان گفت فیبر نوری در صنعت ارتباطات و مخابرات بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد و این صنعت را دستخوش تغییراتی کرده است. در این مقاله قصد داریم با سنسور فیبر نوری بیشتر آشنا شویم. با ما همراه باشید.

سنسور فیبر نوری چیست؟

سنسور فیبر نوری ، رشته باریک و بلندی است که از یک ماده شفاف مانند شیشه یا پلاستیک ساخته شده است و می‌تواند نوری را که به یک سرش وارد شده از سر دیگرش خارج کند. سنسور فیبر نوری ، می‌تواند داده‌های تصویر ، صوت و داده‌های دیگر را به راحتی با پهنای باند تا ۱۰ گیگابایت بر ثانیه منتقل کرد. از سنسور فیبر نوری ، در شبکه‌های کامپیوتری ، مخابرات و سیستم ارتباطات بسیار استفاده می‌شود. سنسور فیبر نوری به دسته‌های مختلفی تقسیم می‌شود که دسته‌ای از آن برای محیط‌هایی با شرایط سخت و دسته‌ای از آن برای محیط‌هایی با کاربردهای ویژه استفاده می‌شود. سنسور فیبر نوری به طور کلی به شکل استوانه ای می‌باشد که از دقت بسیار بالایی برخوردار است. سنسور فیبر نوری دارای نصب و راه اندازی بسیار ساده می‌باشد و طول عمر آن بسیار زیاد است. سنسور فیبر نوری با توجه به نامش ، یک دستگاه مبتنی بر فیبر می‌باشد که از آن برای تشخیص دما ، فشار ، ارتعاشات ، جابجایی ، چرخش و غلظت گونه‌های شیمیایی استفاده می‌شود. از دستگاه‌های مخصوص و ابزارهای دقیق مورد نیاز این سنسور ، می‌توان به منبع نور ، عنصر اصلی ، حسگر آشکارساز نور و دستگاه پردازش پایانی اشاره کرد.

ویژگی‌های سنسور فیبر نوری

کابل خروجی این سنسورها ، با زاویه ۹۰ درجه خارج می‌شوند که سبب پیشگیری از شکستگی و آسیب دیدگی کابل می‌شود. سنسور فیبر نوری دارای مهره شش ضلعی می‌باشد که این امر سادگی در نصب را فراهم کرده است. سنسور فیبر نوری دارای فیبرهای چند سطحی با انعطاف پذیری بالا می‌باشد که در نصب و راه اندازی بسیار مقاوم هستند. دسته‌ای از سنسورهای فیبر نوری وجود دارد که در محیط های سخت قابل استفاده هستند. سنسور فیبر نوری ، دارای بدنه‌ای می‌باشد که می‌تواند در برابر واکنش‌های شیمیایی و مواد خطرناک صنعتی و آزمایشگاهی از خود مقاومت بالایی نشان دهد. علاوه بر آن ، سنسور فیبر نوری قابلیت کار تا دمای ۲۰۰ درجه سانتیگراد را دارا می‌باشد.

ساختار سنسور فیبر نوری

سنسور فیبر نوری دارای سه بخش اصلی می‌باشد که عبارت است از هسته لایه روکش ، روکش محافظ یا پوشش بیرونی که در ادامه به شرح هر یک می پردازیم.
هسته : هسته سنسور فیبر نوری نازک و شیشه‌ای است و می‌تواند پیام های نوری را حرکت دهد. هسته بخش مرکزی فیبر می‌باشد که همانطور که ذکر شد ؛ جنس آن از شیشه است و نور می‌تواند در این قسمت حرکت کند.

لایه روکش : لایه روکش بخش خارجی فیبر می‌باشد که دور تا دور هسته را احاطه کرده و سبب می‌شود نور منعکس شده به هسته بازگردد. در واقع لایه روکش یک واسطه شفافی است که هسته مرکزی را احاطه کرده و سبب انعکاس نور به داخل هسته می‌شود.

روکش محافظ : روکش محافظ که پوشش بیرونی و بافر رویه نیز نام دارد ؛ یک روکش پلاستیکی است که سبب حفاظت از فیبر در برابر رطوبت و سایر موارد آسیب پذیر می‌شود. لازم است بدانید صدها یا هزاران عدد از این رشته‌های فیبر نوری به صورت دسته‌ای کنار یکدیگر قرار گرفتند که به آن اصطلاحا کابل نوری می‌گویند. این دسته از رشته‌های فیبر نوری ، با یک پوشش خارجی ژاکت یا غلاف نام دارند ؛ محافظت می شوند.

سخن پایانی

در این مقاله در رابطه با سنسور فیبر نوری صحبت کردیم و ساختار و کاربردهای آن را دریافتید. لازم است بدانید فیبر نوری یکی از مهمترین اجزای سنسورها می‌باشد که دارای کاربردهای بسیاری در صنایع مختلف هستند. از سنسور فیبر نوری برای تشخیص بسیاری از مقادیر مانند دما ، فشار ، ارتعاشات ، جابجایی ، چرخش و بسیاری مقادیر دیگر استفاده می‌شود. شما می‌توانید جهت مطالعه مطالب آموزنده بیشتر ، به بخش وبلاگ وب سایت سنسور صنعت مراجعه کنید.

فروشگاه سنسور صنعت نوین ، نمایندگی رسمی محصولات تبریز پروژه می‌باشد که با ارائه‌ی محصولات با کیفیت و متنوع در زمینه‌ی سنسور کد ، سنسورهای نوری ، القایی ، خازنی ، التراسونیک و موارد دیگر فعالیت دارد. برای اطلاع از سایر محصولات و دریافت اطلاعات بیشتر ، به این وبسایت مراجعه کنید.

منبع : https://sensorsanatnovin.com/what-is-a-fiber-optic-sensor/:: بازدید از این مطلب : 101
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
ن : بادبادک
ت : سه شنبه 21 تير 1401
.
نویسندگان
آرشیو مطالب
مطالب تصادفی
مطالب پربازدید
چت باکس
تبادل لینک هوشمند
پشتیبانی